STĀSTI

Laikraksts “Ventas Balss” par grupas “A Different Puzzle” dalību festivālā “Close Encounters Helsinki & St.Petersbourg”

Sajūsmina Helsinku publiku
Irina KurganovaA_Different_Puzzle_BarLoose_Uusitalo_1
Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi piedalījās VIII festivālā Helsinku–Sanktpēterburgas ciešie kontakti, kas notika Helsinkos. Festivāls sniedz iespēju jaunajiem mūziķiem nodemonstrēt savu daiļradi jaunai auditorijai un izveidot kopīgus projektus ar studentiem no citām valstīm.
Festivāls pastāv kopš 2009. gada. Tajā tiek vērtēta vēlme izveidot savu muzikālo produktu, neatkarīgi no stila virziena, kas ir lielisks stimuls jaunajiem muzikantiem, kuriem formāli nemāca sacerēt mūziku mācību iestādēs. Programmu Helsinkos un Sanktpēterburgā ir vērts izskatīt kā vienu veselu – koncerti notiek divās pilsētās vienlaikus un papildina viens otru.
Festivālā katru gadu piedalās Tallinas Georga Otsa mūzikas skolas audzēkņi, M. Musorgska Sanktpēterburgas mūzikas koledžas studenti un absolventi, Helsinku Džeza un popmūzikas konservatorijas, Ventspils Mūzikas vidusskolas studenti (jau ceturto gadu) un citi. Savu meistarību trīs ventspilnieki – vokālists Edvards Grieze, skaņas tehnologs un bundzinieks Guntis Kaģis un bundzinieks Sanijs Bondars – demonstrēja publikai grupas A different Puzzle sastāvā. Tā ir dibināta 2015. gadā, paši puiši cits citu pazīst jau daudzus gadus, uzstājoties kopā dažādos sastāvos. Muzikanti cenšas pieturēties pie tādiem Latvijā mazāk pazīstamiem stiliem kā deep house un electric music. «Tā ir mūsu audzēkņiem lieliska iespēja parādīt sevi starptautiskā vidē, uzstāties uz īstām, pieaugušo skatuvēm – nakts klubos, restorānos un tā tālāk,» saka Ventspils Mūzikas vidusskolas projektu vadītājs Aldars Šagžijevs. Iepriekšējos gados festivāla ietvaros Mūzikas vidusskolas audzēkņi uzstājušies arī Sanktpēterburgā. Festivālā ir jāpiedāvā klausītājam sava mūzika. Spilgts festivāla projekts ir Songbook, kad dažādu valstu dalībnieki sajaucas, lai radītu kopā jaunas dziesmas festivāla nedēļa slaikā. Darbu rezultāti tiek skatīti noslēguma vakarā. «Šogad dalībnieki atrada savā starpā kopēju valodu un kopējais produkts iznāca kvalitatīvs,» saka Šagžijevs. Mūsu dalībnieki piedāvāja skatītājiem noklausīties elektronisko deju mūziku un uzstājās, publikai skandinot We want more! (Mēs gribam vairāk!). «Nezinājām, ko gaidīt no uzstāšanās, jo mūzika ambient electronic žanrā mums ir jauna – mēs visi nākam no džeza. Taču atsauksmes galu galā bija lieliskas. Iepazināmies ar daudziem augsta līmeņa muzikantiem,» saka Edvards Grieze. Helsinkos bieži notiek festivāli, saka Šagžijevs, un arī ventspilniekiem ir radusies iespēja uzstāties tajos, bet tas nozīmē, ka mūsu muzikanti spēruši svarīgu soli pretim profesionālajai karjerai.

Ventspils grupa A Different Puzzle dažādos laukumos Helsinkos priecēja somu publiku.

ADifferentPuzzle_BarLoose_Hallikainen_04adifferentpuzzle_ontherocks_sundstrom_02adifferentpuzzle_arabiasali_sundstrom_04

Publicēts: 02.03.2016.

IETEIKT: