JAUNUMI

PIKC Ventspils Mūzikas vidusskola Vokālā mūzika – Kora klase

unnamed

Neskaitāmus mūzikas instrumentus, kas izgatavoti no dažādiem materiāliem var paņemt rokās, izpētīt un apgūt to spēlēšanas mākslu. Ventspils Mūzikas skolā mācās daudzi jaunie dziedātāji, kuri savu instrumentu – balsi vienmēr nes sev līdzi un labprāt ar to izdzied dvēseli pasaulei. Kora klasē mācās 60 audzēkņi, kuri, dziedot koros, ansambļos, uzstājoties solo priekšnesumos, katru gadu piedalās dažādos konkursos un festivālos sevi pierādot Latvijai un pasaulei.

Šajā mācību gadā kora klases audzēkņiem bija iespēja sevi pierādīt Latvijas profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas Vokālā mūzika audzēkņu valsts konkursā, kur trīs kārtās tika noteikti un tālāk izvirzīti spožākie solisti.  Starp finālistiem Rīgas A. Dombrovska Mūzikas skolā dziedāja Loreta Bileskalna, Sāra Tālberga, Kristiāns Lindenblats (3. vietas laureāts), Ričards Tālbergs (audzēkņu pedagogi Anitra Niedre un Rudīte Tālberga), Demi Šulberga (ped. Astra Plostniece, koncertmeistare Daina Salmiņa) un Marta Liepiņa (3. vietas laureāte, pedagogs Rinalds Kandalincevs, koncertmeistars Endijs Renemanis).

Pavisam nesen Latvijā norisinājās konkurss Ineses Galantes talanti 2017, kurā visspožāk mirdzēja kora klases viena no jaunākajām, tomēr  spēcīgākajām un atraktīvākajām dziedātājām Sāra Tālberga (padagogi Rudīte Tālberga, Anitra Niedre). Pēc uzstāšanās 3.kārtā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē Sāra saņēma īpašu atzinību un speciālbalvu no diriģenta Ekharta Vicika.

Kora klases audzēkņi kopā ar PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunajiem, topošajiem diriģentiem nereti priecē bērnus pirmskolas izglītības iestādēs ar pašu rakstītām ludziņām un veidotiem priekšnesumiem, priecē klausītājus dažādos pilsētas organizētajos pasākumos un ar dziesmām apvij Ventspils novadu. Un ne tikai.

Visai Latvijai bija iespēja Nošu planētas redzēt LTV1 tiešraidē Latvija dzied! 29.04., kur, izturot Eirovīzijas gada koris atvērtā konkursa video atlasi, koris uzstājās līdzās Latvijas koru elitei. Paldies visiem, kuri balsoja par MUMS!

Viens no satraucošākajiem notikumiem Kora klasei gaidāms vasarā, kad Rīgā notiks 3. Eiropas koru olimpiāde. Koris Nošu spēles piedalīsies Bērnu koru Atvērtajā kategorijā, Vokālais ansamblis startēs Garīgās mūzikas kategorijā, bet koris Nošu planētas cīnīsies par Nāciju Grand Prix Rīga 2017 titulu starp pasaules labākajiem koriem.

Sirdi vienmēr priecē jauni draugi ar kuriem sadziedāties, tāpēc esam pagodināti, ka koris Nošu planētas tika uzaicināts piedalīties bērnu un jauniešu lielkoncertā, kurā Ulda Marhilēviča/Guntara Rača jaundarbu Tiltiem pāri atskaņos Aminata un Daumants Kaniņš, DJ Monsta, saksofonists Oskars Petrauskis, pavadošā grupa Kristapa Krievkalna vadībā un Eiropas labākie bērnu un jauniešu kori.

Nošu planētas ir draudzīgs un saliedēts koris ar lielu gribasspēku un spēju saņemties svarīgos brīžos. Pagājušā gada oktobrī mēs atzīmējām 5. pastāvēšanas gadu ar grandiozu jubilejas koncertu, kurā piedalījās Kuldīgas kamerkoris Rāte (diriģents Andis Groza), kamerkoris Matejs (diriģents Māris Dravnieks), Rojas un Talsu MMS kori,  komponists Ēriks Ešenvalds, operdziedātājs Aivars Krancmanis un daudzi citi.

Diriģentes  Anitra Niedre un Rudīte Tālberga māca koristiem ne vien pareizi izdziedāt vārdus un noturēt tīras, skanīgas notis pareizajos augstumos, bet iedrošina dziedātājus nebaidīties no pārbaudījumiem, uzstāties daudzu skatītāju priekšā gan kā vienotam kolektīvam, gan kā daudzsološam solistam.

 

Kora Nošu planētas dziedātāja un 1.kursa diriģente Katrīna Bumbiere

Publicēts: 07.06.2017.

IETEIKT: