Klavierspēle

Speciālitātes apraksts

Mācībspēki

Sergejs Somiks

Uzzināt vairāk

Sergejs Somiks

 

Dzimis Ventspilī. Pabeidzis Ventspils Mūzikas vidusskolu 1982. gadā, kā pianists un klavierspēles skolotājs. Kopš 1988. gada strādā par skolotāju un koncertmeistaru Ventspils mūzikas vidusskolā. Māca klavierspēli un elektrisko ģitāru.

 

No 2005. līdz 2019. gadam bijis Ritma mūzikas un mūzikas tehnoloģiju nodaļas vadītājs. Ieguvis bakalaura grādu klavierspēlē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

 

Spēlē dažādos ansambļos un solo programmās. Sadarbojas ar Ventspils Bigbendu un citiem sastāviem.

 

Bērnu roka un popa grupas vadītājs, ar ko piedalījies dažādos konkursos, festivālos un koncertos.

 

Raksta kompozīcijas, aranžējumus un veic ierakstus mūzikas studijā.

 

Bijušie audzēkņi: Toms Mikāls, Roberts Nejs, Artūrs Krišjānis Goba un daudzi citi.

Francis Gaiļus

Uzzināt vairāk

Francis Gaiļus

PROFILS
Klavieru specialitāte. Koncertmeistara darbība. Speciālās un vispārējās klavieres. Pianisma vēsture.

DARBA UN STUDIJU PIEREDZE

PIKC VMV klavieru nodaļas pasniedzējs 2018-pašlaik
Atsaucoties uz vadības piedāvājumu atsākt darbu dzimtenē ,tas pieņemts ar pateicību un prieku.
Brīvmākslinieka statuss Hamburgā (Vācija) – 2009-2018
„Hamburgas periods „ raksturīgs ar daudzšķautnainu darba lauku visā tā garumā:pedagoģija,koncertdarbība gan klavieru duetā ar S.Villerušu gan koncertmeistara statusā dažādās formācijās,gan kapellmeistara pienākumi ietverot arī blakus esošās pilsētas (Lineburga,Vinzene,Ķīle,Šlēzviga,etc.).
Spilgtākais notikums periodā: visu B.Britena „The little sweep“izrāžu nodrošināšana (klav.dueta ar S.Villerušu statusā) Hamburgas valsts operā (Staatsoper Hamburg) K.Nagano/N.Broka vadībā.

Korrepetitors Vircburgas teātrī – 1998-2009
Blaukus augstāk minētajai pozīcijai teātrī (Mainfrankentheater Würzburg),iestāde iepazīta ļoti plašā mākslinieciskajā spektrā:kā orķestra mūziķim spēlējot visa veida taustiņinstrumentus,kā diriģentam,izrāžu vadītājam,kamermūzikas partnerim.
Spilgtākais notikums :pēc klav.dueta (ar S.Villerušu)izveidošanas veiksmīga piedalīšanās starptautiskajos konkursos Oslo un Valbergā.

Orķestra diriģēšanas studijas Brēmenē – 1992-1998
Iestājoties Brēmenes Mākslu Augstskolā (Hochschule für Künste Bremen) padziļinātas studijas pie prof. H.J.Kaufmaņa un M.Fišera-Dīskau šajā jomā.Paralēli tam intensīvs darbs Hannoveras augstskolā pof.M.Gilles un K.Reimera vokālajā klasē par koncertmeistaru.
Spilgtākais notikums periodā:koncerteksāmena programmas atskaņošana ar G.Mālera un M.Ravēla skaņdarbiem.

Korrepetitors LNOB Rīgā – 1991-1992
Pirmais skaistais gads pēc studiju beigšanas ar daudziem saviļņojošiem notikumiem diriģentu V.Gaiļa, A.Viļumaņa u.c. vadībā.
Spilgtākais notikums :piedalīšanās V.A.Mocarta operas“Figaro kāzas“ (Le nozze di Figaro) darba procesā.

Klavieru klases students JVLMA Rīgā -1983-1991
Esot A.Zandmaņa klavieru klases students, savas muzikālās izpratnes un pārliecības nostiprināšana.
Spilgtākais notikums: sastapšanās ar doc.A.Borsku un nodarbības koncertmeistara klasē visu studiju garumā.

Klavieru klases audzēknis Em.Melngaiļa Liepājas MV – 1979-1983
Paralēli mācībām klavieru klasē, teorijas nodaļas audzēknis.Spilgti iespaidi kā A.Engelmaņa kompozīcijas klases audzēknim. Paliekošas atmiņas par panākumiem K.Čurļoņa konkursā Viļņā (ped.D.Hiršsones vadībā).

VALODAS

latviešu (mātes val.) , krievu (ļoti labi), vācu (labi), poļu (sarunv. līm.)

Vineta Martinovska

Ginta Rūse

Uzzināt vairāk

Ginta Rūse

Dzimusi ventspilniece un ir Ventspils mūzikas vidusskolas absolvente divās specialitātēs – kordiriģēšanā pie Anitras Niedres un klavierspēlē Dzintras Šmidbergas. Ieguvusi bakalaura grādu kordiriģēšanā pie profesora Jāņa Lindenberga un maģistra grādu Senās mūzikas katedrā kā Senās mūzikas dziedātāja Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā pie profesores Anitas Garančas. Šobrīd turpina studijas doktorantūrā, kur veic izpētes darbu saistībā ar vienu no savām mūziķes profesijām – amatierkoru vadīšanu.

Paralēli darbam Mūzikas skolā, kur māca jaunajiem mūziķiem klavierspēli, vada Ventspilī iemīļotu Kultūras centra jaukto kori KAIVA (jau 18 gadus), izveidoja un vada Ventspils vokālo grupu, kas specializējas sakrālās mūzikas dziedāšanā.