Sasniegumi

MICK “Ventspils Mūzikas vidusskola” ģitāristu panākumi Klaipēdas konkursā “LL”

05.06.2023.

“LL” nozīme ir starptautisks Lietuvas un Latvijas klasisko ģitāristu konkurss, ko rīko daudzu starptautisku konkursa uzvarētājs un laureāts, Lietuviešu klasiskās ģitāras virtuozs, Lietuvas Mūzikas un Teātra Akadēmijas docents, profesors Juliuss Kurauskas. Viņš daudzus gadus ir vadījis un skolojis JVLMA ģitāristus un ir bijis pedagogs arī tagadējam JVLMA ģitāristu vadonim Kasparam Zemītim. Konkurss notika Klaipēdas Eduarda Baļsa mākslu ģimnāzijā.

Lai piedalītos konkursā bija jābrauc spēlēt noklausīšanās pasākumā, un tikai tad varējām piedalīties konkursā. Konkursa formāts bija citādāks un mums nepierasts, jo konkursa/noklausīšanās process ilga piecus mēnešus un mēs savus konkurentus vaigā neredzējām un nedzirdējām. Zināms, ka konkursa koncertos, pēc noklausīšanās procesa, piedalījās 28 dalībnieki, kuri bija sadalīti divās grupās: 1.grupa 12-15 gadi, un 2.grupa 16-20gadi. Mūsu datums bija 27.maijs, un mūsu skolas godu pārstāvēja trīs Mūzikas skolas audzēkņi – Una Zariņa, Ralfs Mūrnieks un Alekss Zauerhagens un Mūzikas vidusskolas audzēknis Kristaps Prancāns. Dalībniekus vērtēja pēc punktu sistēmas: 70-79 (3.pak.diploms); 80-89 (2.pak.dipl.); 90-99 (1.pak.dipl.); 100-Grand Prix.
100 punktus neieguva neviens, bet 97 punktus ieguva uzvarētājs 1.grupā un arī uzvarētājs 2.grupā, kurš bija neviens cits, kā mūsu skolas III kursa audzēknis Kristaps Prancāns, kurš balvā ieguva tiesības gada laikā izvēlēties jebkuru konkursu, jebkurā Eiropas pilsētā un tas viņam pilnībā tiks atmaksāts.
I pakāpes diplomus 1.grupā ieguva arī 3.kl.audzēkne Una Zariņa (93 punkti), 4.kl.audzēknis Ralfs Mūrnieks (92 punkti) un 5.kl.audzēknis Alekss Zauerhagens (90 punkti).

Lielisks mācību gada noslēgums un patiess prieks par jauniešu drosmi, ieguldīto darbu un iegūto pieredzi, kas noderēs nākotnē. Liels paldies viņu vecākiem, un audzēkņus konkursam sagatavoja pedagogs Reinis Krūziņš.

\MICK “Ventspils Mūzikas vidusskola” ģitārspēles nodaļas vadītājs Reinis Krūziņš\