#Pūšaminstrumentu nodaļa, flautas spēle – Vito Bergs.

vito-bergs_titel1Vito Bergs – flautists,  brīvmākslinieks, Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogs studējis Maskavas konservatorijā profesora Jurija Dolžikova klasē. Vēlāk studējis Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Viļņa Strautiņa. Deviņkārtīgi sertificēts leģendārā flautista sera Džeimsa Golveja /James Galway/ starptautiskajā flautistu festivālā – meistarklasēs Šveicē.

Vito Bergs kā solists un koncertlektors aktīvi darbojies Latvijā no 1996. – 2006.gadam. Vācijā (Koblenzā) strādājis pedagoģisko darbu no 2006. līdz 2013. gadam. Ar 2013./2014. mācību gadu Vito Bergs ir papildinājis Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogu rindas un aktīvi darbojas Latvijas, Ventspils un starptautiskajā koncertdzīvē.

Kā zināms flautas spēlē vadošā ir Franču skola. Viens no tās pamatlicējiem ir slavenais franču flautists Marsels Moīzs ar saviem priekštečiem. Viņa sekotāji ir leģendārie Žans Pjērs Rampāls un sers Džeims Golvejs. Franču skolas iespaidā radusies Jurija  Dolžikova pirmā flautas skola un flautas spēles metodika Krievijā. Vito Bergam (vienīgais audzēknis no Latvijas) ir bijusi iespēja klātienē izzināt profesora  Jurija Dolžikova spēles metodiku.

IETEIKT: