Ērģeļspēle

Speciālitātes apraksts

MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” ērģeļu klase darbojas kopš 2015. gada. Šajā programmā audzēkņiem ir iespēja apgūt ērģeļspēles iemaņas pedagogu Simonas Sunepas un Ilzes Reines vadībā. Mācību programma ietver gan ērģeļu solo, gan ansambļa spēli, gan arī ievadkursu improvizācijā. Mācību process tiek nodrošināts pie 2019. gadā uzbūvētajām firmas Klais četrmanuāļu stabuļu ērģelēm skolas zālē un pie trīsmanuāļu digitālā mācību instrumenta.

Vairāki ērģeļklases absolventi jau iekļāvušies Latvijas mūzikas dzīvē kā baznīcas mūziķi – ērģelnieki. Daži turpina studijas JVLMA ērģeļu klasē.
MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” ērģeļu klasei ir laba sadarbība ar Ventspils ev.lut. baznīcu un ērģeļbūvētāja Jāņa Kalniņa ērģeļbūves darbnīcu Ugālē, kas skolas audzēkņiem dod iespēju praktizēties pie reģiona vēsturiskajiem instrumentiem.

Ērģeļu klases pedagogi un audzēkņi sadarbībā ar MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” katru otro gadu rīko Ventspils Ērģeļu dienas, kas ir vērienīgs forums trīs dienu garumā ar mērķi pulcēt ērģeļspēles entuziastus un dalīties ar pieredzi un zināšanām meistarklašu, koncertu, lekciju un ekskursiju formā.

Apskatīt video

Mācībspēki

Ilze Reine

Uzzināt vairāk

Ilze Reine

ILZE REINE ir ne vien Rīgas Sv. Jāņa baznīcas ērģelniece, kora diriģente un mūzikas dzīves vadītāja kopš 1996. gada, bet arī regulāri koncertējoša mūziķe un  ērģeļspēles pasniedzēja. Improvizāciju un liturģisko ērģeļspēli mācījusi Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Lutera akadēmijā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, šobrīd strādā Ventspils mūzikas vidusskolā un Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā.

Līdztekus ērģeļu solo programmām sadarbojas ar Latvijas profesionālajiem kolektīviem – Latvijas Radio kori, Valsts Akadēmisko kori Latvija, piedalās baroka mūzikas atskaņojumos orķestra Sinfonietta Rīga basso continuo grupā. Regulāri uzstājas kamermūzikas sastāvos ar trompetistu Jāni Porieti un ērģeļu duetā ar dzīvesbiedru Aigaru Reini. Koncertējusi daudzās Eiropas valstīs, Krievijā, Japānā, Izraēlā.

Ērģeļspēli studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie asoc. prof. Larisas Bulavas (maģistra grāds 1999. gadā) un Baznīcas Mūzikas augstskolā Herfordē, Vācijā (1993–1995). Papildinājusi zināšanas Štutgartes ērģeļakadēmijas kursos, Hārlemas un Leipcigas ērģeļakadēmijā u.c. pie Jona Laukvika, Ludgera Lomana, Evalda Koimana, Olivjē Latrī, improvizācijas prasmes apguvusi meistarklasēs pie Jirgena Esla, Pētera Pleņavska.

Diskogrāfija

2006      CD Mūzika Rīgas Sv. Jāņa baznīcā Dievs dziesma man
2009      CD ērģeļmūzika Rīgas Sv. Jāņa baznīcā.
2010      piedalīšanās CD Concerto Piccolo (Rīgas Doma ērģeles)

2014      CD Te Deum. Mūzika trompetei un ērģelēm Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, trompete – Jānis Porietis

2016       CD Ērgeles diviem/Organ duo at Riga Cathedral (duetā ar Aigaru Reini)

2017       CD Laudate Dominum, P. Vaska mūzika ar Latvijas Radio kori

2021      CD Distant Light, latviešu komponistu darbi trompetei un ērģelēm, trompete – Jānis Porietis Rīgas Doma ērģeles)

Simona Sunepa