JAUNUMI

Laipni lūdzam iepazīties – Ventspils Kamermūzikas dienu īpašais viesis Jākobs Kulbergs

Jakob KullbergČellists Jākobs Kulbergs (Jakob Kullberg) ir viens no aktīvākajiem un daudzpusīgākajiem jaunajiem dāņu instrumentālistiem, ir ieguvis starptautisku atzinību ar moderno čella koncertu interpretācijām.

Jākobs Kulbergs ieguvis visaugstākos apbalvojumus starptautiskos solo un kamermūzikas konkursos, divreiz ieguvis Dāņu Mūzikas ierakstu gada balvu, no kurām pēdējā, viņa 2013.gada disks “Momentum”, bija nominēts arī iekārojamajai Gramophone balvai Londonā, un to Ņujorkas Q2 radio izvēlējās par nedēļas albumu.

Viņš pasniedz Londonas Karaliskajā Mūzikas koledžā, Dānijas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā un ir Open Strings čella akadēmijas mākslinieciskais vadītājs.

Par festivālu “Ventspils Kamermūzikas dienas”

No 22. līdz 27. oktobrim Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņiem būs iespēja spēlēt kameransambļos ar starptautiski pieredzējušiem mūziķiem no Francijas, Somijas, Dānijas, Lielbritānijas un Austrijas.

25. oktobrī, 19:00, Pārventas Bibliotēkā skanēs klasikas pērles: Mocarta un Šūberta stīgu kvinteti. Savukārt 26. oktobrī 19:00 Livonijas Ordeņa pilī skanēs “Serenādes” : Čaikovska, Dohnāņi un arī Maijas Einfeldes. Bet 27. oktobrī 16:00 Ventspils Jaunrades namā būs iespēja dzirdēt interesantākos latviešu komponistu kamermūzikas skaņdarbus.

Ventspils Kamermūzikas dienas top ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Ventspils pilsētas domes atbalstu.

Publicēts: 18.10.2018.

IETEIKT: