Jaunumi

Laipni lūdzam iepazīties – Ventspils Kamermūzikas dienu dalībniece Magdalēna Geka

16.10.2018.

Magdalēna Geka. Foto Diāna Jakubone

Jau trešo gadu Ventspilī norisināsies Kamermūzikas dienas. Tās organizē PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” sadarbībā ar vijolnieci Magdalēnu Geku.

 

Vijolniece Magdalēna Geka (1992) plaši koncertē visā Eiropā gan kā soliste, gan kā kamermūziķe, uzstājoties tādās vietās kā Vigmora zāle Londonā, Parīzes Filharmonija, Herkuleszāle Minhenē. Latvijas publikai viņas vārds ir zināms kopš spožās debijas ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri 2014.gada rudenī, kam sekoja nominācija Lielajai mūzikas balvai.

 

Magdalēna Geka ir daudzu starptautisku konkursu laureāte un kā soliste atskaņojusi tikpat kā visu nozīmīgāko vijoļmūzikas repertuāru ar dažādiem orķestriem Francijā, Vācijā, Ukrainā. 2015.gadā dibinājusi klavieru trio Sōra, kas ar lieliem panākumiem piedalās Eiropas nozīmīgākajos kamermūzikas festivālos, tādos kā Verbjē festivāls Šveicē, Kuhmo kamermūzikas festivāls Somijā vai “Trakās dienas” Francijā.

 

2013.gadā viņa dibinājusi festivālu “Jaunie Latvijas kamermūziķi-Saulkrastiem”, bet 2015.gadā – “Ventspils Kamermūzikas dienas” ar mērķi dot iespēju ārzemēs studējošajiem jaunajiem latviešu mūziķiem uzstāties augsta līmeņa koncertos Latvijā.

 

Magdalēna Geka ieguvusi maģistra grādu Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas un dejas konservatorijā (CNSMDP) vijoles un kameransambļa specialitātēs. Kā orķestra mūziķe spēlējusi Kremerata Baltica un Francijas Radio Filharmoniskajā orķestrī. Īpaši nozīmīgi viņai ir spēlēt mūsdienu komponistu mūziku: viņa pirmatskaņojusi ap trīsdesmit jaundarbu, cieši sadarbojoties ar jaunajiem komponistiem Platonu Buravicki, Santu Bušs, Asiju Ahmetžanovu un Gabrielu Sivaku (Argentīna).

Magdalēna Geka spēlē Džuzepes Gvarnēri 1697. gadā darinātu vijoli, ko viņai laipni aizdevis “Boubo-Music” fonds no Šveices.

 

Par festivālu “Ventspils Kamermūzikas dienas”

No 22. līdz 27. oktobrim Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņiem būs iespēja spēlēt kameransambļos ar starptautiski pieredzējušiem mūziķiem no Francijas, Somijas, Dānijas, Lielbritānijas un Austrijas. Īpašais viesis šogad ir dāņu čellists Jakobs Kulbergs, kurš ir pasniedzējs Londonas Karaliskajā Koledžā un Dānijas Karaliskajā Mūzikas Akadēmijā.

Festivāls dod iespēju Ventspils Mūzikas vidusskolas absolventiem atgriezties savā skolā: jau trešo gadu tajā piedalās čellists Pēteris Ozoliņš, bet šogad pievienojas arī vijolniece Dita Immermane.

Mūziķu rindas ir papildinātas ar talantīgākajiem jaunajiem latviešu mūziķiem, kuri studē visā Eiropā, bet pirmoreiz piedalīsies arī Ventspils Mūzikas vidusskolas pasniedzēji – pianiste Sana Villeruša un klarnetists Anrijs Pitens.

25. oktobrī, 19:00, Pārventas Bibliotēkā skanēs klasikas pērles: Mocarta un Šūberta stīgu kvinteti. Savukārt 26. oktobrī 19:00 Livonijas Ordeņa pilī skanēs “Serenādes” : Čaikovska, Dohnāņi un arī Maijas Einfeldes. Bet 27. oktobrī 16:00 Ventspils Jaunrades namā būs iespēja dzirdēt interesantākos latviešu komponistu kamermūzikas skaņdarbus.

Ventspils Kamermūzikas dienas top ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Ventspils pilsētas domes atbalstu.

Dalībnieki: Jakobs Kullbergs – čells (Dānija), Magdalēna Geka – vijole (Latvija/Francija)

Ventspils Mūzikas vidusskolas VMV pasniedzēji: Anrijs Pitens – klarnete, Sana Villeruša – klavieres

Jaunie mūziķi: Jevgēnijs Čepoveckis – vijole (Latvija/Austrija), Dita Immermane – vijole (Latvija), Līva Tomiņa – vijole (Latvija), Lora Ramona – alts (Francija/Somija), Kristiāna Ignatjeva – čells (Latvija/Lielbritānija), Pēteris Ozoliņš – čells (Latvija), Aija Beitika – kontrabass.

Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi: Terēza Tīrmane – flauta, Amanda Rūta Vieško – vijole, Alise Elīza Voldeka – alts, Helēna Navicka – alts, Ernests Cīrulis – čells, Andrejs Grīnbergs – klavieres.

 Komponists Pēteris Vasks par Ventspils Kamermūzikas dienām 2016 gadā: “Jūnija sākumā, apmeklējot Ventspils kamermūzikas festivāla koncertus, biju patīkami pārsteigts par augsto kvalitāti. Jaunie mūziķi dāvāja klausītājiem neaizmirstamus muzikālus piedzīvojumus. Jauneklīga degsme apvienojumā ar augstu meistarību radīja brīnumu! Biju iepriecināts uzzinot, ka lielākā daļa mūziķu ir ventspilnieki un savu mūzikas ceļu sākuši Ventspils mūzikas vidusskolā. Pirmajam Ventspils kamermūzikas festivālam jākļūst par regulāru mūzikas dzīves notikumu. Ar cieņu, Pēteris Vasks, komponists”.