Jaunumi

“Ventspils Kamermūzikas dienas” vērtē “Latvijas Radio 3” raidījums “Post Factum”

30.10.2021.

Šīsnedēļas viena no recenzijām raidījumā Post Factum bija par PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” akadēmiskās mūzikas festivāla Ventspils kamermūzikas dienas koncertiem ar Krista Auznieka “Smaržīgo laikrādi” un Leonarda Bernsteina “Simfoniskajām dejām” diviem pianistiem un perkusijām no mūzikla “Vestsaidas stāsts” (Elīna Bērtiņa, Čens Čans, Guntars Freibergs un Juris Āzers), Astora Pjacolas tango aranžējumiem (Daiga Solovjova – saksofons, Endijs Renemanis – klavieres, Reinis Tomiņš – sitaminstrumenti), kā arī – altista Dāvja Sliecāna un pianista Aleksandra Kalēja programmu ar V.A. Mocarta, J.S. Baha, D. Ortisa, L. van Bēthovena un S. Prokofjeva mūziku.

Raidījuma viesi – čelliste Inga Ozola, muzikoloģe Signe Lagzdiņa, komponisti Anna Veismane un Aleksandrs Skuķis. Raidījuma vadītāja – Ilga Auguste.

Vēlamies pateikt vislielāko paldies Latvijas Radio 3 komandai, it īpaši Ingai Saksonei par mūsu festivāla iekļaušanu raidījumā Post Factum.

Ventspils Kamermūzikas dienas skaņas ierakstus veica PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” komanda – Kristaps Kleinbergs, Ģirts Vjaters, Mārcis Ziemanis un Aleksis Zariņš.

Skaņas ierakstu apstrāde – Kristaps Kleinbergs.

Festivāla sirds – PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” projektu vadītājs Aldars Šagžijevs.

Raidījuma ieraksts: https://klasika.lsm.lv/lv/raksts/post-factum/rostrum-uzvaretajdarbi-arcandela-un-quadra-koncerti-ventpils-kam.a151254/

Liels paldies jums par šiem fantastiskajiem svētkiem! Tiekamies nākamgad!

Ventspils Kamermūzikas dienu koncertu sērija notika jau sesto reizi. Festivāls aizsākās, kā jaunu mūziķu sadarbības platforma. Laikam ritot, festivāls ir tapis par profesionālās mākslas pasākumu sēriju, koncertiem piesaistot Latvijas mūzikas kultūras skanīgāko vārdu īpašniekus.