JAUNUMI

Ventspils Kamermūzikas dienas sāksies ar krāšnu ieskaņas koncerta programmu “Plakidis un Šūberts. Satikšanās”

2. oktobIeskaņas koncerts Nr.1rī plkst. 19:00 Pārventas Bibliotēkā festivālu “Ventspils Kamermūzikas dienas” ieskandinās izcilākie Latvijas kamermūzikas meistari – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācību spēki un viņu maģistranti: Herta Hansena /klavieres/, Sandis Šteinbergs /vijole/, Ēriks Kiršfelds /čells/, Ventis Zilberts /klavieres/, Ieva Parša /mecosoprāns/, Jānis Apeinis /baritons/, Ilona Meija /flauta/, Dace Kļava /klavieres/, Laura Purena /soprāns/, Lelde Tīrele /klavieres/. Ievadvārdus teiks un arī koncertā uzstāsies profesors Aldis Liepiņš.

Programma –  Franča Šūberta un Pētera Plakiža kamermūzikas šedevri.

Šis būs pirmais festivāla ieskaņas koncerts, pēc nedēļas 09. oktobrī Ventspils publiku priecēs otrs ieskaņas koncerts ar programmu “Šubertiāde”, bet par to ziņosim atsevišķi.

Par festivālu “Ventspils Kamermūzikas dienas”Schubert_aged_16 (1)

PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” sadarbībā ar Parīzē studējošo  vijolnieci Magdalēnu Geku rīko koncertu sēriju un meistarklases, piesaistot Rietumeiropā strādājošos latviešu mūziķus, Sibeliusa Mūzikas akadēmijas Helsinkos vijoļspēles pasniedzēju Minnu Pensolu un slaveno latviešu pianistu Andreju Osokinu.

 

Ventspils Kamermūzikas dienas aicinātas atvest uz Latviju ārzemēs strādājošos latviešu profesionālos mūziķus, ļaut tiem parādīt ārzemēs gūto pieredzi un dalīties tajā ar Latvijas mūziķiem, mūzikas pedagogiem, plašāku auditoriju.

Plakidis

Festivāla ideja paredz koncertu sēriju, kuros tiks atskaņoti kamermūzikas dienu laikā iestudētas programmas; solo programmu un kameransambļu meistarklases, dalībnieki – Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi, mācību spēki, visi interesenti; Ventspils Kamermūzikas dienu orķestris, dalībnieki – pieaicinātie mākslinieki un meistarklašu dalībnieki.

 

Komponists Pēteris Vasks par Ventspils Kamermūzikas dienām 2016: “Jūnija sākumā, apmeklējot Ventspils kamermūzikas festivāla koncertus, biju patīkami pārsteigts par augsto kvalitāti. Jaunie mūziķi dāvāja klausītājiem neaizmirstamus muzikālus piedzīvojumus. Jauneklīga degsme apvienojumā ar augstu meistarību radīja brīnumu! Biju iepriecināts uzzinot, ka lielākā daļa mūziķu ir ventspilnieki un savu mūzikas ceļu sākuši Ventspils mūzikas vidusskolā. Pirmajam Ventspils kamermūzikas festivālam jākļūst par regulāru mūzikas dzīves notikumu. Ar cieņu, Pēteris Vasks, komponists”.

 

Festivāla rīkotāju lielā cerība ir attīstīt šo pasākumu par ikgadēju, plaši atpazīstamu profesionālās mākslas notikumu Ziemeļkurzemē – Ventspils Mūzikas vidusskola ir 11 reģiona mūzikas skolu metodiskais centrs. Šīs skolas, ar to audzēkņiem un pedagogiem iekļaujas festivāla / meistarklašu mērķauditorijā. Īpašu skanējumu šis festivāls varētu sasniegt 2019. gadā, kad Latvijas simtgades notikumu ietvaros tiek cerēts pabeigt Ventspils Mūzikas vidusskolas ar akustiskās koncertzāles funkcijas celtniecību.

Publicēts: 26.09.2017.

IETEIKT: