JAUNUMI

Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi Guntara Freiberga vadībā uzstāsies koncertaģentūras “Latvijas Koncerti” rīkotajā koncertu ciklā “Mūzika Tev”

10.oktobrī Rīgas Kongresu pilī notiks trīs no cikla koncertiem – “Seši mazi bundzinieki”.

Tās būs ritma spēles ar bungām, vālītēm un dzelzs kurpēm. Ritma spēles sāksies tautas melodijās, turpināsies profesionālu sitaminstrumentālistu grupas „Perpetuum Ritmico” muzikālajās ritma rotaļās, un visbeidzot aizceļos līdz grupas „Pulsa efekts” ritma spēlēm ar mūzikā neierastiem priekšmetiem. Ritma rotaļas noslēgs grupa „Soul Tap”, demonstrējot īstu stepa dejas paraugstundu.

Guntars Freibergs par uzstāšanās nozīmi: “Ventspils Mūzikas skolas sitaminstrumentu ansamblim būs unikāla iespēja uzstāties Kongresu namā Rīgā.

Īpaša šī pieredze ir ar to, ka ansamblim būs jāuzstājas tūkstoš bērnu lielas auditorijas priekšā, uz vienas no lielākajām Latvijas mēroga skatuvēm, turklāt trīs reizes vienā dienā. Tas nozīmē, ka vienas dienas laikā par Ventspils Mūzikas Vidusskolas sitējiem uzzinās ap trīs tūkstoš skolniekiem un viņu skolotājiem.

Tāpat neatsverama pieredze būs piedalīties profesionālā līmenī organizētos koncertos un redzēt, kā tiek veidota režija, sadarbība starp mūziķiem, apskaņotājiem, gaismotājiem. Taču pats lielākais ieguvums iespējams būs uzstāties kopā ar profesionāliem kolektīviem: Perpetuum Ritmico, Pulse Effect un Soul Tap. Jaunie ansambļa mūziķi varēs gan vērot minētos kolektīvus darbībā, gan arī kāpt kopā ar viņiem uz skatuves.

Ventspils Mūzikas vidusskolas sitaminstrumentu ansamblis aktīvi pastāv jau trešo gadu. Šajā laikā ir sniegti daudzi koncerti Ventspilī, Talsos un Rīgā, sagatavotas divas lielizmēra koncertprogrammas no kurām viena ir pilnībā veltīta Latvijas simtgadei un ir veidota tikai no latviešu autoru darbiem. Kopš ansambļa izveidošanās ir vairākkārt audzis audzēkņu skaits Ventspils Mūzikas skolas kā arī vidusskolas sitaminstrumentu spēles klasēs, kas zināmā mērā ir tieši sitaminstrumentu ansambļa nopelns.”Foto by Jānis Romanovskis gribuvasarulv

MŪZIKA TEV ir koncertaģentūras “Latvijas Koncerti” radīts un īstenots četru izglītojošo koncertu cikls skolēniem un jauniešiem četrās vecuma grupās no 1. līdz 12. klasei. “Mūzika Tev” klausītāji no izglītības iestādēm visā Latvijā mācību gada laikā apmeklē četrus tēmās, muzikālajā saturā un kultūras kontekstā atšķirīgus koncertus kādā no četrām vecuma grupām (1.- 3. kl., 4.- 6. kl., 7.- 9. kl., \10. – 12. kl.).

Koncerti tiek veidoti tā, lai ieinteresētu un izglītotu gan tos bērnus un jauniešus, kuri padziļināti interesējas un apgūst mūziku, gan tos, kuri mācās vispārizglītojošajās skolās.

Guntars Freibergs

Guntars Freibergs ir Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogs.

Sitaminstrumentālists Guntars Freibergs ir viens no 2014. gadā dibinātā ansambļa Perpetuum ritmico dalībniekiem, kā arī pedagogs Ventspils Mūzikas vidusskolā. Kā solists uzstājies ar orķestriem Latvijā, Krievijā, Vācijā, Bulgārijā un Čehijā.

Guntars Freibergs nominēts Lielajai mūzikas balvai 2010 kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”. Guntara izveidotais sitaminstrumentu ansamblis Perpetuum ritmico tika nominēts Lielajai mūzikas balvai 2016 kategorijā “Gada koncerts”.

2012.gadā ieguvis otro vietu prestižajā Zalcburgas marimbas konkursā un 2011. gadā – Grand prix sitaminstrumentu konkursā Fermo (Itālija).

Muzikālās gaitas Guntars Freibergs sāka Valkas mūzikas skolā un turpināja Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Viņš mācījās arī Maskavas Centrālajā mūzikas skolā Marka Pekarska klasē; no 2007. līdz 2011. gadam studēja Strasbūras Mūzikas konservatorijā; 2014. gadā ieguva maģistra grādu Antona Bruknera Lincas Universitātē, kā arī papildināja prasmes Briseles Karaliskajā Mūzikas konservatorijā.

Guntars piedalījies meistarklasēs pie vadošiem sitaminstrumentu spēles meistariem Keiko Abes, Momoko Kamijas, Bogdana Bacanu, Pētera Sadlo, kā arī papildinājis prasmes Zalcburgas Mozarteum vasaras akadēmijā un Villekrozes akadēmijā Francijā.

Publicēts: 09.10.2018.

IETEIKT: