Jaunumi

Noslēdzies VI Latvijas Mūzikas skolu konkurss “Jūras Zvaigzne”

02.11.2021.

Šogad jau sesto reizi PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” organizēja Latvijas Mūzikas skolu kora klašu, solistu, duetu, trio un ansambļu konkurss “Jūras Zvaigzne”, kas veltīts operdziedātājai Alīdai Vānei.

 

Lai arī šobrīd Latvijā profesionālās ievirzes un profesionālā izglītība tiek īstenota attālināti, šī konkursa idejas autores un īstenotājas, skolas pedagoģes Anitra Niedre un Rudīte Tālberga, ir entuziasma un apņēmības pilnas, jo arī šajos apstākļos ir vērts un vajag darīt. Šogad konkurss norisinājās savādāk, t.i. visi dalībnieki repertuāru iesūtīja video ierakstā, kurus vērtēja trīs žūrijas komisijas locekļi: kora “Anima” diriģente, komponiste, ansambļu “Latvian Voices” un “Neaizmirstulītes” dziedātāja Laura Leontjeva, Ventspils Mūzikas vidusskolas direktora vietniece mūzikas vidusskolas mācību darbā, komponiste, kura piedalījusies visu konkursu “Jūras Zvaigzne” izvērtēšanā Maija Solovjova un Latvijas Nacionālās operas soliste, izcila kamermūzikas interprete,  Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektore Ieva Parša.

 

Laura Leontjeva par iespaidiem, izvērtējot konkursantus saka: “Paldies konkursam “Jūras Zvaigzne”, kas ļauj pievērst īpašu uzmanību latviešu tautas dziesmai un latviešu oriģinālmūzikai… Klausoties konkursantus es izdzirdēju patiešām spilgtus talantus, harizmātiskas balsis un personības, kuras nākotnē gaida lielās skatuves, vēl mazliet paaugoties.” Maija Solovjova akcentē, ka šis konkurss dod iespēju redzēt, kā dziedātāji profesionāli aug, jo ir audzēkņi, kuri piedalījušies jau vairākas reizes. Bet Ieva Parša visiem novēl: “Milzīgs paldies par sagādātajām pozitīvajām emocijām. Dosimies uz priekšu, darbosimies tikpat enerģiski. Novēlu jums visiem dziedāt, spēlēt, jo vēl joprojām tas ir vienīgais un vislabākais veids, kā tikt visām nedienām pāri!”

 

Pavisam konkursā solo kategorijās četrās vecuma grupās piedalījās 50 dalībnieki, savukārt kolektīvo dziedāšanu konkursā pārstāvēja trīs dueti un viens trio no 10 Latvijas mūzikas skolām. To vidū: Babītes, Dobeles, Jūrmalas, Kuldīgas, Lielvārdes, Liepājas, Rojas, Saldus, Ventspils un Jāzepa Mediņa 1. mūzikas skolu jaunie talanti.

Žūrija, lai motivētu konkursantus, piešķīra ne tikai godalgotas vietas, bet arī sirsnīgas, atraktīvas un profesionālās spējās pamatotas īpašās nominācijas. Starp tām bija azartiskākais, filozofiskākais, vīrišķīgākais, emocionāli spilgtākais priekšnesums, konkursa muzikālais gudrinieks, džentlmenis, princesīte, sapņotājs, hipstere u.c.

 

Kopsummā Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņiem arī ir lieliski rezultāti, jo atzinību ieguva 1. klases audzēkņi Ernests Brauns, Melānija IzašareMelānija Izašare 3. klases audzēkne Sofija Davidova, 5. klases audzēkne Ketrīna Raena Kušnere, 6. klases audzēknes Rebeka Ofkante, Loreta Bileskalna. 3. vietu izcīnīja 5. klases audzēkne Liene Trama, 4. klases audzēknis Pāvels Stepiņš, 8. klases audzēkne Kristiāna Gūtmane, duets Melānija Izašare un Līna Marija Viļumova, trio Ieva Diedišķe, Sibilla Nazarova un Ksenija Stikāne. 2. vietas diplomus izcīnīja 1. klases audzēkne Nika Davidova un duets Liene Trama un Ketrīna Raena Kušnere. Savukārt godpilnās 1. vietas diplomu saņēma 9. klases audzēkne Sāra Tālberga. Konkursantu sagatavošanā profesionāli augstvērtīgu darbu ieguldījušas skolotājas Anitra Niedre, Rudīte Tālberga, Astra Plostniece un koncertmeistari Daina Salmiņa un Rudīte Tālberga.

 

Visi konkursa rezultāti un īpašās žūrijas nominācijas publicēti skolas mājas lapā: https://vmv.ventspils.lv/koncerti/pasakums-1/

 

Nākošais konkurss notiks pēc diviem gadiem – 2023. gadā.