JAUNUMI

Rīko flautista Vito Berga meistarklasi

Ceturtdien plkst. 13:00 Biznesa centra zālē notiks flautista Vito Berga meistarklase

Vito Bergs – flautists,  brīvmākslinieks, Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogs studējis Maskavas konservatorijā profesora Jurija Dolžikova klasē. Vēlāk studējis Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Viļņa Strautiņa. Deviņkārtīgi sertificēts leģendārā flautista sera Džeimsa Golveja /James Galway/ starptautiskajā flautistu festivālā – meistarklasēs Šveicē.

Vito Bergs kā solists un koncertlektors aktīvi darbojies Latvijā no 1996. – 2006.gadam. Vācijā (Koblenzā) strādājis pedagoģisko darbu no 2006. līdz 2013. gadam. Ar 2013./2014. mācību gadu Vito Bergs ir papildinājis Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogu rindas un aktīvi darbojas Latvijas, Ventspils un starptautiskajā koncertdzīvē.

Par  meistarklasi

Kā zināms flautas spēlē vadošā ir Franču skola. Viens no tās pamatlicējiem ir slavenais franču flautists Marsels Moīzs ar saviem priekštečiem. Viņa sekotāji ir leģendārie Žans Pjērs Rampāls un sers Džeims Golvejs. Franču skolas iespaidā radusies Jurija  Dolžikova pirmā flautas skola un flautas spēles metodika Krievijā. Vito Bergam (vienīgais audzēknis no Latvijas) ir bijusi iespēja klātienē izzināt profesora  Jurija Dolžikova spēles metodiku. Pats nozīmīgākais ko iegūsiet apmeklējot Vito Berga meistarklasi būs konkrēti problēmu risināšanas paņēmieni konkrētajos gadījumos (elpošanas, artikulācijas un štrihu tehnika, muzikālā tēla veidošana, muzikālo priekšstatu veidošana). Un pats galvenais kā ekonomiski un produktīvi izmantot  laiku vingrināšanās procesā. Tehniskie spēles paņēmieni ir tikai daļa visā lielajā muzikālajā procesā. Tādējādi jaunā mūziķa izpildītāja gala mērķis ir radīt emocionālu pārdzīvojumu kā sev, tā klausītājam. Lai šis process būtu veiksmīgs, jaunajam mūziķim jābūt erudītām zināšanām mūzikā vispār, un ne tikai mūzikā, bet arī mākslā, literatūrā, kas sevī ietver pasaules vēstures gaitu, attiecīgi cilvēcisko pārdzīvojumu klāsts tās iespaidā.

 

Pieteikties: lia.sproge@inbox.lv, mob.29475912

Dalības maksa EUR 7

Publicēts: 26.09.2014.

IETEIKT: