Jaunumi

Ventspils Kamermūzikas dienas – Dienvidu mūzika

09.09.2020.


Piedalās:
Agnese Egliņa (klavieres)
Guntars Freibergs (sitaminstrumenti)

Programma:
Mičio Kitazume (Michio Kitazume, 1948)Side by side Filips Jurels (Philippe Hurel, 1955)TombeauKlods Debisī (Claude Debussy, 1862–1918)

Mēnessgaisma

Gaspars Kasado (Gaspar Cassadó, 1897–1966)

Svīta čellam

Prelūdija – Fantāzija
Sardana
Intermeco un fināla deja

Alberto Hinastera (Alberto Ginastera, 1916–1983)

Argentīniešu dejas op. 2

Arvo Perts (Arvo Pärt‎, 1935)

Fratres

Džons Psatas (John Psathas, 1966)

Matres deja

Par mūziķiem:
Pianisti Agnesi Egliņu raksturo smalka skatuviskā izjūta, rotaļīga precizitāte, spēles spars un atraktivitāte. Par izcilu darbu ansamblī viņa ieguvusi Lielo mūzikas balvu 2010 un ir laureāte vairākos starptautiskos konkursos par pianistes – koncertmeistares sniegumu. Agnese Egliņa muzicējusi Dienvidāfrikas Republikā, Zambijā, Zimbabvē, ASV (Ņujorkā, Vašingtonā, Klīvlendā), Igaunijā, Krievijā, Šveicē, Gibraltārā, Itālijā, Vācijā, Austrijā, Albānijā, Norvēģijā, Somijā un citviet. Kā soliste uzstājusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Liepājas Simfonisko orķestri, sadarbojusies ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio kori. Kopš 2011. gada Agnese Egliņa ir laikmetīgās mūzikas trio Art–i-Shock dalībniece. Viņa spēlējusi kopā ar pasaules līmeņa solistiem. Viņu vidū klarnetisti H. Halevi un N. Balderū, obojisti T. Indermīle un K. Šmits, flautists F. Bernolds. Ik gadu pianiste sniedz vairākas meistarklases Latvijā un ārpus tās. Agnese Egliņa dzimusi Liepājā, mūziķu ģimenē. Pirmo muzikālo izglītību ieguvusi Liepājā un Rīgā, ar izcilību absolvējusi Cīrihes mūzikas augstskolu.

Guntars Freibergs pēc sekmīgas uzstāšanās Maskavas starptautiskajā TV konkursā “Riekstkodis” mācījās Maskavas Centrālajā mūzikas skolā Marka Pekarska klasē. No 2007. līdz 2011. gadam studēja Strasbūras Mūzikas konservatorijā. 2014. gadā ieguvis maģistra grādu Lincas Antona Bruknera Universitātē. Mūziķis piedalījies meistarklasēs pie Keiko Abes, Momoko Kamijas, Bogdana Bacanu, Pētera Sadlo, kā arī papildinājis prasmes Zalcburgas Mozarteum vasaras akadēmijā un Villekrozes akadēmijā Francijā. Guntars Freibergs guvis panākumus daudzos starptautiskos konkursos Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Itālijā, Bulgārijā un Austrijā, kā augstākos no tiem var minēt 2012. gadā iegūto 2. vietu prestižajā Zalcburgas Marimbas konkursā un Grand-Prix sitaminstrumentu konkursā Fermo, Itālijā 2011. gadā. Kā solists uzstājies ar orķestriem Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Vācija, Bulgārijā un Čehijā. 2011. gadā ticis nominēts Lielajai mūzikas balvai kategorijā par spožu debiju, bet 2018.gadā nominēts par izcilu darbu ansamblī.

Kamermūzikas dienas Ventspilī notiek jau vairākus gadus, piedāvājot klausītājiem gan ārpus Latvijas studējošo latviešu mūziķu, gan ārvalstu mūzikas profesionāļu, gan Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogu un audzēkņu koncertus. Kopš koncertzāles “Latvija” atklāšanas, Kamermūzikas dienas organizē Ventspils Mūzikas vidusskola sadarbībā ar SIA “Kurzemes filharmonija”.