Ģitārspēle

Speciālitātes apraksts

MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” var apgūt klasisko ģitāras spēli. Mazajā-bērnu skolā- ģitāras spēli katru gadu apgūst apmēram trīsdesmit bērnu.

Šobrīd tieši klasiskā ģitāras spēle piedzīvo stabilu ikgadēju radošu uzplaukumu, kļūstot arvien populārāka Latvijā. Tas ir instruments, kas paver iespēju profesionāli spēlēt arī uz elektrisko ģitāru dažādiem paveidiem, izjust instrumenta skaņas tembru daudzveidību , milzīgās tehniskās iespējas. Klasiskā ģitāra tiek izmantota gandrīz visos mūzikas žanros , tas vienlaicīgi varbūt gan kā solo instruments, gan pavadošais instruments un protams mēs to redzam visdažādāko veidu ansambļos un orķestros. Klasiskā ģitāra savā profesionālajā attīstībā ir vēl tikai ceļā un tieši Tu -nākamais Ventspils ģitāras nodaļas audzēknis vari būt tas, kas atklās vēl nezināmus spēles tehnikas veidus un veicināsi klasiskās ģitāras attīstības izaugsmi. Bet tas , protams, prasa lielu darbu un ilglaicīgu prasmju attīstīšanu.

Ģitāras spēle – tā ir specialitāte ,bet pēc programmas vēl ir arī jāapgūst  arī citi priekšmeti un tie ir : mūzikas mācība/solfedžo , mūzikas literatūra, vispārējās klavieres un ansambļu spēle, jeb kolektīvā muzicēšana. Obligāta ir arī tā saucamā koncertprakse,  kurā ietilpst tehniskās ieskaites ģitāras spēlē,  mācību koncerti un pārcelšanas eksāmeni. Mūsu skolas bērni piedalās arī ārpusskolas pasākumos un koncertos, dažādos festivālos un konkursos.

Paši galvenie pasākumi ir: konkurss  “Gada Ģitārists”, kas notiek katru gadu un Valsts konkurss, kas notiek 4-5 gados vienu reizi un kurā obligāti jāpiedalās visiem.

Jāpiezīmē , ka gandrīz visos Gada ģitāristu konkursos kāds mūsu skolas audzēknis iegūst godalgotu vietu , bet 2019,/2020, m.g. notiekošajā Valsts konkursā pirmo reizi skolas vēsturē tika iegūta viena pirmā vieta un vēl trīs trešās.

Iestāties ģitāras spēles nodaļā ir vēlams no 7-9 gadu vecuma. Katrs bērns ir īpašs un katram ir jāveic individuāla pieeja , tāpēc kādam varbūt tiks ieteikts apmeklēt sagatavošanās klasi vai atrunāta kāda cita iespēja kā nonākt līdz nospraustajam mērķim. Bērniem kuri vēlēsies iestāties no 11-14 g. vecumam, jau būs nepieciešamas zināmas praktiskas un teorētiskas iemaņas.

Mācības Mūzikas skolā jums palīdzēs apgūt ģitāras raksturīgākos spēles paņēmienus , attīstīs prasmi pārzināt instrumentu, attīstīs muzikālo dzirdi , atmiņu un veicinās daudzpusīgas un radošas personības attīstību.

Un pati svarīgākā informācija-, ka no 2020./2021. mācību gada arī klasiskajiem ģitāristiem ir iespēja turpināt izglītību MICK “Ventspils Mūzikas vidusskola”.

Veiksmi visiem interesentiem !

 

Stīgu instrumentu spēles – ģitāras spēles nodaļas vadītājs: Reinis Krūziņš.

Mācībspēki

Reinis Krūziņš

Nodaļas vadītājs

Uzzināt vairāk

Reinis Krūziņš

Ar mūziku esmu nodarbojies visa mūža garumā. Mūzika mani ir uzrunājusi un šai jomā ir bijuši dažādi izaicinājumi, veiksmes un neveiksmes un arī ne mazums gandarījuma brīži , kuri saistīti gan ar muzicēšanu dažādos kolektīvos, gan ar radošo darbību, gan ar pedagoģisko darbību.

Esmu apguvis klarnetes spēli Ventspils mūzikas skolā un Ventspils mūzikas vidusskolā, studējis Daugavpils Pedagoģiskā institūta Mūzikas pedagoģijas nodaļā specialitātē “Mūzika un dziedāšana” un ieguvis profesionālā bakalaura grādu mūzikas pedagoģijā un profesionālo mūzikas priekšmetu skolotāja profesionālo kvalifikāciju ģitārspēlē J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Varu atzīmēt sevi kā ilggadīgu Ventspils pūtēju orķestra dalībnieku (klarnetists) un iepriekšējā Ventspils Bigbenda dalībnieku (ģitārists).

Veiksmīgi izdots savs dziesmu albums ar nosaukumu “Kaut būtu tā”,Latvijas dažādās radio fonotēkās ir aptuveni 25 manis radīti skaņdarbi.

Esmu MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” stīgu instrumentu ģitārspēles (klasiskā ģitāra) nodaļas vadītājs no tās radīšanas pirmās dienas un ģitārspēles pedagogs vidusskolā, kas pagaidām audzēkņu skaita ziņā ir viskuplākā Latvijā. Labākie ģitāristi regulāri piedalās dažādos konkursos (valsts, starptautiskos) un regulāri iegūst uzvaras un godalgotas vietas.

Kā pedagogam ir nācies piedzīvot panākumus arī ar viendabīgajiem ģitāristu ansambļiem un arī izcīnīt neaizmirstamas uzvaras ar vokāli instrumentālo Ventspils Mūzikas skolas ansambli. Ar lielāko prieku savu pieredzi nododu jaunajiem ģitāristiem, tāpēc laipni lūdzam, visiem ,kam interesē klasiskā ģitāra, MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” durvis ir plaši atvērtas!

Harijs Krūskops

Uzzināt vairāk

Harijs Krūskops

Harijs Krūskops absolvējis PIKC “Ventspils mūzikas vidusskola” 2017. gadā džeza ģitārspēlē (pedagogi – Māris Plūme, Ģirts Celmiņš) un 2021. gadā basģitāras spēli (pedagogs – Toms Poišs).
Interese mūzikā sākusies jau bērnībā iedvesmojoties no tēva Uģa un vectēva Jāņa. Mājās vienmēr skanēja mūzika un redzot, kā tēvs spēlē sitamos instrumentus, veicināja interesi bungu spēlē, ko arī sāka apgūt un hobija līmenī arī turpina apgūt. Rokmūzikas iespaidā tika iegādāta ģitāra un pamatus mācījies pie ģitārista Ivara Jercuma.

Vidusskolas laikā dibinājis savu blūzbenda sastāvu un uzstājies Rīgā iesildot The Coco’nuts, Very Cool People, kā arī tika veikta sadarbība ar Kristīni Prauliņu.

Pēc vidusskolas absolvēšanas 2017 gadā, ceļš no ģitāras aizveda līdz basģitārai un radīja lielu interesi tajā, līdz ar to 2018 gadā iestājies uz Basģitāras spēli pie Toma Poiša.
Paralēli tam aktīvi uzstājas un spēlē basģitāru vairākos sastāvos – grupa.sestra, Snakes on the plane, Mùr, Riga Bisquits u.c. Ir uzstājies vairākos festivālos – Sofar, Positivus, Veganfest, Zeitgeist Festival u.c.

Pedagoģijas pamatus iedvesmojies no saviem pedagogiem un praktizējis pasniedzot privātstundas ģitārspēlē un basģitāras spēlē.
No 2020 gada pasniedz klasisko ģitāru Ernesta Vīgnera Kuldīgas mākslas un mūzikas skolā.
2022 gadā sāka strādāt PIKC Ventspils mūzikas vidusskolas bērnu skolā, kā klasiskās ģitāras pasniedzējs.

Harijs Birkenbergs