Meistarklases

Ritma mūzikas festivāls un meistarklases | Ventspils Groove 2022

01 Dec PIKC "Ventspils Mūzikas vidusskola"
Meistarklasēs pedagogi un studenti apmainās ar muzikālām idejām, savstarpēji bagātinoties un veidojot jaunu pieredzi.
Festivāla koncerti, savā stilu dažādībā, bagātina Ventspils kultūras dzīvi – vienu nedēļu tiek piedāvāta iespēja baudīt augstvērtīgus džeza un ritma mūzikas koncertus. Stilu amplitūda ir plaša un mainās ik gadu – Ventspilī skan džezs, notiek eksperimenti ar elektroniku, skan intelektuāla popmūzika, fanks, roks. Stilistiski mākslinieki netiek ierobežoti.
Festivāls notiks pateicoties Ventspils pilsētas Domes un Valsts kultūrkapitāla fonda programmu: “Valstiski nozīmīgi kultūras pasākumi” un “Kurzemes kultūras programma” finansējumam.
Meistarklases tiek organizētas divos veidos: dienas pirmajā pusē audzēkņi strādā ar sava instrumenta pedagogiem, smeļoties iedvesmu un zināšanas no profesionāļiem, savukārt pēc pusdienām audzēkņi tiek sadalīti ansambļos, katrs ansamblis divu pasniedzēju atbalstīts iestudē programmu – kolektīvā muzicēšana sniedz vislielāko prieku un motivē studentus tālākai muzikālajai izaugsmei.
Koncertu programmas sola spontanitāti, improvizācijas, jaunatklājumus un radošumu mākslinieku sadarbībā, audzēkņu iesaiste šajos procesos ir šī festivāla patiesā vērtība un ilggadējas veiksmes pamats – ik gadu vērojama iesaistīto cilvēku talantu sinerģija. Spilgts piemērs – iepriekšējo gadu pasniedzēji Eran Har Even (Izraēla/Nīderlande) un Stephene Escomes (Francija) iepazinušies festivālā Ventspils Groove, vēlāk izveidoja kopīgu projektu un devās vairākās tūrēs Francijā un Nīderlandē. Ventspils Groove kļuvis par mūzikas laboratoriju, kurā dzimst jaunas mūzikas ierosmes – mūsuprāt tas ir labākais rezultāts, ko kāds festivāls var panākt.