JAUNUMI

VENTSPILS GROOVE 2016 turpinās ar koncertu Rātslaukumā

XI Mūsdienu ritma mūzikas festivāls – meistarklases “VENTSPILS GROOVE 2016” turpinās ar koncertu Rātslaukumā. 19. augustā, 19:00 Rātslaukumā uzstāsies Kaspara Vizuļa kvartets un Very Cool People & Kristīne Prauliņa & Evilēna Protektore.

Kaspars Vizulis

Kaspara Vizuļa kvartets
Toms Rudzinskis – saksofons
Kaspars Vizulis – ģitāra, kompozīcija
Uldis Vītols – kontrabass
Kaspars Kurdeko – bungas

Šie četri mūziķi ir spilgti Latvijas un Eiropas improvizētās mūzikas skatuves pārstāvji, visi ir vai nu bijušie vai esošie Amsterdamas Konservatorijas studenti, divi ir Ventspilnieki, mācījušies Ventspils Mūzikas vidusskolā. Viņus vieno degsme spēlēt intuitīvu un improvizētu mūziku ar spēcīgu džeza un akadēmiskās kompozīcijas elementu ietekmi. Koncertā būs dzirdama Kaspara Vizuļa komponēta mūzika, ko kvarteta dalībnieki apdarinās, ietekmējoties no tā brīža emocijām un atmosfēras. Mūziķi centīsies veidot dabisku saikni starp gaisīgu, tīkamu vienkāršību un novatoriskām, kontrastu pilnām idejām, lai koncertu varētu baudīt ikviens klausītājs.

Kristine Prauliņa

Kristīne Prauliņa kā soliste koncertē Latvijā un ārzemēs gan ar gospeļkori, gan dažādiem džeza, blūza un populārās mūzikas sastāviem. 2013.gadā uzvarējusi ielu sporta un kultūras kustības “Ghetto Games” vokāla konkursā kā labākā izpildītāja, balvā iegūstot iespēju filmēt videoklipu Ņujorkā, ASV. 2013.gada izskaņā piedalījusies vairākos Latvijas Radio bigbenda un Maestro Raimonda Paula koncertos.

 

 

 

Evilena ProtektoreEvilena Protektore Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļas studente, piedalījusies festivālos “Bildes” (Latvija), “Pori Jazz” (Somija), “Limassol Jazz” (Kipra), “Live in Blue Bay” (Ukraina), konkursos “MicRec Open 4”, “Tu Esi Pamanīts” (labākais vokāls) un projektos kopā ar Ingu Bērziņu, “J`s Project”, Platz Fur Tanz, DanceRadio.LV, “LetoMagenta” Krievija), Serge Junior Robinson (Lielbritānija), Tommaso Troncon (Itālija), Fil Straughan (ASV), Andreas Stefanou (Kipra), Andreas Rodostenos (Kipra), Tie Pereira (Brazīlija), Aviv Kohen (Izraēla), Gilad Abro (Izraēla). Konkursa “JazzVoices” 2012 fināliste un otrās vietas ieguvēja starptautiskajā džeza vokālistu konkursā “Nomme Jazz” (Igaunija). Kopš 2005. gada grupas “Pieneņu Vīns” vokāliste.

Very Cool People ir instrumentālās mVery Cool People-300x300ūzikas grupa, kura bieži veido projektus ar populāriem solistiem, kuri izpilda viņu aranžētās dziesmas jazz-funk un fusion mūzikas stilā, kā arī pašu sacerētu oriģinālmūziku ar jazz, funk, hip-hop un soul mūzikas elementiem. Very Cool People izceļas ar to, ka cenšas sarežģītu un nopietnu mūziku padarīt viegli uztveramu un saprotamu jebkuram cilvēkam.

 

 

 

Festivāla ietvaros notiks 5 koncerti ar profesionālu Latvijas un ārzemju džeza mūziķu piedalīšanos. Vakaros notiks tradicionālais Jam Session.

18. augusts 19:00 Pārventas Bibliotēka – ģitārists Eran Har Even un dziedātāja Sanne Huijbregts apvienībā SanneEven, kā arī Stephane Escoms ar sagatavotām (preparētām) klavierēm.
19. augusts 19:00 Rātslaukums – Kaspara Vizuļa kvartets, Very Cool People & Kristīne Prauliņa & Evilēna Protektore.
20. augusts 13:00 Rātslaukums – meistarklašu dalībnieku koncerts.
20. augusts 17:00 Rātslaukums – pavasarī notikušā konkursa Competition Ventspils Groove 2016 laureātu koncerts.
20. augusts 19:00 Rātslaukums – festivāla Galā koncerts. Festivāla apvienotais Very Big Bigband izcilā zviedru pasniedzēja Lasse Lindgren

Festivālu rīko PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”, finansiāli atbalsta VKKF, Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma „Latvijas valsts mežu atbalsts kultūras programmām reģionos”, Ventspils pilsētas dome. Rīkot līdz: Ventspils Kultūras centrs, Pārventas Bibliotēka.

 

Publicēts: 17.08.2016.

IETEIKT: