JAUNUMI

“Pagaidām tā” 2. koncerts

2.KONCERTS

 

12.06.2020. | 19.00 | Facebook tiešraide no koncertzāles “Latvija” Mazās zāles

 

Mūsu otrajā koncertu tiešraižu cikla “Pagaidām tā” koncertēs mūsu skolas absolvents –  Edvards Grieze (Ed Rallidae) kopā ar pavadošo sastāvu – Ģirts Celmiņš (ģitāra, VMV), Sanijs Bondars (bungas, VMV) un Artis Patriks Mazalis (basģitāra, VMV).

 

KONCERTA PROGRAMMA:

 

Dzirdēsiet Ed Rallidae oriģinālmūziku.

 

KONCERTA SKAŅOTĀJS – Kristaps Kleinbergs (VMV)

KONCERTA GAISMOTĀJS – Ģirts Vjaters (VMV)

 

INFORMĀCIJA PAR KONCERTA MŪZIĶIEM:

 

Ed Rallidae (Edvards Grieze) savu atpazīstamību guvis pēc sadarbībām ar tādiem māksliniekiem un producentiem kā Rassell („Esi kustībā”; „Ziema’’), Rodion Gordin („Crashing down”, ‘’Missing”), Aminata un Kaspars Ansons (‘’What I had with you’’), Roberts Pētersons (“Masterpiece’’, “Where do we fall”, “Undone’’) un DJ Makree („Clouds”, ‘’One night in Paris’’).

 

2017 jaunais mākslinieks šķir jaunu lappusi savā karjerā vairāk pievēršoties savas daiļrades apkopošanai un ierakstīšanai. 2017. Decembrī iznāca viņa mūzikas videoklips oriģinālkompozīcijai „Paliksim šeit’’. Kam sekoja sadarbība ar dziedātāju Aminatu Savadogo kuras rezultātā tapa  dziesma „What I had With You’’ ar kuru  Eds startēja LTV televīzijas šovā „Supernova 2018” , kas bija nozīmīgs mākslinieka solo karjeras atspēriena punkts. 2019. gads dziedātājam iesākās ar singla „Masterpiece” prezentāciju. Šī dziesma ieskicēja mākslinieka pirmo digitālo albumu ‘’Undone’’ kurš savu dienas gaismu ieraudzīja 2019. gada oktobrī. Albums tapis ar Ventspils Pilsētas domes līdzfinansējumu Kultūras projektu finansēšanas konkursa ietvaros.

 

 Pirmie soļi mūzikā sperti dzimtajā pilsētā – Ventspilī. Tā kā Edvards uzauga radošā vidē, neizbēgami, ka viņa ceļš un aizraušanās bija piesaistīts mākslai. Dalība popgrupā „Jūras Akmentiņi” un studijas Ventspils Mūzikas vidusskolā izkristalizēja to, ka mūzika ir tā joma, kurā Ed redz savu nākotni. Savas vokālās prasmes Edvards attīstījis pie tādiem pedagogiem kā Annija Putniņa, Inga Bērziņa, Jolanta Gulbe – Pashkevich, Aivars Krancmanis un Joey Blake .

 

Sanijs Bondars Ir pabeidzis Profesionālās izglītības kompetences centru Ventspils Mūzikas vidusskolu, kā džeza bundzinieks un ansambļa vadītājs. Pašlaik studē Liepājas Universitāte par mūzikas skolotāju. Pasniedzējs Ventspils Mūzikas skolā, kā arī Rīgas 45.vidusskolā. Spēlē kopā ar Ventspils Big Bendu, Edvardu Griezi, Ģirtu Celmiņu, Intercity Brass Band un labprāt muzicē dažādos projektos, kā arī ir bijis līdzorganizātors Ventspils Džems sesijas, kuras norisinājās “Cali cafe” Ir uzstājies kopā, gan ar pašmāju mūziķiem, gan ar  ārzemju mūziķiem, kā piemēram Raimondu Paulu, Intaru Busuli, Aiju Andrejevu, Jānis Stībeli, Daumantu Kalniņu, Lasse Lindgren, Gerhard Ornig, Laimu Vaikuli u.c.. Ir divkkārtēji piedalījies starptautiskā projektā “Close encounters” Helsinkos.

 

Artis Patriks Mazalis – basğitārists.12 gadu vecumā sācis mācīties basğitāru Ventspils Mūzikas skolā un vēlāk arī turpinājis studēt šo instrumentu Ventspils Mūzikas vidusskolā. Šo četru gadu laikā, paralēli studijām, uzstājies ar vairākiem Latvijā zināmiem mūziķiem un cer gan turpināt studēt mūziku, gan turpināt muzicēt Latvijas robežās un ārzemēs.

 

Ģirts Celmiņš ir ģitārists, komponists un aranžētājs. 2008.gadā ģitārspēli sāka apgūt Ventspils Mūzikas viduskolā populārās un džeza mūzikas nodaļā. Ilgu laiku bija kolektīva “Ventspils BigBand” dalībnieks. Aktīvi koncertējot ar bigbendu uztājies daudzviet Latvijā, kā arī ārpus tās robežām ar dažādiem Latvijā un citur pasaulē zināmiem māksliniekiem.

Kopā ar saksofonistu un Ventspils Bigbenda vadītāju Renāru Lāci izveidojis kolektīvu “5 Man Band” un vēlāk sastāvu “Jauns Kvartets”. Kolektīvos tiek izpildīta Ģirta Celmiņa orģinālmūziku, kura rakstīta ritma sekcijai, saksofonam un atsevišķos skņdarbos tik piesaistīts arī stīgu kvartets. Ar kolektīvu “5 Man Band” izdevis EP albumu “A While Ago” un turpina strādāt pie jauna albūma radīšanas ar sastāvu “Jauns Kvartets”.

 

2017.gadā piedalījies starptautiskā džeza mūzikas konkursā “Riga Jazz Stge”. Veiksmīgi, pārvarot 2 atlases kārtas, iekļuvis starp 5 labākajiem ģitāristiem un uzstājies arī konkursa fināla kārtā.

 

Tagad ģitārists aktīvi pievērsies komponēšanai – raksta orģinālmūziku bigbendam, kamerorķestrim, kā arī veido aranžējumus mazākiem sastāviem dažādu stilu un žanru mūzikā. Kopš 2018.gada ir pārcēlies uz dzīvi Rīgā, kur muzikāli sevi attīsta visdažādākajos veidos.

Publicēts: 09.06.2020.

IETEIKT: