Vokālā mūzika – kora klase

Speciālitātes apraksts

Akadēmiskās dziedāšanas specialitātē tiek sagatavoti solisti un kora dziedātāji. Programma paredz solo dziedāšanas, vokālā ansambļa, skatuves kustības, aktiermeistarības, runas kultūras, operklases, vokālās metodikas, kora, itāļu valodas un vispārējās mūzikas teorijas disciplīnas apguvi.

Vokālās nodaļas audzēkņi aktīvi piedalās skolas un pilsētas koncertdzīves norisēs. Koncertu repertuārā tiek iekļauti dažādu laikmetu un stilu komponistu darbi. Audzēkņi regulāri piedalās Latvijas un starptautiskajos jauno vokālistu konkursos.

Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogi rūpējas, lai audzēkņi veidotos par profesionāliem un konkurētspējīgiem vokālistiem.

Mācībspēki

Anitra Niedre

Rudīte Tālberga

Agnese Korvstiļeva

Sandra Lielanse

Astra Plostniece

Uzzināt vairāk

Astra Plostniece

PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” pedagoģe , Ritma mūzikas un mūzikas tehnoloģiju nodaļas vadītāja bērnu Mūzikas skolā.

Dzimusi Rīgā, pamatizglītību ieguvusi Rīgas 45. vidusskolā un Rīgas 1. Bērnu Mūzikas skolā – klavieru klasē. Absolvējusi Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas koledžu un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģēšanas nodaļu, iegūstot mākslas bakalaura grādu. Astra Plostniece, kā profesionāla dziedātāja, darbojusies Rīgas kamerkorī Ave Sol un Valsts akadēmiskajā korī Latvija. Pārceļoties uz dzīvi Ventspilī, strādājusi kā popstudijas Jūras akmentiņi jaunāko grupu vadītāja un senioru kora Sarma diriģente.

No 2002. gada ir jauktā kora Līvzeme diriģente, bet 2004. gada – kora mākslinieciskā vadītāja.

No 2003. gada ir kamerkora Ventspils kormeistare.

No 2007. gada ir PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” pedagoģe diriģēšanas un vokālajā nodaļā, skolotāja kora klasē, kā arī Ritma mūzikas un mūzikas tehnoloģiju nodaļas skolotāja.

Astras Plostnieces vadītie kolektīvi guvuši augstus rezultātus ikgadējās koru skatēs, kā arī godalgotas vietas starptautiskos koru konkursos ārzemēs

Santa Treilība

Jānis Treilībs