JAUNUMI

Ventspils Kamermūzikas dienas – “Pulsar”: Dāvis Sliecāns, Ilona Meija, Marta Spārniņa, Kristaps Bergs

26.novembrī, 19:00, Ventspils koncertzāles “Latvija” Lielajā zālē notiks Ventspils Kamermūzikas dienu koncerts “Pulsar”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncertu rīko Ventspils Mūzikas vidusskola, finansē Ventspils pilsētas dome, palīdz rīkot Ventspils Kultūras centrs un SIA “Kurzemes Filharmonija”. Koncerts apmeklējams ar ieejas kartēm, kas bez maksas ir pieejamas koncertzāles “Latvija” kasē. Viena persona var izņemt divas bezmaksas ieejas kartes.

Ventspils Mūzikas vidusskola kuplinās Ventspils Kamermūzikas dienu koncertu sēriju ar Rīgas draugu uzstāšanos. Apvienību “Pulsar” izveidojis Ventspils Mūzikas vidusskolas Andra Puziņa alta klases absolvents, ventspilnieks Dāvis Sliecāns.

Muzikālā apvienība “Pulsar”
Par pulsāriem, jeb pulsējošajām zvaigznēm tiek sauktas zvaigznes, kuru spožums ik pa laikam pulsē no tajās notiekošajiem procesiem – pulsēšanas, izvirdumiem, sprādzieniem.
Muzikālajā apvienībā “Pulsar” apvienojušies Latvijā pazīstami kamermūziķi, kolēģi kamerorķestrī “Sinfonietta Rīga” – orķestra koncertmeistare, vijolniece Marta Spārniņa, flautu grupas koncertmeistare Ilona Meija, altu grupas koncertmeistars Dāvis Sliecāns, kā arī domubiedrs, čellists Kristaps Bergs. Šis ir apvienības kodols, kas atvērts variācijām atkarībā no koncertprogrammas tēmas un rakstura.
Mūziķi un mākslinieki visos laikos īpaši jūtīgi uztvēruši pasaulē notiekošos procesus. Šīs apvienības uzmanības centrā ir daba, tās aizsardzība un planētas ekoloğiskās izmaiņas. Tādēļ arī pirmās koncertprogrammas tēma ir “Koku dzīve”.

Koncerta programma

Bingenes Hildegarde (1098–1179)
“O Ignee Spiritus”
Līga Celma-Kursiete (1978)
“Galotnes”
Klods Debisī (1862–1918)
“Syrinx”
Līga Celma-Kursiete
“Stumbrs”
Henrijs Pērsels (1659–1695)
Fantāzijas violām Nr. 1 un Nr. 2
Līga Celma-Kursiete
“Lapotne”
Volfgangs Amadejs Mocarts (1756–1791)
Flautas kvartets Re mažorā K.285
Aigars Raumanis (1997)
“Destroy me”
Moriss Ravēls (1875–1937)
Sonāte vijolei un čellam 1. un 2. daļa
Līga Celma-Kursiete
“Saknes”
Džons Taveners (1944–2013)
“Out of the night”

Publicēts: 22.11.2019.

IETEIKT: