Direktors Andris Grigalis

Studija SKATE.LV/ Fotogrāfe Ilze Kalniņa Andris Grigalis – Ventspils Mūzikas vidusskolas direktors

Dzimis Kuldīgā, pamatizglītību ieguvis Kuldīgas 1. vidusskolā, pabeidzis E. Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolu. 1976. gadā absolvējis Ventspils mūzikas vidusskolu un 1981. gadā – J.Vītola Latvijas Valsts konservatoriju. Pēc konservatorijas absolvēšanas 1981. gadā viņš tika norīkots strādāt par pedagogu Ventspils Mūzikas vidusskolā, kurā strādā arī šobrīd. Kopš 2005. gada 1. septembra Andris Grigalis ir Ventspils Mūzikas vidusskolas direktors.

Andra Grigaļa vadībā Ventspils Mūzikas vidusskola piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas. Tika izveidota Ritma mūzikas nodaļa, kurā darbu sāka Latvijas labākie džezmeņi – kā rezultātā skolas absolventi šobrīd studē Eiropas labākajās mūzikas augstskolās un veido veiksmīgas mūziķu karjeras. Viņa vadībā tika izveidota Latvijā unikāla mūzikas tehnoloģiju izglītības programma, tās absolventi ir pieprasīti koncertu skaņotāji un veiksmīgi mūzikas producenti. Panākumi ir arī akadēmiskās mūzikas studentiem, daudzi ir kļuvuši par profesionāliem mūziķiem – spēlē orķestros, veido kamermūziķu karjeras, uzstājas solo gan Latvijā, gan visā pasaulē. 2008. gadā Andris Grigalis saņēma Ventspils pilsētas domes Balvu.

Andris Grigalis ir kļuvis par vienu no Ventspils kultūras dzīves virzītājspēkiem. Katru vasaru augustā Ventspils top par Latvijas džeza un ritma mūzikas centru – viņš ar savu komandu rīko festivālu “Ventspils Groove”, kurā piedalās studenti no visas Latvijas un profesionāli mūziķi no visas pasaules. Notiek augsta līmeņa meistarklases un krāšņi koncerti.

Arī akadēmiskā mūzika nav atstāta novārtā, ar Andra Grigaļa gādību tiek rīkotas Ventspils Kamermūzikas dienas – kamermūzikas festivāls, kurš izpelnījies plašu publikas atzinību un profesionāļu uzslavas. Latvijas prominentākais komponists Pēteris Vasks par šo festivālu teicis: “Apmeklējot Ventspils kamermūzikas festivāla koncertus, biju patīkami pārsteigts par augsto kvalitāti. Jaunie mūziķi dāvāja klausītājiem neaizmirstamus muzikālus piedzīvojumus. Jauneklīga degsme apvienojumā ar augstu meistarību radīja brīnumu! Biju iepriecināts uzzinot, ka lielākā daļa mūziķu ir ventspilnieki un savu mūzikas ceļu sākuši Ventspils Mūzikas vidusskolā. Pirmajam Ventspils kamermūzikas festivālam jākļūst par regulāru mūzikas dzīves notikumu.”

Andris Grigalis, būdams aktīvs kultūras procesu virzītājs, ir ietekmējis daudzus notikumus, veidojot Ventspili par vietu, kurā ir interesanti dzīvot: Ventspils Mūzikas vidusskola sniedz kvalitatīvu izglītību bērniem un jauniešiem, regulārie koncerti un festivāli veido pilsētas kultūras vidi, top jaunā skolas ēka ar koncertzāles funkciju – vēsturisks notikums, kuru mēs visi svinēsim jau nākamgad.

Andra ģimeni kuplina 3 bērni un 4 mazbērni. Brīvajā laikā viņš labprāt medī un makšķerē, kā arī apgūst dažādus amatus, būvējot un iekopjot māju laukos.

IETEIKT: