Jaunumi

Būs Metodiskā diena un koncerts “Cello Brillante”

28.09.2020.

Ventspils Mūzikas vidusskola rīko Metodisko dienu ar Ilzes Jaunzemes lekciju un koncertu “Cello Brillante”

07. oktobrī 13:00 koncertzālē “Latvija” notiks Ziemeļkurzemes zonas mūzikas skolu direktoru un skolotāju sanāksme – Metodiskā diena. Metodiskās dienas ietvaros pianiste un terapeite Ilze Jaunzeme lasīs lekciju par tēmu “Traucējošā skatuves uztraukuma patiesie iemesli. Psiholoģisko un fizioloģisko aspektu cēloņsakarības, un iespējamie risinājumi uztraukuma veiksmīgai transformācijai, lai radītu pārliecinošu priekšnesumu”.

Savukārt, 16:00 koncertzāles Lielajā zālē skanēs koncerts “Cello Brillante”, kurā talantus un meistarību demonstrēs Ventspils Mūzikas vidusskolas absolvents čellists Pēteris Ozoliņš un Eiropā un pasaulē aktīvi koncertējošā pianiste Ilze Jaunzeme.

Programma “Cello Brillante” piedāvā spožus skaņdarbus deju ritmos sākot no Šopēna Briljantās Polonēzes, izdejojot cauri Summera Julie – O džezīgajam čella solo, un nonākot līdz Pjacollas Lielajam tango.

Dienvidniecisks temperaments un virtuozi deju soļi aizraus Brāmsa Ungāru dejās un Aratunjana Ekspromtā.

Brīnumskaistais, dziedošais skanējums, ko Pēteris Ozoliņš spēj izvilināt no čella, būs dzirdams melodijās no kinofilmas Teātris un Misija.

Pēteris Ozoliņš, čells. Pēteris Ozoliņš ir viens no daudzpusīgākajiem jaunajiem latviešu čellistiem, strādājot kā solists, kamermūziķis, orķestra mūziķis un arī kā pedagogs. Čellu apguvis Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolā, mācības turpinājis Ventspils Mūzikas vidusskolā skolotāja Arimana Štrausa klasē. Jau skolas laikā izcēlies ar godalgotajām vietām gan Valsts konkursā, gan Kārļa Davidova jauno čellistu konkursā. Ar studiju biedriem nodibinātā stīgu kvarteta ReDo sastāvā iegūtas godalgotas vietas konkursos Latvijā un Baltkrievijā, veikti neskaitāmi latviešu un ārzemju komponistu jaundarbu pirmatskaņojumi, kā arī radio ieraksti. Kā solists vairākkārt uzstājies ar Britena Jauniešu orķestri.

Kopš 2012.gada Pēteris ir pieaicinātais docētājs JVLMA, regulāri spēlē Latvijas Nacionālajā Simfoniskajā Orķestrī, orķestrī Sinfonietta Rīga, kā arī ir koncertmeistars Ventspils Kamerorķestrī. Tāpat viņš pasniedz Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolā, kur viņa vadītie ansambļi regulāri iegūst godalgotās vietas dažādos konkursos.

Ilze Jaunzeme, klavieres. Pianiste ILZE JAUNZEME uzstājas ar solo un kamermūzikas programmām, sniedzot koncertus Latvijā, Norvēģijā, Vācijā, Zviedrijā, Ungārijā, un Kanādā, piedalījusies kamermūzikas festivālos kā Aurora Winter classic festival (Zviedrijā) un Casalmaggiore International Music Festival (Itālijā), un spēlējusi kā soliste festivālos Biezsciady bez granic (Polijā) un Zempleni Festival (Ungārijā); viņa ir arī uzstājusies ar Ļvovas kamerorķestri Akademia, Madonas apvienoto orķestri, un Sinfonietta Dresden. Apguvusi komplimentārās terapijas metodes un specializējas darbā ar mūziķiem, palīdzot tiem atbrīvoties no pārmērīga stresa cēloņiem un sekām (aukstas, trīcošas rokas, nespēja koncentrēties, teksta aizmiršana, ķermeņa stīvums, negatīvs iekšējais dialogs), un atgūt pārliecību, brīvību un prieku uzstāties.

Koncerts “Cello Brillante” tiek rīkots pateicoties Ventspils pilsētas domes atbalstam.