Skaņu operators

Speciālitātes apraksts

Skaņu operatora programmā tiek apgūtas dažādas skaņu operatora profesijas šķautnes. Darbības klāsts ir plašs – sākot no skaņu ierakstiem studijā, beidzot ar koncertu apskaņošanu un tiešraižu skaņas nodrošinājumu. Tas viss tiek apgūts un praktizēts MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” telpās.

Audzēkņiem tiek piedāvāta mūsdienīga vide un aparatūra specialitātes apgūšanai. Pedagogi ir augstu novērtēti profesionāļi Latvijas mūzikas industrijā un regulāri savas zināšanas papildina gan kursos, gan gatavojot prezentācijas studentiem.

MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” pēdējos 10 gadus ir bijusi vienīgā vidējās izglītības mācību iestāde, kur iespējams apgūt skaņu operatora profesiju. Šajā laikā esam daudz iemācījušies un pilnveidojuši mācību programmu. Unikāla ne tikai Latvijas, bet Baltijas valstu mērogā ir programmas tehniskais nodrošinājums un atrašanās vieta kopā ar džeza un akadēmiskās mūzikas studentiem un pasniedzējiem. Tāpat audzēkņiem ir reālas prakses iespējas, tepat koncertzālē, kur nereti viesojas pasaules klases mūziķi.

Apskatīt video

Mācībspēki

Toms Lisments

Kristaps Kleinbergs