Komunālā pārvālde tvīto video ar mūsu skolas celtniecības skatiem

Igauņi sajūsmā par jaunceļamo Ventspils Mūzikas vidusskolas ēku

01.un 02. martā Ventspilī viesojās Tartu Heini Elleri mūzikas vidusskolas studentu un mācību spēku delegācija. Vizītes mērķis bija iepazīties ar Ventspils Mūzikas vidusskolas mūzikas tehnoloģiju izglītības programmu kā arī ņemt dalību ritma mūzikas ansambļu konkursā “Competition Ventspils Groove” kuru 02. martā rīkoja Ventspils Mūzikas vidusskola.

DSC_2237-ANIMATION 2

Notika metodiskās apspriedes, Ventspils Bigbenda speciāli igauņiem rīkots koncerts, ansambļi demonstrēja sasniegto atskaņojot oriģinālkompozīcijas un izvēles skaņdarbus.

 

Taču lielākais pārsteigums viesiem bija ekskursija uz Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunbūvi. Arī Tartu skola ir skaisti renovēta un paplašināta ar ļoti jauku koncertzāli un ierakstu studiju – ventspilnieki par to varēja priecāties tad, kad bija mūsu kārta viesoties. Tomēr tas vēriens, apjoms, idejas un ambīcijas ar kādām ceļ mūsu jauno skolu igauņiem šķita grandiozs. Tartu skolas ritma mūzikas nodaļas vadītājs Tony Tuhat pastaigu pa jaunceltni raksturoja lakoniski: “tur būs lielā zāle, mazā zāle un īstas ērģeles…” – vairāk komentāru nevajadzēja.

Bungām rībot un svinīgām runām skanot tiks svinēti Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunceļamās ēkas Spāru svētki

VMV ielūgums
2018.gada 23. februārī plkst 13:00 Lielajā laukumā 1. tiks svinēti Spāru svētki. Par pacilātību gādās Ventspils Mūzikas vidusskolas sitaminstrumentu ansambls Lielās mūzikas balvas nominanta Guntara Freiberga vadībā. Svinīgās runas teiks Aivars Lembergs, domes izpilddirektors Aldis Ābele, skolas direktors Andris Grigalis, būvnieks Oskars Ozoliņš, kultūras ministrijas augstie pārstāvji. Tiks parakstīta un piestiprināta piemiņas plāksne, pasniegts cienasts.

Spāru svētki tiek svinēti laikā, kad ēkas, mājas celšana ir savā augstākajā punktā — ir pabeigta jumta nesošā konstrukcija un visi smagākie darbi ir pabeigti. Tas ir laiks, kad mājas saimnieki var izteikt pateicību par paveikto darbu ne tikai tiem, kuri vēl turpinās jumta, apdares, santehnikas un citus darbus, bet arī tiem, kuri savu darbu šajā objektā ir pabeiguši. Šobrīd nav informācijas par svētku izcelsmi Latvijā, bet fotodokumenti apliecina, ka šai tradīcijai ir vairāk nekā simts gadi.

Skola top!

Krāšņu koncertu sērijā Ventspili pieskandināja “Ventspils Kamermūzikas dienas”!

Ventspils Kamermūzikas dienas atved uz Latviju ārzemēs strādājošos latviešu profesionālos mūziķus, ļauj tiem parādīt ārzemēs gūto pieredzi un dalīties tajā ar Latvijas mūziķiem, mūzikas pedagogiem un mūzikas cienītājiem.

Kurzemes Televīzija par jaunās skolas tapšanu

VALSTS VENTSPILS MŪZIKAS VIDUSSKOLAS INFRASTRUKTŪRAS ATTĪSTĪBA

Vairāk par projektu apskati šeit

Ventspils koncertērģles gaida visa Latvija (VIDEO)

Top jaunā mūzikas skola (VIDEO)

Direktors Andris Grigalis izsaka viedokli par LA.lv rakstu

Laikraksts “Ventas Balss” 22.03.2017.VB raksts 22.03.17.