#Mūzikas tehnoloģijas – Krišjānis Geidāns.

KG_2Krišjānis Geidāns strādā Ventspils Mūzikas vidusskolā (VMV) no 2009. gada un tas arī ir gads, kopš VMV ir sākusies apmācība skaņu režijā. Paralēli darbam vidusskolā Krišjānis strādā arī “AnsonsLab” ierakstu studijā, kur ir miksējis tādu mākslinieku ierakstus kā Aija Andrejeva, Dons, Aminata, Justs, BezPVN, The Sound Poets, Goran Gora, Rīgas Modes, S&T syndicate. Krišjānis vairākus gadus strādā koncertu apskaņošanā un ir skaņu režisors vairākām grupām – Dons, The Sound Poets, Aminata, Cabaret 2017 u.c.

VMV ir joprojām vienīgā vidusskola Latvijā, kur iespējams apgūt skaņu operatora profesiju. Studenti mācās un patstāvīgi strādā – studijas ierakstos, koncertu apskaņošanā, mūzikas producēšanā. Papildus specialitātei studenti apgūst pēc savas izvēles mūzikas instrumentu. Interesentiem, kuriem jau ir vidējā izglītība, tiek piedāvāta 3 gadu programma, bet pamatskolu absolventiem jāmācās 4 gadu programma.

Programma īsumā

1. gads – Audio teorija, Radio elektronika, Audio editēšana,
2. gads – skaņu ierakstu studija
3. gads – koncertu apskaņošana
4. gads – diplomdarbs, mūzikas producēšana, skaņu studijas un apskaņošanas komandas vadīšana un darba organizēšana

Zināmākie mūsu programmas absolventi ir producents Makree, kurš 2018. gadā ir noslēdzis līgumu ar Lielbritānijas “Sony Music”, bet pirms tam Latvijā ir producējis dziesmas zināmiem izpildītājiem.

Dāvis Švēde-Grinbergs ir vairākkārt sevi labi parādījis koncertu apskaņošanā un mācoties Ventspils Mūzikas vidusskolā apskaņoja bigbenda un orķestra kopkoncertus. Pēc vidusskolas absolvēšanas turpina strādāt apskaņošanā dažādos pasākumos.

Mūsu nodaļas absolventi izvēlas turpināt mācības bakalaura programmās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, ārvalstu universitātēs vai arī strādā patstāvīgi ar saviem projektiem.

IETEIKT: