MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” aicina uz Ērika Kiršfelda meistarklasi čella spēlē – “Čellu skatuves māksla. Specifisku izteiksmes līdzekļu izmantojums čella spēlē”.
Meistarklases laikā Ē.Kiršfelds strādās ar aktīvajiem dalībniekiem.
Meistarklase notiks 2024.gada 29.novembrī plkst. 10.30 – 15.00 koncertzāles “Latvija” Green Room telpā (2.stāvā).
Pieteikšanās elektroniski līdz 2024.gada 28.novembrim – https://forms.gle/eqwKVcDDnrdDAHba8
Pedagogiem par dalību meistarklasē būs iespēja saņemt apliecību par profesionālo pilnveidi.
Dalība meistarklasē ir bez maksas!
Meistarklases īstenošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” aicina uz Eyal Lovett Trio ft. Toms Rudzinskis meistarklasi.
Meistarklase notiks 2024.gada 25.novembrī plkst. 12.30 – 16.00 koncertzāles “Latvija” Green Room telpā (2.stāvā).
Eyal Lovett | taustiņinstrumenti
Aidan Lowe | sitaminstrumenti
Torben Bjornskov | bass
Toms Rudzinskis | saksofons
Pieteikšanās elektroniski līdz 2024.gada 25.novembra plkst. 9.00 – https://forms.gle/HZNabaFk9NtWg6MB6
Pedagogiem par dalību meistarklasē būs iespēja saņemt apliecību par profesionālo pilnveidi.
Dalība meistarklasē ir bez maksas!
Meistarklases īstenošanu atbalsts Valsts Kultūrkapitāla fonds!.
MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” aicina uz Aivara Hermaņa meistarklasei ģitāras spēlē – “Ģitāras spēle un mūzikas menedžments”.
Meistarklase notiks 2024.gada 20.novembrī plkst. 16.00 – 18.00 koncertzāles “Latvija” Green Room telpā (2.stāvā).
Pieteikšanās elektroniski līdz 2024.gada 19.novembrim – https://forms.gle/KvenDaLPPs42BW5C9
Pedagogiem par dalību meistarklasē būs iespēja saņemt apliecību par profesionālo pilnveidi.
Dalība meistarklasē ir bez maksas!
Meistarklases īstenošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Laiks ar džezu – Radošā darbnīca un džemsesija ar Latvijas džeza mūzikas vēstures repertuāru Ventspilī
MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” aicina uz īpašu projektu Laiks ar džezu, kas norisināsies sadarbībā ar Jersika Records, Ventspils Mūzikas bibliotēku un koncertzāli “Latvija”, un ko finansiāli atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome. Projekts notiks 2024. gada 12. novembrī un piedāvās ieskatu Latvijas džeza mūzikas vēsturē un tās nozīmē jaunajai paaudzei, dodot iespēju dalībniekiem piedalīties lekcijā un džemsesijā.
Pasākuma programma:
1. Radošā darbnīca un lekcija – Ventspils Mūzikas vidusskolā
No plkst. 15.00 līdz 17.30 koncertzāles “Latvija” “Green Room” telpā Jersika Records dibinātājs un galvenais producents Mareks Ameriks iepazīstinās dalībniekus ar Jersika Records vēsturi, Latvijas džeza mūzikas vēsturi un ierakstu industriju. Lekcijas laikā tiks aplūkota vinila ierakstu vēsture un mūsdienas, kā arī tiks skatīta dokumentālā filma KIKOK 1962 un Pie Klavierēm Jack Michalicky.
Pieteikšanās lekcijai elektroniski – https://forms.gle/vGV97iGFbMPSS6u98
2. Džemsesija – Ole Bārs un Virtuve, Ganību ielā 14, Ventspilī
Plkst. 19.00 notiks džemsesija, ko vadīs Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogs, kā arī viens no Baltijas vadošajiem saksofonistiem – Toms Rudzinskis. Džemsesijā piedalīsies gan radošās darbnīcas dalībnieki, gan uzaicinātie džeza mūziķi. Tā būs brīva improvizācija, kuras laikā jaunieši spēlēs klasisko Latvijas džeza repertuāru (tai skaitā kompozīcijas, kuras tika spēlētas 1962. gada festivālā KIKOK), kā arī daudz ko citu.
MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” aicina uz muzikologa, Latvijas radio 3 programmu vadītāja, Liepājas koncertzāles “Lielais Dzintars” mākslinieciskā vadītāja Oresta Silabrieža lekciju šī gada 31.oktobrī plkst. 12.30 koncertzāles “Latvija” Green Room telpā (2.stāvā).
Lekcijas tēma | “KLASISKĀS UN NEAKADĒMISKĀS MŪZIKAS APRITES APKALPOŠANA AR RAKSTĪTIEM TEKSTIEM, KONCERTU VADĪŠANU, SARUNĀM, TIRGVEDĪBU”
Dienas plāns |
12.30 – 14.00 | Lekcijas 1.daļa
14.00 – 14.30 | Pārtraukums
14.30 – 16.00 | Lekcijas 2.daļa
Pieteikšanās elektroniski līdz 2024.gada 29.oktobrim – https://forms.gle/5NwTeEhRkf143wyz6
Pedagogiem par dalību lekcijā būs iespējams saņemt elektronisku apliecību par profesionālo pilnveidi.
Dalība lekcijā ir bez maksas!
Rīko | Ventspils Mūzikas vidusskola
Atbalsta | Valsts Kultūrkapitāla fonds
Saksofonista Toma Rudzinska kvartets jaunā albuma “Interception” prezentācijas tūres ietvaros aicina Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņus un pedagogus uz meistarklasi!
Kad? | 28.oktobrī
Cikos? | Plkst. 12.30 – 16.00
Kur? | Koncertzāles “Latvija” Green room (2.stāvā)
Pieteikšanās tikai elektroniski līdz 28.10 08:00
Kvarteta sastāvā |
- Toms Rudzinskis | saksofons
- Tarek Yamani | taustiņinstrumenti
- Igor Spallati | bass
- Ivars Arutjunjans | sitaminstrumenti
Pieteikšanās meistarklasei elektroniski – https://forms.gle/YNTNCEynNPtvJiWX8
Meistarklase – bez maksas!
Uz tikšanos!
Diānas Zandbergas lekcija un klaviermūzikas koncerts Ventspilī: “Dārgakmeņi klavierēm”
18.oktobrī Ventspils Mūzikas vidusskolā un koncertzālē “Latvija” norisināsies izglītojošs un māksliniecisks pasākums, ko rīko MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” ar Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) un Latvijas Klavieru skolotāju asociācijas atbalstu. Pasākumi būs bez maksas, un tie sniegs neaizmirstamu pieredzi gan mūzikas pedagogiem un audzēkņiem, gan visiem mūzikas mīļotājiem.
Lekcija par sinestēziju mūzikas pedagoģijā
Plkst. 16.00 – 17.00 notiks Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas prorektores, pianistes un pedagoģes Diānas Zandbergas lekcija “Ir skaņas, krāsas, smaržas vienotas: Sinestēzija kā iedvesmas avots mūzikas pedagoģijā”. Šīs lekcijas pamatā ir 19. gadsimta franču dzejnieka Šarla Bodlēra dzejoļa “Sakarības” idejas par maņu apvienošanu, kas izteiksmīgi rezonē ar mūsdienu mākslas tendencēm. Arvien biežāk mākslas darbi kļūst multimediāli, apvienojot mūziku ar vizuāliem elementiem, deju un citiem izteiksmes veidiem.
Lekcijas laikā Diāna Zandberga aicinās pārdomāt sinestēziju un tās ietekmi mūzikas pedagoģijā, īpaši izceļot to, cik lielā mērā šis fenomens piemīt katram no mums. Šī lekcija būs nozīmīgs ieguldījums mūzikas pedagogu tālākizglītībā un veicinās jaunu pieeju izmantošanu mācību procesā.
Koncerts “Dārgakmeņi klavierēm” koncertzālē “Latvija”
Plkst. 19.00, koncertzālē “Latvija” norisināsies Diānas Zandbergas klaviermūzikas koncerts “Dārgakmeņi klavierēm”, kas apvienos klasiskās mūzikas šedevrus ar inovatīviem multimediāliem priekšnesumiem. Koncerts būs veltīts klaviermūzikas robežu paplašināšanai, piedāvājot gan klavieru pārlikumus no vokālajiem un instrumentālajiem darbiem, gan horeogrāfiskus elementus, kas savīsies ar klavierspēli.
Koncertā skanēs Johana Sebastiana Baha, Ferenca Lista, Morisa Ravela, kā arī igauņu komponista Lepo Sumeras un latviešu komponistes Anitras Tumševicas darbi, tostarp arī pirmatskaņojumi ar dejas elementiem. Šis koncerts būs īpaša pieredze visiem mūzikas cienītājiem, sniedzot iespēju baudīt augstvērtīgu māksliniecisko priekšnesumu.
Ventspils Mūzikas vidusskolas aicinājums
MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” priecājas par iespēju piedāvāt šādu unikālu notikumu gan saviem pedagogiem, audzēkņiem, gan Ziemeļkurzemes mūzikas skolu pedagogiem un audzēkņiem, kā arī Ventspils iedzīvotājiem un viesiem. Diānas Zandbergas talants un pieredze, apvienojot dažādu mākslu iedvesmu un piedāvājot jaunus skatījumus mūzikā un pedagoģijā, ir neatsverams ieguldījums gan skolotāju profesionālajā izaugsmē, gan kultūras dzīves bagātināšanā. Šādi pasākumi arī būtiski paplašina skolas tālākizglītības piedāvājumu reģiona pedagogiem.
Pieteikšanās un dalība
Lekcija būs pieejama iepriekš reģistrētiem interesentiem, tostarp Ziemeļkurzemes mūzikas skolu pedagogiem un Ventspils Mūzikas vidusskolas personālam, savukārt koncerts būs atvērts visiem mūzikas mīļotājiem. Pieteikšanās anketa – https://forms.gle/mhxPjhRYizqmEULW6
Visi laipni aicināti piedalīties un izbaudīt izcilās mākslinieces Diānas Zandbergas iedvesmojošo priekšnesumu un lekciju!
A.Vecumnieka lekcija 2 daļās MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” 2024.gada 9.oktobrī.
Spilgtākie notikumi un personības Latvijas mūzikas industrijā no 1918. līdz 2023.gadam.
Pedagogi par dalību lekcijā saņems apliecības par profesionālo pilnveidi.
Mākslu izglītības kompetences centrs “Ventspils Mūzikas vidusskola”, ņemot vērā pagājušā gada atsaucību Ivetas Aunītes lekcijām, arī šogad izglītības iestādes un reģiona mūzikas skolu pedagogiem piedāvā Ivetas Aunītes lekcijas divās daļās tiešsaitē MS Teams platformā- 1.oktobrī un 8.oktobrī plkst. 17.00 – 20.15.
Tēmas lekcijās:
* Skolēnu motivācija mācīties digitālajā laikmetā.
* Robežas – pamats cieņpilnai saskarsmei.
* Veiksmīga sadarbība ar vecākiem.
* Personības un profesionālās izdegšanas profilakse. Stresa vadība.
Lekcijās aicināti piedalīties MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” un tā reģiona pedagogi*.
Par kursu noklausīšanos pedagogiem būs iespēja saņemt pedagogu profesionālās pilnveides apliecību audzināšanas jautājumos.
Lekcijas tiešsaites links tiks nosūtīts uz pieteikumā norādīto e-pasta adresi 30.septembrī.
No 26. līdz 30. augustam Ventspils atkal kļūs par mūsdienu ritma un džeza mūzikas galvaspilsētu, kad Mākslu izglītības kompetences centrs (MIKC) “Ventspils Mūzikas vidusskola” organizēs ikgadējo starptautisko festivālu “Ventspils Groove 2024”. Arī šogad festivāla programmā būs meistarklases, koncerti un Jam Session ar starptautiskiem mūziķiem, skolas absolventiem, pedagogiem un jaunajiem talantiem.
“Esam priecīgi turpināt šo tradīciju un gaidām visus jaunos mūziķus un pedagogus uz vēl vienu aizraujošu nedēļu Ventspilī. Mūsu festivāls piedāvā unikālu iespēju jaunajiem talantiem mācīties no izciliem meistariem un izbaudīt mūzikas burvību. Ventspils Groove ir kļuvis par gaidītu notikumu mūzikas kalendārā, piesaistot dalībniekus un apmeklētājus no visas pasaules. Šis festivāls piedāvā unikālu pieredzi un iespēju attīstīt muzikālās prasmes augstā līmenī.” saka Ventspils Mūzikas vidusskolas direktors Jēkabs Macpans.
Festivāls tiks atklāts pirmdien, 26. augustā plkst. 20.00 pie koncertzāles “Latvija”. Svinīgā ceremonijā notiks iepazīšanās ar šī gada viesmāksliniekiem, kuru vidū ir Līva Dumpe, Florian Fleischer, Alessandro D’Anna, Juuso Rinta, Toms Rudzinskis un Avishai Darash. Muzikālus sveicienus visiem klātesošajiem atskaņos Ventspils Mūzikas vidusskolas absolvente un vairākkārtēja Ventspils Groove festivālu dalībniece Patrīcija Anna Doniņa kopā ar pavadošo grupu.
Otrdien, 27. augustā plkst. 19.00 kafejnīcā Windau Coffee notiks pirmais Jam Session, kur pirmajā daļā piedalīsies visi meistarklašu vadītāji, bet pēc tam – uz improvizāciju daļu viņiem varēs pievienoties džeza improvizatori.
Trešdien, 28. augustā plkst. 19.00 lieliskā dabas tuvumā un atmosfērā – “Vieta, kur būt…” – ar spēcīgu klasiskā džeza elementu, modernu improvizāciju un eksperimentālo mūzikas akcentu sinerģiju ikvienu apmeklētāju priecēs Līva Dumpe, Florian Fleischer, Alessandro D’Anna, Juuso Rinta, Toms Rudzinskis un Avishai Darash.
Ceturtdien, 29. augustā plkst. 19.00 Windau Coffe spilgti latviešu jaunās paaudzes mūziķi – trompetists Kristians Kalva, sitaminstrumentālists Pauls Ķierpe, kontrabasists Toms Timofejevs un taustiņinstrumentāliste Beata Estere Mačtama – sniegs muzikālu baudījumu otrajā Jam Session.
Festivāls “Ventspils Groove” noslēgsies piektdien, 30. augustā plkst. 19.00 koncertzāles “Latvija” amfiteātrī. Koncerta pirmajā daļā uzstāsies festivāla dalībnieku ansambļi, kuri savus priekšnesumus būs sagatavojuši meistarklasēs. Otrajā daļā uzstāsies viens no daudzpusīgākajiem un aktīvi koncertējošajiem latviešu ģitāristiem Matīss Čudars kopā ar Edvīnu Ozolu un Ivaru Arutjunjanu, priecējot apmeklētājus ar mūziku, kurā savijas džeza, blūza un kantrī noskaņas.
- gada “Ventspils Groove” meistarklašu pasniedzēji, koncertu un Jam Session dalībnieki būs:
Līva Dumpe (Latvija) – džeza vokāliste un komponiste, kura savā mūzikā apvieno improvizāciju un eksperimentālas idejas. Viņa ir izdevusi savu debijas albumu “Tālskatis”, kurā dzirdams Amsterdamas mūzikas skolas ietekmju spogulis. Līva ir ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Amsterdamas konservatorijā un papildinājusi zināšanas Losandželosas USC Thornton mūzikas skolā. Līvas radošā darbība aptver plašu muzikālo spektru, un viņa ir sadarbojusies ar tādiem māksliniekiem kā Louis Cole & Metropole Orkest.
Florian Fleischer (Vācija) – ģitārists, improvizators un komponists, kas aktīvi darbojas jazz, pop un rokmūzikā. Florians studējis pie tādiem ievērojamiem pedagogiem kā Frank Möbus un Mike Moreno. Viņa radošajā darbībā izceļas Flo Fleischer Trio un elektroniskās mūzikas projekts Meltdown. Florian ir pieprasīts mūziķis gan koncertos, gan ierakstos, sadarbojoties ar dažādiem māksliniekiem visā pasaulē.
Alessandro D’Anna (Itālija) – bundzinieks un komponists, kurš ieguvis maģistra grādu klasiskajā kompozīcijā un pedagoģijā Santa Cecilia konservatorijā Romā. Alessandro ir starptautiski pieprasīts mūziķis, kas sadarbojies ar tādiem māksliniekiem kā Mark Gross un Joel Holmes. Viņš ir aktīvs gan koncertdarbībā, gan kā pedagogs Helsinku Metropolijas Universitātē, kā arī citās prestižās mācību iestādēs.
Juuso Rinta (Somija) – džeza kontrabasists un komponists no Helsinkiem, kurš savā mūzikā apvieno klasisko džeza tradīciju ar mūsdienu muzikālajām tendencēm. Juuso ir uzstājies kopā ar daudziem no Somijas vadošajiem džeza mūziķiem un koncertējis plašā starptautiskā mērogā, tostarp ASV un Eiropā. Viņš ir aktīvs koncertmūziķis un pasniedzējs, regulāri piedaloties dažādos projektos un ierakstos.
Toms Rudzinskis (Latvija) – viens no Baltijas vadošajiem saksofonistiem un komponistiem, kurš pazīstams ar savu inovatīvo pieeju džeza mūzikai. Toms ir Conservatorium van Amsterdam absolvents un izdevis vairākus albumus, kas saņēmuši Latvijas un starptautiskas balvas. Viņa mūzikā apvienojas tradicionālā džeza elementi ar mūsdienīgu improvizāciju un lielisku tehnisku meistarību.
Avishai Darash (Izraēla) – pianists un komponists, kurš pazīstams ar savu unikālo stilu, apvienojot Ziemeļāfrikas, rietumu klasisko, amerikāņu džeza un Izraēlas tautas mūziku. Avishai ir sadarbojies ar daudziem starptautiski atzītiem māksliniekiem un vadījis Marmoucha Orchestra. Viņa mūzikas prasmes un novatoriskā pieeja ir ieguvusi starptautisku atzinību.
Matīsa Čudara Trio ir ansamblis, kura sastāvā ir ģitārists Matīss Čudars, sitaminstrumentālists Ivars Arutjunjans un kontrabasists Edvīns Ozols. Trio ir ieguvis Lielo Mūzikas gada balvu par izcilu koncertu 2022. gadā, un viņu mūzika apvieno džeza, blūza un kantrī stilus. Trio pirmais albums “Take Your Time”, kas izdots 2023. gada septembrī, piedāvā klausītājam emocionāli bagātu un estētiski baudāmu muzikālu pieredzi.
Visi festivāla publiskie pasākumi ir bez maksas.
Festivāls tiek īstenots ar Ventspils pilsētas domes un Kurzemes plānošanas reģiona īstenotās “Kurzemes kultūras programma 2024” ietvaros saņemto VKKF mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” finansējumu.
MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” sadarbībā ar Francijas asociāciju “Concerto Grosso” informē par III starptautiskajiem jauno pianistu meistarkursiem “Ventspils Piano 2024”. Šis notikums piedāvā lielisku iespēju jauniem pianistiem un klavierspēles pedagogiem no visas pasaules pulcēties Ventspilī, lai mācītos un dalītos pieredzē kopā ar meistarkursu vadītājiem un savas jomas speciālistiem.
Meistarkursu vadītāji:
Antuāns Buvī (Antoine Bouvy) – Francija
Antuāns Buvī sāka apgūt klavierspēli un klavesīnspēli Parīzē. Viņš turpināja izglītību Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie Teofila Biķa un Sergeja Osokina. Viņš ir franču mūzikas interprets, kurš piedāvā reti atskaņotus skaņdarbus. Buvī ir augsti novērtēts kā kamermūzikas partneris, bieži uzstājas ar starptautiski pazīstamiem māksliniekiem un solistiem. Bez koncertēšanas un pedagoģiskā darba, viņš organizē starptautisko pianistu konkursu Town of Gagny Francijā un ir viesprofesors daudzās mūzikas skolās Eiropā un pasaulē.
Šū Nins (Xu Ning) – Ķīna
Šū Nins sāka apgūt klavierspēli pie savas mātes, turpinājis studijas pie vairākiem ievērojamiem pasniedzējiem, tostarp Teofila Biķa un Jura Žvikova. Viņš ir bijis klavierspēles profesors Sičuanas Universitātē un kopš 2007. gada ir pedagogs Ļjū Šikuņa klavieru un mākslas centrā Čendu pilsētā. Šū Nins bieži tiek aicināts piedalīties starptautisku pianistu žūrijās un ir vairāku izglītības balvu ieguvējs.
Endijs Renemanis – Latvija
Endijs Renemanis klavierspēli apguvis Jūrmalas Mūzikas vidusskolā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī “Ecole Nationale de Musique de Fresnes” un “Schola cantorum” Parīzē, kur ieguvis profesionālo doktora grādu klavieru specialitātē pie profesora Igora Lazko. Renemanis ir daudzu starptautisko konkursu laureāts, koncertējis plaši Eiropā un strādā MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”.
Juris Žvikovs – Latvija
Juris Žvikovs studējis Jelgavas Mūzikas vidusskolā, E.Dārziņa Mūzikas vidusskolā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Luksemburgas konservatorijā un Pībodija konservatorijā (Peabody Conservatory) Baltimorā, ASV. Viņš regulāri sniedz solo koncertus, spēlē kameransambļos un sniedz meistarklases daudzās Eiropas Mūzikas augstskolās. Žvikovs ir strādājis arī Kalifornijas Mākslas Institūtā (California Institute of the Arts).
Pasākuma norise:
“Ventspils Piano 2024” meistarkursi norisināsies no 2024. gada 5. līdz 11. augustam Mākslu izglītības kompetences centrā “Ventspils Mūzikas vidusskola” (koncertzāle “Latvija” Lielais laukums 1, Ventspils, Latvija). Kursu dalībnieku koncerti notiks koncertzālē “Latvija” un citās koncertu norises vietās.
Dalības kategorijas:
Aktīvie dalībnieki (solo vai solo + orķestris)
Pasīvie dalībnieki (kontaktstundu vērošana)
Aktīviem dalībniekiem tiks nodrošinātas 4 kontaktstundas, iespēja vērot citu dalībnieku kontaktstundas un piedalīties vienā vai vairākos koncertos koncertzālē “Latvija” vai Ventspils Jaunrades namā. Pasīvie dalībnieki varēs vērot visas kontaktstundas un klausīties koncertus. Aktīviem dalībniekiem ir iespēja meistarkursu laikā kopā ar simfonisko orķestri atskaņot vienu daļu no izvēlētajiem klavierkoncertiem. Katram šīs kategorijas dalībniekam būs viens mēģinājums ar orķestri, un meistarkursu vadītāji izvēlēsies, kuri no dalībniekiem uzstāsies noslēguma koncertā.
Dalībnieki var izvēlēties vienu daļu no sekojošajiem koncertiem:
- Haidns – Koncerts Re mažorā Hob. /11 – 1., 2. vai 3. daļa
- A. Mocarts – Koncerts La mažorā K. 414 – 1., 2. vai 3. daļa
- Šopēns – Koncerts mi minorā op. 11 – 1., 2. vai 3. daļa
- Pulenks – Koncerts divām klavierēm re minorā FP61 – 1., 2. vai 3. daļa
Dalības maksa:
Aktīvais dalībnieks solo – EUR 250
Aktīvais dalībnieks solo + orķestris – EUR 500
Pasīvais dalībnieks – EUR 70 (viena diena – EUR 15)
Pieteikuma forma (atrodama Ventspils Piano 2024 nolikumā) jāiesūta elektroniski līdz 2024. gada 1. jūlijam uz e-pastu [email protected]. Apliecinājums par iemaksāto dalības maksu jāiesūta līdz 2024. gada 1. augustam uz to pašu e-pastu. Ceļa un uzturēšanās izdevumus sedz meistarkursu dalībnieki. Meistarkursu rīcības komiteja pēc pieteikumu saņemšanas rezervēs naktsmītnes vidusskolas kopmītnēs (diennakts cena EUR 10), citu organizāciju dienesta viesnīcās vai pilsētas viesnīcās.
Kontaktpersonas:
Juris Žvikovs (vispārīgi jautājumi): Tel. 26414074, epasts: [email protected]
Endijs Renemanis (jautājumos par Ventspili [kopmītnes u.c.]): Tel. 29218992, epasts: [email protected]
Atskats uz Ventspils Piano festivāla vēsturi
Ventspils Piano meistarkursu idejas autors ir franču pianists un pedagogs Antuāns Buvī. Meistarkursi aizsākās 2012. gadā Daugavpilī, sadarbojoties ar Francijas asociāciju Concerto Grosso un Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolu. Sākotnēji kursi koncentrējās uz solo repertuāru, bet drīz vien dalībniekiem radās iespēja muzicēt kopā ar Daugavpils Kamerorķestri Aivara Broka vadībā. Šī unikālā pieredze piesaistīja daudzus jaunus pianistus no dažādām valstīm.
2018. gadā meistarkursi pārcēlās uz Ventspili, kur tie notiek Ventspils Mūzikas vidusskolā. Jaunie pianisti no Ķīnas īpaši iemīļojuši šos kursus, pateicoties ķīniešu pedagoga Šū Ninga (Xu Ning) darbībai. Šū Nins, pēc studijām Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, atgriezās Ķīnā un izveidoja savu mūzikas skolu, popularizējot Latviju kā lielisku vietu muzikālajai izglītībai.Ventspils Piano meistarkursi un koncerti apliecina šo pasākumu starptautisko nozīmību un Ventspils kā svarīgu mūzikas izglītības centru. Ik gadu dalībnieki no dažādām valstīm piedalās šajā notikumā, gūstot vērtīgu pieredzi un paplašinot savas muzikālās prasmes.
Komentārs no Ventspils Mūzikas vidusskolas direktora Jēkaba Macpana:
“Mēs, Ventspils Mūzikas vidusskola, esam īpaši lepni par mūsu starptautiskās sadarbības centieniem un panākumiem. Mūsu skola ir kļuvusi par kultūras un mūzikas izglītības centru, kur pulcējas jauni talanti no dažādām pasaules valstīm. Meistarkursi “Ventspils Piano 2024” ir lielisks piemērs tam, kā mūzika spēj apvienot cilvēkus neatkarīgi no viņu dzimtenes vai kultūras.
Īpaša uzmanība tiek pievērsta labai komunikācijai starp pedagogiem, studentiem un viesiem, nodrošinot atvērtu un atbalstošu vidi. Mūsu mērķis ir radīt ģimenisku atmosfēru, kur katrs dalībnieks jūtas gaidīts un novērtēts. Tas ir pamats, uz kura balstās mūsu izglītības filozofija – katra studenta personiskā izaugsme un radošā attīstība.
Esam pateicīgi par iespēju sadarboties ar izciliem pedagogiem no visas pasaules un priecājamies par katru studentu, kas izvēlas Ventspils Mūzikas vidusskolu par savu mūzikas izglītības ceļvedi. Vēlamies, lai mūsu skola turpinātu būt vieta, kur mūzikas mīlestība un zināšanas tiek dalītas, attīstītas un nodotas nākamajām paaudzēm.”
Kontaktinformācija:
Aldars Šagžijevs
Tel. +37129132939
Ventspils Mūzikas vidusskolas projektu koordinators
Operdziedātājas Lienes Kinčas meistarklase – Ķermeņa anatomija, vokālā pamattehnika
Jebkuram mūziķim ir svarīgi padziļināti un pilnvērtīgi iepazīt savu mūzikas instrumentu, lai to spētu pēc iespējas labāk pārvaldīt. Dziedātāju “instruments” ir mūsu ķermenis – balss aparāts, elpošanas orgāni, muskulatūra, pat stāja atstāj lielu ietekmi uz balss kvalitāti. Tādēļ ir vērtīgi uzklausīt pieredzes bagātu profesionāļu atklājumus šajā jomā, viņu pieredzi, padomus un ieteikumus, kas var daudz palīdzēt gan jaunajiem dziedātājiem, gan bagātināt pedagogu zināšanas.
Liene Kinča ir starptautiski atzīta dziedātāja ar divu gadu desmitu skatuves pieredzi un uzkrātām zināšanām, daudz strādājusi arī kā vokālā pedagoģe.
Meistarklasē Liene Kinča praktiski strādās ar MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” audzēkņiem.
Meistarklase notiks 27.maijā no plkst. 12.00 līdz 17.20.
- 12.00 – 14.40 – meistarklases 1.daļa Green Room telpā (2.stāvā)
- 14.40 – 15.20 – pauze
- 15.20 – 17.20 – meistarklases 2.daļa 222.klasē
Pedagogi par dalību meistarklasē iegūs apliecību par pedagoga profesionālo pilnveidi.
Dalība meistarklasē ir bez maksas.
Meistarklases īstenošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”.
Jānis Ozols – Stilistiskā daudzveidība žestā un vokālajā dziedājumā. Starptautisko konkursu pieredze repertuāra veidošanā.
Meistarklase notiks 2024.gada 26.aprīlī no plkst. 11.00 līdz 15.00 koncertzāles “Latvija” Green Room telpā (2.stāvā) un to vadīs diriģents Jānis Ozols.
Meistarklases plāns |
11.00 – 11.40 – lekcija
11.40 – 12.00 – pauze
12.00 -12.40 – lekcija
12.40-13.00 – pauze
13.00 – 14.00 – praktiskās nodarbības
14.00-14.15 – pauze
14.15-15.00 – praktiskās nodarbības
Pieteikšanās elektroniski līdz 2024.gada 25.aprīlim – https://forms.gle/V5WV3SzX9yjWc717A
Pedagogi par dalību meistarklasē saņems apliecību par pedagoga profesionālo pilnveidi.
Dalība meistarklasē ir bez maksas.
Meistarklases īstenošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”.
Meistarklase par mūzikas industrijas darbības pamatprincipiem, procesos iesaistītajām pusēm, un Kristīnes personīgā pieredze, strādājot ar dažādiem mūziķiem Latvijā un ārpus tās. Pirmajā daļā būs lekcija, taču otrajā daļā – praktiski uzdevumi ar meistarklases dalībnieku aktīvu iesaistīšanos.
Meistarklase notiks 2024.gada 16.aprīlī no plkst.12.30 līdz 16.30 koncertzāles “Latvija” Mazajā zālē un to vadīs uzņēmuma “Every Little Thing” mūzikas menedžere – Kristīne Kleina.
Pieteikšanās elektroniski līdz 2024.gada 15.aprīlim – https://forms.gle/XXPrSmJ4mRASYQTZ6
Pedagogi par dalību meistarklasē iegūs apliecību par pedagoga profesionālo pilnveidi.
Dalība meistarklasē ir bez maksas.
Meistarklases īstenošanu atbalsta biedrība “kultūrBĀKA”, Valsts Kultūrkapitāla fonds un MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”.
Meistarklasi vadīs BALTIC JAZZ UNITED, kur apvienojušies starptautiski pazīstami džeza profesionāļi – Jaak Sooäär – ģitāra (Igaunija) / Dominykas Vyšniauskas – trompete (Lietuva) / Toms Rudzinskis – saksofons (Latvija).
Mūziķi runās par visdažādākajiem aspektiem, ar ko nākas sastapties, izvēloties šo profesiju un dzīves veidu, kā arī ar ko džeza mūziķu filozofija ir atšķirīga no citu žanru mūziķiem.
Meistarklases laikā notiks kopīga saspēle starp Baltic Jazz United mūziķiem un meistarklases dalībniekiem, tādēļ dalībnieki tiek aicināti ņemt līdzi savus mūzikas instrumentus.
Meistarklase notiks 2024.gada 2.aprīlī no plkst.12.00 līdz 15.30 koncertzāles “Latvija” Mazajā zālē.
Pieteikšanās elektroniski līdz 2024.gada 1.aprīlim – https://forms.gle/BbLhwoSDRxanf7aM9
Pedagogi par dalību meistarklasē iegūs apliecību par pedagoga profesionālo pilnveidi.
Dalība meistarklasē ir bez maksas.
Meistarklases īstenošanu atbalsta SIA Liepaja Music, Valsts Kultūrkapitāla fonds un MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”.
MEISTARKLASE PĀRCELTA UZ 2024./2025. MĀCĪBU GADA 1.SEMESTRI!
DATUMS TIKS PRECIZĒTS!
Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!
2024.gada 27.februārī no plkst.12.30 līdz plkst.15.40 MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” aicina uz Artūra Cintiņa meistarklasi “Skatuves monitoru inženierija – tehnoloģija un psiholoģija”.
Artūrs Cintiņš ir grupas “Prāta Vētra” skatuves monitoru inženieris, skaņu un gaismu kompānijas “3S” līdzdibinātājs.
Meistarklase mūzikas tehnoloģiju interesentiem “Skatuves monitoru inženierija – tehnoloģija un psiholoģija” -, kur meistarklases vadītājs pastāstīs par specifiskās skatuves monitoru miksēšanas mākslas niansēm, dalīsies ar savu pieredzi, kā arī demonstrēs praktiskus paņēmienus, šī tik būtiskā skaņu inženieru meistarības elementa izkopšanai.
Meistarklase notiks koncertzāles “Latvija” Mazajā zālē.
Pieteikšanās elektroniski līdz 2024.gada 25.februārim – https://forms.gle/2cBgMN2agZuaHhjA6 .
Dalība meistarklasē ir bez maksas.
Pedagogi par dalību meistarklasē saņems apliecību par pedagoga profesionālo pilnveidi.
Pasākuma dienā, lūdzu, parakstīties meistarklases reģistrācijas lapā. Ja pedagogs nebūs parakstījies, apliecība netiks izsniegta. Apliecība tiks izsūtīta elektroniski uz pieteikuma anketā norādīto e-pasta adresi divu nedēļu laikā pēc pasākuma.
Meistarklases īstenošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”, biedrība “KultūrBĀKA”.
Iveta Aunīte divās tiešsaites lekcijās sniegs ieskatu tēmā – “Pedagoga – līdera īpašības un prasmes. Vadītāja harisma. Ieteicamās ietekmes metodes pozitīvu rezultātu sasniegšanā”.
Tēma, kas palīdzēs pedagogiem sekmīgāk īstenot ikdienas mācību procesus, uzlabot attiecības – pedagogs / audzēknis / vecāki, kas rezultēsies emocionālajā labsajūtā un mācību rezultātos.
Lekcijas norisināsies tiešsaitē 2024.gada 15.februārī un 7.martā no plkst. 17.00 līdz 20.00.
Pieteikšanās elektroniski – https://forms.gle/4y9mkCNNdUEKfZQL6
Pieteikšanās 15.februāra lekcijai elektroniski līdz 2024.gada 14.februāra plkst. 12.00.
Pieteikšanās 7.marta lekcijai elektroniski līdz 2024.gada 6.marta plkst. 12.00.
Lekcijas links tiks nosūtīts lekcijas dienā līdz plkst. 16.00.
Dalība lekcijās ir bez maksas.
Lekcijas īstenošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”, biedrība “KultūrBĀKA”.
2024.gada 30.janvārī no plkst.12.30 līdz plkst.15.40 lielās Mūzikas balvas nominants, džeza saksofonists, Kārlis Auziņš sniegs praktisku meistarklasi brīvajā improvizācijā gan ritma mūzikas nodaļas, gan akadēmiskās mūzikas nodaļas audzēkņiem un pedagogiem.
Meistarklase notiks koncertzāles “Latvija” Mazajā zālē.
Pieteikšanās elektroniski līdz 2024.gada 28.janvārim – https://forms.gle/FExvRDQa9rEzpLBK9
Dalība meistarklasē ir bez maksas.
Plkst. 19.30 Windau Coffee (Pils iela 25, Ventspils) ikviens tiek gaidīts uz Džemsesiju kopā ar meistarklases vadītāju Kārli Auziņu, MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” audzēkņiem un pedagogiem.
Meistarklases īstenošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”, biedrība “kultūrBĀKA”.