Festivāli / konkursi / koncerti

Ventspils Kamermūzikas dienas 2023 | ērģēļmūzikas programma “ZEM MĒNESS”

27 Nov Koncertzāle "Latvija", Lielā zāle 19:00

Ventspils kamermūzikas dienas – ērģēļmūzikas programma “ZEM MĒNESS”

27.novembrī, plkst.19.00, koncertzālē “Latvija”

Piedalās: ērģelnieku duets Ilze un Aigars Reiņi; Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi: Endia Auna, Elīna Bērziņa, Līva Rozenberga, Vanesa Līga Rozentāle

Programmā: M.Diruflē, Dž.Raters, M.Pētersone, R.Jermaks, R.Dubra u.c.

Organizē MIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”, atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome.

Biļetes –  Biļešu Paradīzes kasēs

Ilze Reine par šo programmu: “Nav vērts spēlēt ērģelniekiem duetā, ja ar to nevar panākt vairāk krāsu un spēka, vairāk pārsteigumu un spilgtuma – tāda ir ērģeļu dueta Ilze Reine & Aigars Reinis pārliecība, tādēļ mūziķi ļoti izsvērti izvēlas savu repertuāru un ar lielu atbildību pievēršas koncertprogrammas reģistrēšanai, tā īstenojot savu moto: Ko mums nozīmē spēlēt duetā? Tā ir divu personību satikšanās mūzikā – kopā liekot gan katram savu solista pieredzi, gan vīrišķo un sievišķo pasaules redzējumu. Katra mākslinieka individuālā meistarība palīdz atklāt spilgtas ērģeļu skanējuma un repertuāra iespējas, kādas solo ērģelniekam nav pa spēkam. Tās ir ērģeles – orķestris, kas spēlē un spēlējas, rotājas un rotaļājas, sasaucas un apvienojas, sapņo un konstruē – viss, ko vien mūziķi var darīt un vēl vairāk – dubultā!”.

Ērģelniece Ilze Reine, Ventspils Mūzikas vidusskolas ērģeļu spēles skolotāja, kopš 1996. gada ir Rīgas Sv. Jāņa baznīcas ērģelniece un kora diriģente. Paralēli arī sākusi pedagoģisko darbību Luteriskās baznīcas mācību iestādēs, kopš 2000. gada ērģeļspēles pedagogs LELB Lutera akadēmijas mūzikas nodaļā, vēlāk arī liturģiskās ērģeļspēles un improvizācijas pasniedzēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Ērģeļspēli studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (bakalaura grāds iegūts 1997. gadā, maģistrantūra absolvēta 1999. gadā) un Baznīcas Mūzikas augstskolā Herfordē, Vācija (1993-1995). Zināšanas papildinājusi Jona Laukvika, Haralda Fogela, Olivjē Latrī, Bena van Ostena meistarklasēs, Štutgartes un Hārlemas Starptautiskajā ērģeļu akadēmijā.

Uzstājusies ar koncertprogrammām Latvijā, daudzās Eiropas zemēs, Krievijā, Japānā. Līdztekus ērģeļu solo programmām sadarbojas ar solistiem (Sergejs Jēgers, kontrtenors; Jānis Porietis, trompete, Jolanta Strikaite-Lapiņa, soprāns; Ieva Pudāne, flauta u.c.) un Latvijas profesionālajiem kolektīviem – Latvijas Radio kori, VAK Latvija, profesionālo pūtēju orķestri Rīga. Piedalās baroka mūzikas atskaņojumos orķestra Sinfonietta Rīga basso continuo grupā.

Ērģelnieks Aigars Reinis ir Rīgas Doma mūzikas direktors, katedrāles ērģelnieks kopš 2019. gada. Pirms tam darbojies kā Rīgas Vecās Sv.Ģertrūdes  baznīcas ērģelnieks un Latvijas Radio kora mākslinieks.

Dzimis Jelgavā, mācījies Jelgavas Mūzikas koledžas ērģeļspēles, mūzikas pedagoģijas un kordiriģēšanas klasēs. Ērģeļspēli studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie prof. T.Dekšņa, kur beidzis arī maģistrantūru.

1997.-1998. gadā ērģeļspēlē papildinājies pie prof. L.Lomana (Vācija), H.U.Eriksona, H.Hellstena (Zviedrija), kā arī Uplandes Starptautiskajā ērģeļu akadēmijā. A.Reinis ar panākumiem piedalījies jauno kordiriģentu konkursos, Starptautiskajā ērģelnieku konkursā Lahti (Somija) un Erfurtes ērģelnieku konkursā Vācijā (1999). Sniedzis koncertus Latvijā, Vācijā, Čehijā, Polijā, Francijā, Ungārijā, Itālijā, Norvēģijā, Zviedrijā.

Latvijā uzstājies ar vadošajiem profesionālajiem kolektīviem VAK Latvija, Latvijas Radio kori, LNSO, pirmatskaņojis R. Dubras, M. Pētersones, K. Pētersona, S. Ratnieces, G. Pelēča u.c. kompozīcijas. Saņēmis “Lielo Mūzikas balvu 2019” par izcilu darbu ansamblī un “Lielo Mūzikas balvu 2021” par izcilu sniegumu gada garumā.