Obojas spēle

Speciālitātes apraksts

Oboja ar savu vienreizējo un spilgto tembru vienmēr ir bijis pieprasīts instruments ne tikai Latvijas orķestros, bet populārs arī dažādos kameransambļa sastāvos vai kā solo instruments.

Tagad šī instrumenta apguvi piedāvā arī MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”.

Apskatīt video

Mācībspēki

Pēteris Endzelis

Uzzināt vairāk

Pēteris Endzelis

Dzimis 1980.gadā Rīgā.

No 1989.gada sāk apgūt obojas spēli Emīla Dārziņa mūzikas skolā pie Ulda Urbāna., turpinot mācības Liepājas mūzikas koledžā, pēc tam Latvijas Mūzikas akadēmijā  Viļņa Pelnēna obojas klasē.

No 1998.-2005 gadam oboju grupas koncertmeistars Liepājas Simfoniskajā orķestrī. Kopš 2001 gada oboju grupas koncertmeistars Latvijas Nacionālajā operā. No 2011.gada arī Normunda Šnē vadītā kamerorķestra Sinfonietta Rīga pirmā oboja.

Kā solists uzstājies ar kamerorķestri Kremerata Baltica un Gidonu Krēmeru,  Martu Sudrabu Eiropas slavenākajās koncertzālēs, kā arī ar Liepājas Simfonisko un Latvijas Nacionālās operas orķestri. Spēlējis solo arī Dāvida Oistraha festivālā Pērnavā.

Dažādos kameransambļu sastāvos uzstājies arī Kanādā, ASV un Austrālijā.

Spēlējis Mstislava Rostropoviča, Vladimira Aškenazi, Marisa Jansona, Andra Nelsona, Nēmes Jervi, Paavo Jervi, Heinca Holigera, Kšištofa Penderecka, Olari Eltsa, Andra Pogas, Korneliusa Meistera  u.c. diriģentu vadībā.

Regulāri sadarbojies ar Ziemeļu Simfonisko orķestri (Nordic Symphony orchestra), Tallinas kamerorķestri, Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri.

  1. gadā saņēmis Latvijas Nacionālās operas ģenerālsponsoru balvu, kā labākais operas orķestra mūziķis.

2015.gadā pirmatskaņojis Imanta Kalniņa koncertu obojai ar orķestri.