Jaunumi

VMV 1.kursa audzēkne Sabīne Mustermane izdod savu debijas albumu

03.11.2023.

2. novembrī jaunā latviešu dziedātāja Sabīne Mustermane laiž klajā debijas albumu “Magnētiņi”, dienu iepriekš izdodot singlu “Tikai Tev”, kopā ar “X
Faktora” zvaigzni Viktoru Buntovski.
Sabīnes debijas albums sastāv no astoņām dziesmām latviešu valodā. Kā viena no albuma kompozīcijām ir “Tikai Tev”, kas tapusi kopā ar “X Faktora” zvaigzni Viktoru Buntovski. “Jau no pirmās dziesmas skices zināju, ka tā labi izskanētu duetā ar Viktoru. Mūsu balsis ir tembrāli līdzīgas. Tā ir par uzdrīkstēšanos, cerību un komunikācijas nozīmīgumu attiecībās,” saka Sabīne. Dziesmai tapis arī vienkāršs un gaišs dienasgrāmatas tipa videoklips, ko abi mūziķi izveidojuši saviem spēkiem.
Viktors atzīst: “Dziesmu veidošanas procesā bieži vien tiek izraisīts liels spiediens – izveidot dziesmu tā, lai tā būtu atbilstoša industrijas prasībām. Strādājot ar Sabīni šāda spiediena nebija, dziesmas veidošana bija aizraujoša. Esmu gandarīts par mūsu kopdarbu un pats labprātīgi to klausos arī ikdienā.”
Sabīnes debijas albums tapis vien septiņu mēnešu laikā, dziedātājai mērķtiecīgi strādājot Agneses Rakovskas mūzikas un izglītības platformā “Zvaigznājs”. Albuma tapšanā iesaistījušies vairāki Latvijā atpazīstami mūziķi, tostarp Agnese Rakovska, Pēteris Lunde un Matīss Repsis.
“Magnētiņi” albumā figurē tēmas par mājām un bērnību, Sabīnei izprotot un definējot “mājās” un “mājvietu”. Sabīne atklāj: “Sākotnēji rakstīju dziesmas ar nolūku eksperimentēt, nevis ar mērķi tās realizēt albuma formātā. Tomēr, kad skaņdarbi sāka veidoties, sapratu, ka visām dziesmām, man nemaz neapzinoties, ir kopīgas tēmas, tāpēc nolēmu tās analizēt padziļinātāk, kas ļāva man izveidot izlasi ar svarīgākajām kompozīcijām.”
“Manuprāt, katra dziesma albumā ir kā magnētiņš — mazs, sentimentāls suvenīrs jeb atmiņa, kuru saglabāt “pie sava ledusskapja”, lai tas neaizmirstos un nepazustu,” stāsta Sabīne par albuma nosaukumu.

7.novembrī ikviens tiek aicināts ierasties uz albuma “Magnētiņi” atklāšanas svētkiem, kas norisināsies kultūrtelpā “M/Darbnīca”. Ierašanās no plkst. 17:00.

Sabīne debitēja uz Latvijas mūzikas skatuves ar singlu “Mākoņi”, pēc tam izdodot otro singlu “Magnētiņi”. Ikdienā Sabīne apgūst džeza vokālu Ventspils Mūzikas Vidusskolā un veido audiovizuālu saturu sociālajā tīklā “TikTok”.

Papildu informācija:
Instagram: @sabinemust
TikTok: @sabinemust