Jaunumi

Vēsturisks klasiskās ģitārspēles koncerts

17.11.2022.

2022.gada 9.novembrī koncertzālē “Latvija”, lielajā zālē, notika iespaidīgs klasiskās ģitārspēles koncerts, kurā muzicēja PICK “Ventspils mūzikas vidusskola” ģitārspēles nodaļas audzēkņi Elīza Šmidberga, Marta Dāvida, Rūdolfs Altmanis un Kristaps Prancāns, viņu pedagogs Reinis Krūziņš un koncerta īpašais viesis Kaspars Zemītis. Koncerta galvenais runas vīrs bija direktora v.i. Jēkabs Macpans.

Jā, vēsturisks brīdis, jo nekad agrāk Ventspilī un Ventspils mūzikas vidusskolā nav bijis koncerts, kurā uzstājas tikai klasiskie ģitāristi. Agrāk par to varēja tikai sapņot, bet tagad tas ir noticis.

Klasiskās ģitārspēles vēsture šobrīd ir tikai tā pa īstam aizsākusies. Mums vēl nav simtiem gadu ilgas vēstures tradīcijas, kā citiem mūzikas instrumentālistu pārstāvjiem. Mums ir tas gods būt vieniem no klasiskās ģitārspēles vēstures veidotājiem.

Ģitāru kā instrumentu pazīst visi, bet pagaidām ļoti maz cilvēku ir aizdomājušies par to, ka tieši klasiskā ģitāra ir visu ģitāru pirmsākums. Klasisko ģitāru var izmantot jebkurā ansamblī vai orķestrī. Šis mūzikas instruments ir lielisks gan kā pavadošais, gan kā solo instruments.

Klasiskās ģitāras popularitāte pieaug. To pierāda šī koncerta apmeklētāju skaits un ģitārspēles audzēkņu kvalitatīvais sniegums,  tāpēc gaidīsim topošos mūsu skolas klasiskās ģitārspēles nodaļas audzēkņus uz jauniem varoņdarbiem.

 

PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” klasiskās ģitārspēles nodaļas vadītājs un pedagogs Reinis Krūziņš