JAUNUMI

14. maijā 19:00 Pārventas Bibliotēkā skanēs Laikmetīgās pūšaminstrumentu mūzikas koncerts

Ventspils Mūzikas vidusskolas mācību spēki, Rūdolfs Kulbergs un Jānis Pusplatais rīkos Laikmetīgās pūšaminstrumentu mūzikas koncertu Pārventas Bibliotēkā

Apvienojoties diviem Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogiem – pūšaminstrumentālistiem Rūdolfam Kulbergam (trombons) un Jānim Pusplatajam (eifonijs), ar koncertmeistares Ievas Dzērves (klavieres) pavadījumu taps Laikmetīgās pūšaminstrumentu mūzikas koncerts Ventspilī. Koncerta rīkošanu padara iespējamu Ventspils Domes atbalsts.

Koncerta ideja ir popularizēt tieši šos divu metāla pūšaminstrumentus – trombonu un eifoniju un piesaistīt uzmanību šo instrumentu solo repertuāram.

14. maijā 19:00 Ventspilī, Pārventas Bibliotēkā skanēs:

L.Einaudi “Due Tramonti”

Joseph Horovitz “Euphonium Concerto” 1.daļa Moderato

P.Graham “In League With Extraordinary Gentlemen” Concerto for Euphonium, 1.daļa

M.Ponce “Estrellita”

Eugene Bozza- Ballade

Joseph Jongen- Aria et Polonaise

Frigyes Hidas- Fantasia

Rudofs Kulbergs

Rūdolfs Kulbergs ir absolvējis Karalisko Mūzikas Akadēmiju Dānijā, papildinājis savas zināšanas Nīderlandes karaliskajā mūzikas konservatorijā, kā arī mācījies Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā. Patlaban strādā Latvijas Nacionālās Operas un Baleta Orķestrī un ir pasniedzējs Ventspils Mūzikas vidusskolā.

 

 

 

 

 

Pusplatais-262x300

Jānis Pusplatais ieguvis maģistra grādu eifonija spēlē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, papildinājies Skotijas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā. Kopš 2009.gada ir orķestra “Rīga” eifoniju grupas koncertmeistars, kā arī eifonija un tubas spēles pedagogs Ventspils Mūzikas vidusskolā un Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolā.

Abi atskaņotājmākslinieki ir piedalījušies dažādos starptautiskos mūzikas projektos un meklē jaunas idejas kā atspoguļot trombona un eifonija solo repertuāru tieši Latvijas auditorijai. Paralēli abu instrumentālistu solo darbībai, tiek likts uzsvars tieši uz šo pūšaminstrumentu popularizēšanu un jaunu audzēkņu piesaistīšanai interešu izglītības un profesionālās izglītības līmenī.

Publicēts: 08.05.2018.

IETEIKT: