Ģitārspēle

Speciālitātes apraksts

Šobrīd tieši klasiskā ģitāras spēle piedzīvo stabilu ikgadēju radošu uzplaukumu, kļūstot arvien populārāka Latvijā. Tas ir instruments, kas paver iespēju profesionāli spēlēt arī uz elektrisko ģitāru dažādiem paveidiem, izjust instrumenta skaņas tembru daudzveidību , milzīgās tehniskās iespējas. Klasiskā ģitāra tiek izmantota gandrīz visos mūzikas žanros, tas vienlaicīgi varbūt gan kā solo instruments, gan pavadošais instruments un, protams, tas ir redzams visdažādāko veidu ansambļos un orķestros. Klasiskā ģitāra savā profesionālajā attīstībā ir vēl tikai ceļā un tieši Tu – nākamais MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” ģitārspēles audzēknis – vari būt tas, kas atklās vēl nezināmus spēles tehnikas veidus un veicināsi klasiskās ģitāras attīstības izaugsmi, kas gan ,protams, prasa lielu darbu un ilglaicīgu prasmju attīstīšanu.

Viss augstāk minētais varētu palīdzēt nešaubīties par to, ka klasiskā ģitāra ir tas instruments, kas palīdzēs kļūt par profesionālu ģitāristu visās jomās un profesionāli muzicēt jebkura stila mūziku!

Pašlaik MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” mācās četri klasiskās ģitāras audzēkņi. Šeit jāpiemin, ka klasiskajiem ģitāras audzēkņiem mūsu skolā ir iespēja apgūt šo instrumentu tikai otro mācību gadu, bet jau tagad kopējais klasisko ģitāristu skaits, izrādās ir vislielākais, salīdzinot ar citām Latvijas Mūzikas vidusskolas iestādēm.

Neskatoties uz ierobežojošām iespējām kaut kur koncertēt vai piedalīties festivālos un konkursos pandēmijas dēļ, viens no vidusskolas klasiskajiem ģitāristiem piedalījās  Starptautiskajā video konkursā “Kur tad tu nu biji” un izcīnīja godalgotu vietu, kas tad arī kļuva par pirmo mūsu vidusskolas ģitāristu (klasiskā) panākumu klasiskās ģitārspēles nodaļas vēsturē.

Klasiskās ģitārspēles ledus mūsu skolā  ir iekustējies un ceram, ka pēc nepilniem diviem mācību gadiem katrā no četriem kursiem būs pa kādam klasiskās ģitārspēles audzēknim, kuri vēlēsies turpināt mācības Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā un popularizēt un attīstīt šo kolosālo mūzikas instrumentu.

Apskatīt video

Mācībspēki

Reinis Krūziņš

Nodaļas vadītājs

Uzzināt vairāk

Reinis Krūziņš

Ar mūziku esmu nodarbojies visa mūža garumā. Mūzika mani ir uzrunājusi un šai jomā ir bijuši dažādi izaicinājumi, veiksmes un neveiksmes un arī ne mazums gandarījuma brīži , kuri saistīti gan ar muzicēšanu dažādos kolektīvos, gan ar radošo darbību, gan ar pedagoģisko darbību.

Esmu apguvis klarnetes spēli Ventspils mūzikas skolā un Ventspils mūzikas vidusskolā, studējis Daugavpils Pedagoģiskā institūta Mūzikas pedagoģijas nodaļā specialitātē “Mūzika un dziedāšana” un ieguvis profesionālā bakalaura grādu mūzikas pedagoģijā un profesionālo mūzikas priekšmetu skolotāja profesionālo kvalifikāciju ģitārspēlē J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Varu atzīmēt sevi kā ilggadīgu Ventspils pūtēju orķestra dalībnieku (klarnetists) un iepriekšējā Ventspils Bigbenda dalībnieku (ģitārists).

Veiksmīgi izdots savs dziesmu albums ar nosaukumu “Kaut būtu tā”,Latvijas dažādās radio fonotēkās ir aptuveni 25 manis radīti skaņdarbi.

Esmu MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” stīgu instrumentu ģitārspēles (klasiskā ģitāra) nodaļas vadītājs no tās radīšanas pirmās dienas un ģitārspēles pedagogs vidusskolā, kas pagaidām audzēkņu skaita ziņā ir viskuplākā Latvijā. Labākie ģitāristi regulāri piedalās dažādos konkursos (valsts, starptautiskos) un regulāri iegūst uzvaras un godalgotas vietas.

Kā pedagogam ir nācies piedzīvot panākumus arī ar viendabīgajiem ģitāristu ansambļiem un arī izcīnīt neaizmirstamas uzvaras ar vokāli instrumentālo Ventspils Mūzikas skolas ansambli. Ar lielāko prieku savu pieredzi nododu jaunajiem ģitāristiem, tāpēc laipni lūdzam, visiem ,kam interesē klasiskā ģitāra, MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” durvis ir plaši atvērtas!