Jaunumi

Starptautiskā Džeza diena Ventspilī | Kopā ar GC QUARET

19.04.2024.

Starptautiskā Džeza diena Ventspilī | Kopā ar GC QUARET

Aicinām Ventpils jauniešus pavadīt dienu džeza noskaņās Ventspils Mūzikas bibliotēkā, MIKC „Ventspils Mūzikas vidusskola“ un Windau Coffee.

No 12.30 līdz 13.45 plānota tikšanās ar Ventspils jauniešiem, kas sāksies ar nelielu GC QUARTET koncertu, taču turpināsies ar sarunām par kolektīvo muzicēšanu, repertuāra izvēli, mūzikas klausīšanos un tās ietekmi, kā arī studēšanu ārzemēs.

No 14.15 līdz 17.00 plānota dalīšanās grupās pa specialitātēm, kur jauniešiem būs iespēja arī aktīvi darboties un sadarboties ar mūziķiem, kā arī turpināt padziļinātākas sarunas par instrumenta praktizēšanu, repertuāra veidošanu un apgūšanu, mūzikas klausīšanos, džeza valodu, improvizāciju un kompozīciju.

Taču 19.00 ikviens tiek gaidīs Windau Coffee (Pils iela 25, Ventspils), kur muzikālo vakaru sāks MIKC „Ventspils Mūzikas vidusskola audzēkņi“, taču tas turpināsies ar GC QUARTET koncertu un džema sesiju.

Ieeja bez maksas!

GC Quartet
Girts Celmins Quartet (GC Quartet) ir džeza mūzikas sastāvs, kas, apvienojoties četriem mūziķiem, izpilda aranžētus džeza mūzikas skaņdarbus no be-bop un hard-bop ēras 50-tajiem un 60-tajiem gadiem, kā arī Ģirta Celmiņa orģinālmūziku.
Ģirts Celmiņš – ģitārists, komponists, aranžētājs, Timo Bakers (Timo Bakker) – klavieres, ērģeles, Dominiks Čoungs (Dominic Choung) – elektriskais bass, kontrabass, Mikijs Laheijs (Micky Laheij) – bungas.
Ģirts Celmiņš izveidoja “GC Quartet” 2022.gada rudenī ar mērķi rakstīt jaundarbus – stilistiski be-bop un hard-bop tradīcijās, kas apvienotas ar mūsdienu mūzikas tendencēm.
Iedvesmu, rakstot un aranžējot skaņdarbus, Ģirts Celmiņš gūst no tādiem māksliniekiem kā Wes Montgomery, Benny Golson, John Coltrane, Pat Martino, Oliver Nelson un citiem.
Ģirts Celmiņš ir 32 gadus jauns ģitārists, komponists un aranžētājs no Latvijas.
Absolvējis MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” ģitāras spēlē, Liepājas Universitāti pedagoģijā un ilgstošu posmu (no 2014. Līdz 2020. gadam) bijis mācībspēks MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskolaa” un Liepājas Mākslas, Mūzikas un dizana vidusskolā. Ģirts pašreiz dzīvo Māstrihtā, Nīderlandē, kur attīsta savas zināšanas Māstrihtas Konservatorijā (Coservatorium Maastricht) pie pedagogiem Joahima Šonihera (Joachim Schoenecker) un Martina Šultes (Martin Schulte).
Ģirts Celmiņš papildina savas zināšanas ne tikai ģitāras spēlē, bet arī kompozīcijā. Pēc ilgstošām studijām ārzemēs Ģirts plāno atgriezties Latvijā un jauniegūtās zināšanas nodot jaunajai mūziķu paaudzei.
Timo Bakers (Timo Bakker) ir 23 gadus jauns džeza pianists no Roterdamas, Nīderlandes, kurš pašreiz dzīvo Māstrihtā.
2024.gada vasarā absolvēs Māstrihtas Konservatoriju (Coservatorium Maastricht) kā džeza pianists. Pašreiz studē pie Frenka Giebela (Frank Giebels).
Spēlējis daudzos ansambļos un bigbendos gan kā pianists, gan kā džeza ērģelnieks. Timo Bakers ir daudzpusīgs taustiņinstrumentālists, kurš jūtas brīvi vairākos žanros, bet visvairāk specializējas tiešā džeza mūzikā.
Dominiks H. Čoungs (Dominic H. Choung) ir 27 gadus jauns basģitārists un kontrabasists no Dienvidkorejas, kurš pašreiz dzīvo un studē Māstrihtā, Nīderlandē.
Dominiks studē Māstrihtas Konservatorijā (Coservatorium Maastricht), ceturtajā kursā pie basģitāras pedagoga Aleksandra Boernera (Alexander Boerner) un kontrabasa pedagoga Jo Diderena (Jo Didderen).
Dominika stabilais ritms un brīvā mūzikas valoda izriet no daudzām skatuves pieredzēm ar dažādiem kolektīviem. Viņš brīvi pārvalda dažādus mūzikas stilus – svingu, hardbopu, bebopu, fanku, soulu un citus.
Viņa aizraušanās ir arī pedogoģija – viņš māca jaunos mūziķus basa un kontrabasa spēlē, kā arī spēj dot plašu ieskatu džeza mūzikas teorijas un harmonijas pamatos.
Mikijs Laheijs (Micky Laheij) ir 23 gadus jauns bundzinieks no Nīderlandes.
Pašreiz studē Māstrihtas Konservatorijā (Coservatorium Maastricht), maģistra programā pie Rona van Stratuma (Ron van Stratum) un Daniela Jonkera (Daniel Jonkers). Viņš gadiem ilgi ir apguvis bungu spēli, lai iegūtu daudzpusīgu instrumenta spēles stilu. Mikijs attīstas arī pedogoģijas jomā, sniedzot savas zināšanas jaunajai bundzinieku paaudzei.

Starptautiskā Džeza diena Ventspilī |
Rīko | MIKC „Ventspils Mūzikas vidusskola“ un Ventspils Mūzikas bibliotēka
Atbalsta | Ventspils valstpilsētas pašvaldība un Windau Coffee