Sasniegumi

15. starptautiskais Nikolaja Rubinšteina pianistu konkurss Francijā

09.05.2023.

15.starptautiskais Nikolaja Rubinšteina pianistu konkurss norisinājās no 22. līdz 30. aprīlim. Tajā piedalījās daudz dažādu valstu pārstāvji no Itālijas, Francijas, Apvienotās Lielbritānijas Karalistes, Serbijas, Montenegro, Lietuvas, Amerikas Savienotajām Valstīm u. c. Konkursu vērtēja starptautiska žūrija- Peter Wass (vācija), Siavush Gadjiev (Itālija), Milos Pavlović – Serbija, Igor Lazko (Francija) u.c.

Liels prieks par Endias Aunas sasniegumu, iegūstot 2. vietu Supérieur (augstākā līmeņa) grupā, un Elīnas Bērziņas dalību šajā konkursā.

“Šis laiks Parīzē mums bija patiesi ļoti iedvesmojošs. Līdztekus muzicēšanai konkursā, mēs arī paguvām apbrīnot pilsētas iespaidīgākos objektus un izbaudīt vjetnamiešu, itāļu, ķīniešu un beigās arī pašu franču tradicionālās virtuves vērtības. Ik uz stūra varējām sastapt visdažādākos cilvēkus no visām pasaules malām, kuri devās savās dienas gaitās, taču viņu sejās  bija vērojams prieks, un visi vienmēr bija gatavi teikt “bonjour!”.

Kāpjot pa ļoti augstām kāpnēm uz Parīzes Svētās sirds baziliku, mums radās brīnišķīgs moto, kas paliks ar mums – kāpņu nekad nevar būt par daudz, un nekad nepārstāj kāpt, jo šķietami lielākās grūtības mūs uzved kalna virsotnē, kur paveras brīnišķīgs skats no augšas un Eifeļa tornis…

Mēs paguvām iemīlēt šo pilsētu līdz sirds dziļumiem un esam pateicīgas gan skolai, gan mūsu skolotājam Endijam Renemanim par atbalstu un vērtīgo pieredzi. Tāpēc sakām lielu “merci!”!”

-Endia un Elīna-