Sīkdatņu politika

I. Vispārīgie noteikumi

1. Profesionālās izglītības kompetences centrs „Ventspils Mūzikas vidusskola”, reģ. Nr. 90000035726, adrese: Lielais laukums 1, Ventspils, LV-3601; elektroniskā pasta adrese: [email protected]; tālrunis: +371 63622220; tīmekļa vietnes adrese: https://vmv.ventspils.lv/  (turpmāk – PIKC) apņemas nodrošināt PIKC tīmekļa vietnes https://vmv.ventspils.lv/  (turpmāk – vietne) un tās apmeklētāju personiskās informācijas drošību un viņu tiesību aizsardzību, apmeklējot PIKC vietni un iepazīstoties ar tās saturu.

2. Šī sīkdatņu politika ir sagatavota ar nolūku, lai mūsu tīmekļa vietnes apmeklētāji iegūtu papildu informāciju par vietnē izmantotajām sīkdatnēm un to kā PIKC tās izmanto.

II. Informācija par sīkdatnēm

3. Sīkdatnes ir mazas burtu un skaitļu datnes, kas tiek lejupielādētas un saglabātas Jūsu datorā vai citā ierīcē (piemēram, viedtālrunī, planšetdatorā), un saglabātas Jūsu tīmekļa pārlūkā vietnes apmeklējuma laikā. Tās var izmantot, lai sekotu līdzi, kādas lapas vietnē apmeklējat, lai saglabātu Jūsu ievadīto informāciju vai atcerētos Jūsu izvēles, piemēram, valodas iestatījumus, vietnes pārlūkošanas laikā.

III. Sīkdatņu veidošanas nolūks un tiesiskais pamats

4. Sīkdatnes ir nepieciešamas, lai mēs varētu iegūt informāciju par to, kā apmeklētāji izmanto mūsu tīmekļa vietni, tādējādi gūstot iespēju PIKC izvērtēt, cik noderīga ir vietne un kā to varētu uzlabot. Datiem par vietnes apmeklētājiem var piekļūt tikai tie PIKC darbinieki, kuri ir atbildīgi par tādu datu analīzi.

5. Mēs izmantojam dažāda veida sīkdatnes, kas tiek izvietotas pēc noklusējuma (“nepieciešamās” sīkdatnes), taču par sīkdatnēm, kas tiek izmantotas analītiskiem nolūkiem, mēs prasām Jūsu piekrišanu. Sniedzot piekrišanu sīkdatņu joslā, kas tiek parādīta, kad apmeklējat tīmekļa vietni, Jūs izvēlaties, vai atļaujat izmantot noteiktas sīkdatņu kategorijas.

IV. Sīkdatņu veidi un to pielietojums

6. Mēs izmantojam divas sīkdatņu kategorijas – “nepieciešamās” sīkdatnes un “analītiskās” sīkdatnes, taču prasām lietotāju piekrišanu tikai par “analītisko” sīkdatņu izmantošanu. Piekrītot “analītisko” sīkdatņu izmantošanai, Jūs sniedzat piekrišanu visām šajā kategorijā ietilpstošajām sīkdatnēm (skatiet detalizētu sīkdatņu sarakstu zemāk). Jūs jebkurā brīdī varat mainīt savas izvēles un atteikties no sīkdatnēm.

“Nepieciešamās” sīkdatnes

Nepieciešamās sīkdatnes ir būtiskas un tās Jums ļauj piekļūt dažādām tīmekļa vietnes daļām. Šīs sīkdatnes tiek saglabātas Jūsu datorā, viedtālrunī, planšetdatorā vai citā ierīcē vietnes apmeklējuma un pārlūkošanas laikā vai noteiktā laika periodā. Tās tiek iestatītas, reaģējot uz Jūsu darbībām, kas ir uzskatāmas par pakalpojuma pieprasīšanu, piemēram, privātuma preferenču iestatīšana, pierakstīšanās vai veidlapu aizpildīšana. Šīs sīkdatnes ir nepieciešamas tīmekļa vietnes darbībai, tāpēc tās nevar izslēgt, un tādēļ lietotāja piekrišana šai sīkdatņu kategorijai netiek prasīta.

“Analītiskās” sīkdatnes

Analītiskās sīkdatnes ļauj uzskaitīt apmeklējumu skaitu un avotus, lai mēs varētu izmērīt un uzlabot savas tīmekļa vietnes darbību. Tās mums palīdz saprast, kuras lapas ir visiecienītākās un kuras tiek izmantotas visretāk, kā arī to, kā apmeklētāji pārvietojas mūsu vietnē. Ja atteiksieties no šo sīkdatņu izmantošanas, Jūsu apmeklējums netiks iekļauts mūsu statistikā, bet vienlaikus neierobežos Jūsu darbības mūsu tīmekļa vietnē.

V. Vietnē lietoto sīkdatņu saraksts

Nepieciešamās sīkdatnes – šīs sīkdatnes nodrošina vietnes korektu darbību, nodrošinot tās pamata funkcijas. Tīmekļa vietne bez šīm sīkdatnēm nevarēs pareizi funkcionēt.
NosaukumsNolūksGlabāšanas termiņš
cookietestSīkdatni izmanto, lai noteiktu, vai apmeklētājs ir piekritis sīkdatņu lietojumamSesijas laiks
HzetDrošības pastāvīgā sīkdatne1 gads
Analītiskās sīkdatnes – tīmekļa vietnē tiek izmantots “Google Analytics” programmatūras sīkdatnes. Ar šo sīkdatņu palīdzību tiek iegūta anonīma informācija par apmeklētāja darbībām tīmekļa vietnē (piemēram, apmeklētā lapa, apmeklējuma datums un laiks utt.), kas tiek izmantota statistikai un analīzei, atbilstoši noteiktajiem nolūkiem. Par to, kā darbojas “Google Analytics” pamatprincipi, iespējams uzzināt Google mājas lapā https://support.google.com/analytics/answer/1012034?hl=lten&ref_topic=6157800
NosaukumsNolūksGlabāšanas termiņš
_gaReģistrē unikālu ID, ko izmanto, lai ģenerētu statistikas datus par to, kā apmeklētājs izmanto šo vietni2 gadi
_gatIzmanto “Google Analytics”, lai regulētu pieprasījumu skaitu1 diena

VI. Informācija par personas doto piekrišanu sīkdatņu izveidei

7. Apmeklējot šo vietni, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Ja Jūs noklikšķināsiet uz opcijas “Piekrītu”, tas nozīmēs, ka esat piekritis “analītiskajām” sīkdatnēm, kas atrodas tīmekļa vietnē un Jūs apstiprināt, ka esat iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem, gadījumiem, kad informācija tiek nodota trešajām personām.

8. Attiecībā uz “nepieciešamajām” sīkdatnēm lietotāja piekrišana netiek prasīta, jo šīs sīkdatnes nodrošina pilnīgu un nepārtrauktu tīmekļa vietnes satura attēlošanu, lai Jūs varētu saņemt atbilstošu digitālās pārlūkošanas un tiešsaistes lietošanas pieredzi.

VII. Sīkdatņu noraidīšana

9. Ja vēlaties, lai Jūsu ierīcē netiktu izmantotas “analītiskās” sīkdatnes, Jūs varat vietnes logā ar ziņojumu par to, ka vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, noklikšķināt uz opcijas “Nepiekrītu”.

10. Jūs jebkurā brīdī varat atteikties no sīkdatnēm, kā tas ir aprakstīts šeit: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/.

11. Papildu informāciju par sīkdatnēm, kā arī to dzēšanu un pārvaldīšanu var iegūt mājaslapā

www.aboutcookies.org.   

VIII.  Politikas izmaiņas

12. Ja Jums ir jautājumi par personas datu apstrādi, aicinām iepazīties ar PIKC privātuma politiku, kas atrodama PIKC tīmekļa vietnes sadaļā “Dokumenti” apakšsadaļā “Datu aizsardzības materiāli” (https://vmv.ventspils.lv/dokumenti/) vai sazināties ar PIKC datu aizsardzības speciālistu, rakstot uz elektronisko pasta adresi: [email protected].

13. PIKC ir tiesības jebkurā brīdī izmainīt šo sīkdatņu politiku. Visas izmaiņas sīkdatņu izmantošanas politikā tiks publicētas www.vmv.ventspils.lv.