JAUNUMI

Vito Bergs un Daina Salmiņa ielūdz uz koncertu Pārventas Bibliotēkā 6. novembrī plkst.19:00

Ceturtdienas vakarā Pārventas bibliotēkā krāsaina un gaiša kamermūzikas programma. Vācu romantiķa Karla Reinekes (1894-1910) četrdaļu sonāte Undīne un 3 franču komponistu skaņdarbi- Anrī Ditijē (1916-2013) trīsdaļīgā  Sonatīne flautai un klavierēm , Kloda Debisī  prelūdija Fauna diendusa un Gabriēla Forē virtuozā Fantāzija flautai un klavierēm izskanēs Vito Berga un Dainas Salmiņas koncertā.

Pedagogu duets izveidojies pagājušā sezonā, šis būs pirmais pilna apjoma kopkoncerts.

Flautists Vito Bergs studējis Maskavas Konservatorijā profesora Jurija Doļikova klasē. Vēlāk studējis Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Viļņa Strautiņa. Vito Bergs kā solists un koncertlektors aktīvi darbojas Latvijā un Vācijā (Koblenzā), kur ir strādājis pedagoģisko darbu kopš 2006. Ar šo mācību gadu Vito Bergs ir papildinājis Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogu rindas un cer aktīvi darboties Ventspils koncertdzīvē.

Daina Salmiņa – pianiste, koncertmeistare, kordiriģente. Pēc Ventspils Mūzikas vidusskolas beigšanas absolvējusi prof. Dainas Vīlipas klavieru klasi un prof. Ludmilas Pismennajas kora diriģēšanas klasi J. Vītola Latvijas Valsts konservatorijā. Stīgu, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļas audzēkņu un Ventspils koru koncertmeistare kopš 15 gadu vecuma, desmit gadus (līdz 2004. Gadam) paralēli darbojusies arī kora mūzikā kā jauktā kora Līvzeme diriģente. Ik gadus piedalās VMV pedagogu koncertos kā soliste un kameransambļu dalībniece. Ir starptautisko konkursu pieredze pūšaminstrumentālistu konkursos Polijā un Latvijā.

Publicēts: 03.11.2014.

IETEIKT: