STĀSTI

Mārcis Kuplais par mācībām VMV

Mans CV izskatās varbūt iespaidīgs, bet viss nācis paša spēkiem. Mani vecāki ir nabadzīgi, tēvs 1.grupas invalīds ratiņkrēslā, mamma apkopēja… Viņi mani nekādi nevarēja finansiāli atbalstīt. Otrādi, lai ģimene izdzīvotu, man un māsai bērnībā nācās iet spēlēt uz ielas Vecrīgā katru vasaru apm.6-7 stundas dienā.

Viens no manas dzīves nozīmīgākajiem posmiem bija studijas Ventspilī. Mans čella skolotājs Arimans Štrauss gan daudz ar mani strādāja nodarbībās, gan rūpējās kā tēvs. Viņam sirsnīgs paldies!

Daudz smēlos arī no citiem skolotājiem, kuru mācības bija kā pamats manām mūzikas zināšanām. Esmu ļoti pateicīgs visiem saviem Ventspils mūzikas koledžas skolotājiem!

Ventspilī regulāri krāju stipendiju naudu, piedalījos visos konkursos Latvijā un, kad pēc Davidova konkursa Kuldīgā profesors Monigeti mani uzaicināja studēt savā klasē Bāzelē, man bija nauda sākumam, par ko braukt pie viņa. Pēc tam meklēju stipendijas Šveicē un jau pirmajā gadā, vinnējot čellistu konkursu Šveicē, ieguvu uzaicinājumus uzstāties. Pēc tam jau bija iespējas braukt uz meistarklasēm un konkursiem visā pasaulē, pēc kuriem saņēmu uzaicinājumus koncertēt.

Tagad daudzi mani sapņi ir piepildījušies. Strādāju darbus, kas man patīk, kur jūtos atbildīgs par rezultātu – par pedagogu trīs pēcpusdienas nedēļā, spēlēju solo un kamermūziku ar draugiem, esmu Bāzeles sinfonietas čellu grupas koncertmeistars. Kopā saņemu ap 4000-5000€ mēnesī. Lai Bāzelē normāli dzīvotu, pietiek ar apm.2000€ mēnesī. Atlikušo naudu dodu ģimenei Latvijā, tērēju izklaidēm un ceļojumiem. Eju 3-4 reizes nedēļā uz fitnesu – trenažieriem, baseiniem un saunām, kas dod man enerģiju un labu tonusu ikdienā. Patiesībā, tie vienmēr ir bijuši mani mērķi – regulāri uzstāties, pelnīt tik daudz naudas, ka tā nav jāskaita un ceļot. Viss piepildījies!!!

Toreiz pazinu tikpat kā visus koledžas studentus. Dzīvoju koledžas kopmītnēs Zvanu ielā 3. Tur biju nemitīgā saskarsmē ar apm.30 studentiem. Visi bijām kā ģimene – brāļi un māsas. Viens otru atbalstījām, palīdzējām. Tikai vēlāk, dzīvojot un mācoties vienatnē Bāzelē, novērtēju, cik šis laiks Ventspilī bija laimīgs.

Iesaku visiem novērtēt mācības pie jaukajiem skolotājiem, izbaudīt studentu dzīvi, vienlaicīgi arī daudz regulāri mācīties un spēlēt!

Es ne ar ko neatšķiros no jums, dzīvoju un mācījos Ventspils mūzikas koledžā līdzīgos apstākļos. Vienkārši esiet centīgi un viss nāks pats no sevis.

Publicēts: 02.10.2014.

IETEIKT: