Jaunumi

Ventspils Mūzikas vidusskolas talanti – Lielās Mūzikas balvas ieguvējs un nominanti

24.01.2024.

Mākslu izglītības kompetences centra “Ventspils Mūzikas vidusskola” pedagogi un absolventi ir iekļauti prestižajā “Lielā mūzikas balvas 2023” nominantu sarakstā, kā arī piešķirta balva par mūža ieguldījumu, apliecinot skolas ietekmi un sasniegumus Latvijas mūzikas dzīvē.

Balva par mūža ieguldījumu komponistam Vilnim Šmīdbergam, Ventspils Mūzikas vidusskolas absolventam.

Nominācijas:
Gada jaundarbs: Andris Dzenītis, Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogs, nominēts ar jaundarbu Ceturtais stīgu kvartets “Iekšpus. Elīzijs. Ārpus”.
Gada ansamblis:
Dāvis Sliecāns, duets DeGlosa, Ventspils Mūzikas vidusskolas absolvents;
Ritvars Garoza, džeza grupa “LUPA”, Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogs.
Gada kamerizrāde: Guntars Freibergs, Trio Art-i-Shock, Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogs un Evija Vēbere, Ventspils Mūzikas vidusskolas absolvente bijusī pedagoģe. Abi nominēti par dalību Krista Auznieka monooperā “Apzināšanās”.

Gandarījumu par šo kolēģu panākumu neslēpj Ventspils Mūzikas vidusskolas direktors Jēkabs Macpans: “Lielās mūzikas balvas nominācijas un balva par mūža ieguldījumu Ventspils Mūzikas vidusskolas mūziķiem ir liels sasniegums un apliecinājums mūsu ieguldījumam Latvijas mūzikas dzīvē. Mēs esam gandarīti par mūsu absolventu un pedagogu izcilajiem sasniegumiem. Šī atzinība ir patiesa motivācija gan skolas pašreizējiem, gan topošajiem audzēkņiem.”

Lielā mūzikas balva ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā. Balvu kopš 1993.gada pasniedz Latvijas Republikas Kultūras ministrija un VSIA “Latvijas Koncerti”. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 12.martā Latvijas Nacionālajā operā. Ceremonija tiks pārraidīta Latvijas Televīzijā un Latvijas Radio 3 “Klasika”. Publikai ir iespēja piedalīties “Delfi” balsojumā, ļaujot klausītājiem pašiem noteikt savu simpātiju no izcilākajiem mūziķiem.

Ventspils Mūzikas vidusskolas talanti:

Andris Dzenītis, pazīstams komponists, ir aktīvs Ventspils Mūzikas vidusskolas mūzikas teorētisko priekšmetu pedagogs. Viņa ieguldījums skolā ir nozīmīgs, mācot audzēkņiem savu attieksmi un mīlestību pret mūziku. Komponista darbi ir dzirdami gan Latvijā, gan starptautiskos mūzikas festivālos, un viņš ir saņēmis vairākas prestižas balvas, tostarp Autortiesību Bezgalības balvu un Lielo mūzikas balvu. Dzenītis ir piedalījies Ventspils Kamermūzikas dienās​​​​​​.

Guntars Freibergs, sitaminstrumentālists, ne tikai lielisks mākslinieks mūzikā, bet arī izcils pedagogs, ar plašu starptautisku pieredzi visās minētajās jomās.  Freibergs ir piedalījies Ventspils Kamermūzikas dienās, kur viņa izpildījumā ir spēlētas vairākas kompozīcijas, tostarp Andra Dzenīša darbs “Answers”.

Dāvis Sliecāns, Ventspils Mūzikas vidusskolas absolvents un altists, ir uzstājies Ventspils Kamermūzikas dienu koncertā kopā ar pianistu Aleksandru Kalēju. Viņu uzstāšanās ir bijusi daļa no festivāla, kas sākotnēji bija jauno mūziķu sadarbības platforma un laika gaitā transformējies par profesionālās mākslas pasākumu sēriju​​.

Evija Vēbere, Ventspils Mūzikas vidusskolas absolvente un bijusi arī skolas pedagoģe. Māksliniece veiksmīgi apvieno vairākus mūzikas žanrus, tostarp skandināvu mūziku, džezu, rokmūziku un popmūziku, radot unikālu skanējumu. Evija Vēbere ir izdevusi vairākus albumus, tostarp “Sirdsbūt”, kas ieguvis apbalvojumu kā Latvijas Mūzikas ierakstu gada labākais alternatīvās un indie mūzikas albums.

Pianists Ritvars Garoza ir pazīstams ar savu oriģinālmūziku un aranžējumiem. Viņa darbība ietver darbu ar bigbendiem un stīgu kamerorķestriem, kā arī elektronisko un džeza mūziku. Plašākai publikai Ritvars ir labi pazīstams kā komponists un taustiņinstrumentālists grupā “Lupa”. Jaunais mākslinieks piedalās dažādos eksperimentālos projektos, no kuriem vispazīstamākais ir “Woodpecker Project”, kurā sadarbojas ar augstāk minēto komponistu un Ventspils Mūzikas vidusskolas kolēģi Andri Dzenīti.

Ventspils Mūzikas vidusskola ir lepna, par šo novērtējumu mūziķiem, kuri nes skolas vārdu!