JAUNUMI

Toma Rudzinska meistarklase un koncertprogramma “Abra”

Toms Rudzinskis6. februārī latviešu džeza saksofonista un komponista Toma Rudzinska kvartets tūres ietvaros sniegs bezmaksas meistarklasi un koncertu Ventspilī. Kvartets uzstāsies ar Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai nominētā albuma «Abra» koncertprogrammu. 6. februārī plkst. 17.00 interesentiem būs iespēja piedalīties bezmaksas meistarklasē Ventspils Mūzikas vidusskolas telpās Ventspils bizesa centrā (Ostas ielā 23). un 20.00 Pārventas bibliotēkā notiks jaunā albuma «Abra» prezentācijas bezmaksas koncerts. 

Rudzinskis pārstāv jauno Latvijas džeza izpildītāju un komponistu paaudzi. 2014.gadā viņš ieguvis «Grand Prix» konkursā «Dutch Jazz» un 2012. gadā izvēlēts par Amsterdamas koncertzāles «Bimhuis» džeza vēstnieku. Rudzinska kvarteta 2014. gada nogalē izdotais albums «Abra» šobrīd nominēts Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai «Zelta mikrofons 2014» kā «Labākais džeza albums» un «Labākā debija».

Rudzinska kvartets dibināts 2011. gadā. Tajā spēlē četri draugi – Amsterdamas un Dānijas mūzikas konservatorijas absolventi – komponists un saksofonists Rudzinskis, taustiņinstrumentālists Dominiks Dž.Māršals no Anglijas, basģitārists Pats Klīvers no Francijas un latviešu bundzinieks Ivars Arutjunjans.

«Esmu priecīgs, ka tūres laikā satiksim jaunos izpildītājus un saspēlēsimies ar pašmāju džeza mūziķiem. Latvijas džeza mūzikā ieplūst svaiga elpa, un tāpēc iespēja iesaistīties, dalīties ar zināšanām un pieredzi ir tikpat svarīgs koncerttūres aspekts kā jaunā albuma «Abra» atklāšana, klātesot visiem kvarteta dalībniekiem,» uzsvēra Rudzinskis.

Publicēts: 04.02.2015.

IETEIKT: