Sitamintrumentu spēle

Speciālitātes apraksts

Sitaminstrumentu specialitāte sevī iekļauj neskaitāmu skaitu dažādu instrumentu, mūzikas stilu un, līdz ar to, arī tālākas mūziķa karjeras iespējas.

Programmā tiek apgūti tādi sitaminstrumenti kā marimba, vibrofons, mazās bungas un bungu komplekts, multiperkusijas, timpāni, kā arī visas orķestrī izmantojamās perkusijas – orķestra zvani, zvaniņi u.c.
Sitaminstrumentu spēles repertuārs ir ārkārtīgi dažāds. Apgūstami ir gan harmoniski klasiski darbi, gan skaņdarbi ar izteiktu džeza un pop mūzikas ietekmi, šova tipa performances un pat mūsdienu avangarda opusi. Jāmuzicē kā solo, tā arī kameransambļu sastāvos un orķestros. Līdz ar to jaunajiem mūziķiem tiek piedāvāts ļoti plašs apgūstamo sfēru loks un MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” ir lieliska vieta, kur visas minētās jomas apgūt un pilnveidot līdz perfekcijai.

MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” sitaminstrumentu spēles absolventi veiksmīgi turpina mācības Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Mūzikas vidusskolu Valsts konkursos mūsu skolas audzēkņi ieguvuši augstus novērtējumus sitaminstrumentu spēles kategorijā. Mūsu jaunie sitaminstrumentālisti ir piedalījušies apmaiņas programmā Zviedrijā, kā arī darbojušies Latvijas Simtgades jauniešu orķestrī diriģenta A. Rubiķa vadībā.

Pēc veiksmīgas skolas absolvēšanas jaunajiem mūziķiem ir iespēja turpināt mācības Latvijas vai ārzemju mūzikas augstskolās. Kā iespējamie tālākās karjeras darbības virzieni ir muzicēšana orķestros, savu solo un kamermūzikas projektu izveide, pedagoģija. MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” nodrošina teicamus apstākļus, lai audzēkņi realizētu savu potenciālu mūzikā.

Apskatīt video

Mācībspēki

Guntars Freibergs

Uzzināt vairāk

Guntars Freibergs

Sitaminstrumentālists Guntars Freibergs ir viens no 2014. gadā dibinātā ansambļa Perpetuum ritmico dalībniekiem. Kā solists koncertējis ar orķestriem Latvijā, Krievijā, Vācijā, Bulgārijā un Čehijā.

Guntars Freibergs nominēts Lielajai mūzikas balvai 2010 kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. Guntara izveidotais sitaminstrumentu ansamblis Perpetuum ritmico tika nominēts Lielajai mūzikas balvai 2016 kategorijā “Gada koncerts”. 2018. gadā iegūta Lielā mūzikas balva par izcilu darbu ansamblī.

2012. gadā ieguvis otro vietu prestižajā Zalcburgas marimbas konkursā un 2011. gadā – Grand prix sitaminstrumentu konkursā Fermo (Itālija).

Muzikālās gaitas Guntars Freibergs sāka Valkas mūzikas skolā un turpināja Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Viņš mācījās arī Maskavas Centrālajā mūzikas skolā Marka Pekarska klasē; no 2007. līdz 2011. gadam studēja Strasbūras Mūzikas konservatorijā; 2014. gadā ieguva maģistra grādu Antona Bruknera Lincas Universitātē, kā arī papildināja prasmes Briseles Karaliskajā Mūzikas konservatorijā.

Guntars piedalījies meistarklasēs pie vadošiem sitaminstrumentu spēles meistariem Keiko Abes, Momoko Kamijas, Bogdana Bacanu, Pētera Sadlo, kā arī papildinājis prasmes Zalcburgas Mozarteum vasaras akadēmijā un Villekrozes akadēmijā Francijā.