Jaunumi

II starptautiskie jauno pianistu meistarkursi Ventspils Piano 2019 2019. gada 5.-11. augusts

Šī gada augustā būs jau otrā reize, kad Ventspilī norisināsies starptautiskie jauno pianistu meistarkursi Ventspils Piano 2019. Šiem kursiem ir senāka vēsture.

Ideja izveidot meistarkursus jauniem pianistiem kādā no Latvijas reģioniem radās vienam no šo kursu vadītājiem un organizētājiem, franču pianistam un pedagogam Antuānam Buvī (Antoine Bouvy). Rīga bija lutināta ar šāda veida pasākumiem, bet reģionos tie bija retums. 2012. gada vasarā, sadarbojoties Francijas asociācijai Concerto Grosso un Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolai, aizsākās šo kursu vēsture – notika pirmie meistarkursi jaunajiem pianistiem Daugavpils Piano. Pirmos gadus tie risinājās tikai ar solo repertuāru, bet drīz dalībniekiem radās iespēja gūt pieredzi spēlē ar orķestri. Par to bija jāpateicas Daugavpils Kamerorķestrim un tā vadītājam Aivaram Brokam. Gūt šādu pieredzi meistarkursos jauniem pianistiem ir retums pat Eiropas mērogā. Piedzīvot spēli ar orķestri ir viens no iemesliem, kādēļ interese par šīm meistarklasēm ir liela. Sešas vasaras Daugavpils Mūzikas vidusskola un pati pilsēta bija mājas šim notikumam.

2018.gadā meistarkursi pārcēlās uz Ventspili, rodot mājvietu Ventspils Mūzikas vidusskolā. Un arī šeit saspēle ar orķestri, tagad jau Liepājas Simfonisko orķestri Atvara Lakstīgalas vadībā, ir viena no raksturīgākajām meistarkursu iezīmēm. Bez šaubām arī pati pilsēta dod dalībniekiem iespēju vispusīgi piepildīt laiku. Un dalībnieki ierodas no dažādām pasaules valstīm. Šīs meistarklases ir iemīļojuši jaunie pianisti no Ķīnas. Viņi uz kursiem ierodas plašā skaitā un ir to neatņemama sastāvdaļa jau no pašiem aizsākumiem. Daudzi no tiem piedalās katru vasaru un daži ir iemīļojuši Latviju tā, ka pašlaik studē klavierspēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Ne bez pamata tieši ķīniešu jaunajiem pianistiem ir interese par klavierspēles meistarības spodrināšanu Latvijā. Viens no šo meistarkursu pedagogiem, ķīniešu jauno pianistu skolotājiem un iedvesmotājiem ir kādreizējais Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas students Šū Nins (Xu Ning). Viņš, pēc studiju beigām atgriežoties Ķīnā, nodibināja savu mūzikas skolu un Latvijā iegūtās prasmes, zināšanas un eiropeiskās kultūras tradīcijas nodod saviem audzēkņiem, stāsta par Latviju, popularizē to kā lielisku vietu, kur iegūt tālāko muzikālo izglītību. Protams, starptautiskais loks neaprobežojas ar Ķīnu. Francija, Itālija, Igaunija, Koreja, protams Latvija – ir valstis, kuras paplašinājušas un veidojušas meistarkursu ģeogrāfiju. Arī pedagogu sastāvs ir internacionāls. Ilgus gadus tas bijis nemainīgā un ciešā sastāvā – Antuāns Buvī (Francija), Šū Nins (Ķīna) un Juris Žvikovs (Latvija). Ventspilī šai komandai pievienojās Ventspils Mūzikas vidusskolas pasniedzējs Endijs Renemanis. Bet ir vēl kāds fakts, kas ir par iemeslu tieši šādam meistarkursu pasniedzēju sastāvam – visi meistarkursu pedagogi ir bijuši ilggadējā, bet aizsaulē pāragri aizgājušā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Teofila Biķa skolnieki. Ciešā draudzība un sadarbība ir Teofila Biķa iedvesmota.

Kaut arī meistarkursu norises svarīga daļa ir individuālās nodarbības, viena no šo kursu pamatnostādnēm ir dot dalībniekiem iespēju vairākkārtīgi uzstāties un gūt koncertpieredzi. Nedēļas laikā dalībniekiem tiek radīta iespēja uzstāties divas, trīs reizes. Uzstāšanās vietas ir skaistākās un ievērojamākās koncertvietas Ventspilī. Meistarkursi dod iespēju kļūt arī par pasīvo dalībnieku – klausīties nodarbības visas nedēļas vai atsevišķu dienu gaitā.

Ventspils Piano 2019 koncerti:

5.augusts, 18.00

Meistarkursu pedagogu koncerts, PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolā, Mazajā zālē, Lielajā laukumā 1.

8.augusts, 19.00

Dalībnieku koncerts Pārventas Bibliotēkā, Tārgales ielā 4.

9.augusts, 18.00

Dalībnieku koncerts Ventspils Jaunrades namā, Maiznieku ielā 11.

10.augusts, 18.00

Dalībnieku koncerts PIKC Ventspils Mūzikas Vidusskolā, Koncertzālē LATVIJA, Lielajā laukumā 1.

11.augusts, 18.00

Meistarkursu dalībnieku noslēguma koncerts, PIKC Ventspils Mūzikas Vidusskolā, Koncertzālē LATVIJA, Lielajā laukumā 1. Piedalās Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi, diriģents Atvars Lakstīgala.

Meistarkursu vadītāji un dalībnieki pateicas Ventspils Mūzikas vidusskolai, tās darbiniekiem un vadībai, Ventspils Domei par atbalstu meistarkursu organizēšanā.

 

Meistarkursu Ventspils Piano 2019 pedagogi

Antuāns Buvī (Antoine Bouvy), Francija – sāka apgūt klavierspēli un klavesīnspēli Parīzē. Antuāns Buvī turpina izglītību pie Teofila Biķa un Sergeja Osokina Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Savas prasmes papildinājis pie Lazara Bermana, Abdela Rahmana El Baša /Abdel Rahman El Bacha/, Igora Lazko un Taliča /Talich/ kvarteta. Būdams plaša solo un kamermūzikas repertuāra īpašnieks, pēdējo gadu laikā viņš devis priekšroku Franču mūzikai – no baroka līdz mūsu laikiem, piedāvājot ļoti reti atskaņotus skaņdarbus (Ramo svītas, Pulenka Koncerts klavierēm solo, Louis Aubert, Guy Ropartz, Emile Paladilhe un mūsdienu komponista Emmanuel Hieaux skaņdarbus). Augsti novērtēts kā kamermuzicēšanas partneris, viņš bieži tiek aicināts uzstāties kopā ar starptautiski pazīstamiem māksliniekiem un solistiem, mūziķiem no ievērojamiem ansambļiem un orķestriem (tādiem kā Parīzes orķestris, Parīzes operas orķestris, Marijas teātris Sanktpēterburgā, Rīgas Operas orķestris, Kremerata Baltica, koris Accentus). Bez koncertēšanas un pedagoģiskā darba, Antuāns Buvī šobrīd ir atbildīgs par starptautiskā pianistu konkursa Town of Gagny Francijā organizēšanu. Ir bijis viesprofesors daudzās meistarklasēs dažādās mūzikas skolās Eiropā un pasaulē (Kunming, Chengdu, Guiyang universitātes Ķīnā, CRR de Nice Francijā, vairākās mūzikas skolās Latvijā un Polijā). Antuāns Buvī bieži tiek aicināts piedalīties dažādu starptautisku konkursu žūrijās.

Šū Nins (Xu Ning), Ķīna – klavierspēli sācis apgūt pie savas mātes. Turpinājis studijas pie pasniedzējiem Lin Ruidži (Lin Ruizhi), Teofila Biķa, Jura Žvikova un Dana Džaoji (Dan Zhaoyi). Ir bijis klavierspēles profesors Sičuanas Universitātē (University of Sichuan). No 2003. līdz 2006.gadam ir šīs universitātes Mākslas nodaļas dekāns un visas universitātes Studiju komitejas loceklis. Kopš 2007.gada Šū Nins ir pedagogs Ļjū Šikuņa vārdā nosauktajā klavieru un mākslas centrā Čendu pilsētā (Liu Shikun Piano and Arts Center, Chengdu). Viņš ir arī šīs skolas līdzīpašnieks. Šū Nins ir bijis Bailu pilsētas Franču mūzikas festivāla mākslinieciskais direktors (China-Bailu French Music Festival). Blakus intensīvam pedagoģiskam darbam, Šū Nins bieži tiek aicināts piedalīties starptautisku pianistu žūrijās Ķīnā, Honkongā un Francijā. Viņš ir Čendu pilsētas Izglītības pārvaldes balvas Izcils skolotājs ieguvējs.

Juris Žvikovs, Latvija – studējis Jelgavas Mūzikas vidusskolā, E.Dārziņa Mūzikas vidusskolā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Luksemburgas konservatorijā, Pībodija konservatorijā (Peabody Conservatory) Baltimorā, ASV. Regulāri sniedz solo koncertus, spēlē kameransambļos, muzicējis ar Ditu Krenbergu, Normundu Šnē, Ivetu Apkalnu, Hertu Hansenu, Ēriku Kiršfeldu un citiem latviešu mūziķiem. Veidojis koncertus ar režisoru Robertu Rubīnu. Sniedzis meistarklases daudzās Eiropas Mūzikas augstskolās. Bijis mācībspēks Kalifornijas Mākslas Institūtā (California Institute of the Arts).

Endijs Renemanis, Latvija – klavierspēli apguvis mācoties Jūrmalas Mūzikas vidusskolā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, “Ecole Nationale de Musique de Fresnes” un “Schola cantorum”, kur ieguva profesionālo doktora grādu klavieru specialitātē mācoties pie prof. Igora Lazko. Paralēli tam iegūti vairāki maģistra grādi mūzikā, tai skaitā, humanitāro zinātņu maģistra grāds mākslā. Daudzu starptautisko konkursu laureāts. Daudzu konkursu organizators Jūrmalā, kā arī žūrijas komisijas loceklis dažādos konkursos Eiropā. Plaši koncertējis Eiropā. Strādā PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolā un Jūrmalas Mūzikas vidusskolā.

Jaunās skolas atklāšanas koncerts – Ventspils Bigbends / solisti VMV audzēkņi un absolventi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sveiki, draugi!

Pavisam drīz notiks PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” un Ventspils koncertzāles “Latvija” svinīgā atklāšana.
Durvis apmeklētājiem vērsim 26. jūlijā plkst. 19.00, aicinot jūs visus uz vērienīgiem atklāšanas koncertiem – https://www.facebook.com/events/1110185532507787/ 

https://www.facebook.com/events/1303486429789200/

Pēdējais atklāšanas koncerts būs ļoti īpašs un norisināsies 28.jūlijā, plkst. 19:00, mazajā zālē, kas veidota pēc tā sauktā “black box” principa un šajā īpašajā gadījumā tiks transformēta par brīvdabas skatuvi.

Koncertā dzirdēsiet mūsu PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” lepnumu un prieku – Ventspils Bigbendu, kura vadītājs ir saksofonists un skolas pedagogs – Renārs Lācis. Ventspils Bigbends saksofonista Renāra Lāča vadībā darbojas kopš 2010. gada. Bigbends gadu laikā ir ļoti paplašinājies gan spēlētāju skaita, gan spēlēšanas un improvizēt prasmes ziņā, tā sastāvu veido Ventspils Mūzikas vidusskolas pasniedzēji un audzēkņi. Bigbenda darbība saistīta ar T/n ”Jūras Vārti” un PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”.
Koncerta solisti būs PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” absolventi un esošie audzēkņi. Koncertā dzirdēsiet populārus ārzemju un latviešu komponistu skaņdarbus.

Baudīsim šos skaistos svētkus kopā!
Tiekamies Ventspilī!

IEEJA BEZ MAKSAS

Ir saņēmts pozitīvs ugunsdzēsēju slēdziens!

Ir saņemts VUGD slēdziens: “Būvprojekts “Ventspils Mūzikas vidusskola ar koncertzāles funkciju. Lielais laukums, Ventspils” Lielais laukums 1, Ventspils, atbilst ugunsdrošības prasībām.”!

Piesakies dalībai festivālā “Ventspils Groove”!

Izsludinām pieteikšanos festivālam “Ventspils Groove” 2019!

Mūsdienu ritma mūzikas festivāls “Ventspils Groove” 2019
Ventspils, Latvija

Profesionālās izglītības kompetences centrs “Ventspils Mūzikas vidusskola” sadarbībā ar SIA “Kurzemes filharmonija” rīko starptautisko festivālu mūzikas skolu, mūzikas vidusskolu un mūzikas augstskolu audzēkņiem, absolventiem un pedagogiem.

Ventspils Groove 2019 notiks no 2019.gada 12.-17.augustam Profesionālās izglītības kompetences centrā “Ventspils Mūzikas vidusskola” (Lielais laukums, Ventspils, Latvija), Ventspils pilsētas Kultūras centrā, Pārventas bibliotēkā un citviet Ventspils pilsētā.

“Ventspils Groove” 2019 meistarklašu vadītāji:

Gerhard Ornig (Austrija) – trompetists, komponists un aranžētājs;
Tuomo Uusitalo (Somija)- pianists, komponists, aranžētājs, pedagogs;
Raul Sööt (Igaunija) – saksofonists, aktīvs aranžētājs un izpildītājmākslinieks;
Inga Bērziņa (Latvija) – džeza dziedātāja;
Tanel Ruben (Igaunija) – sitaminstrumentālists; 
Sami Linna ( Somija) – ģitārists, komponists;
Susanna Veldi (Igaunija) – dziedātāja;
Heikko Remmel (Igaunija) – basģitārists;
Renārs Lācis – Ventspils Bigbenda vadītājs;
Maija Lāce – Ventspils Junioru bigbenda vadītāja.

Festivāla noslēgumā visi dalībnieki (gan audzēkņi, gan pedagogi) saņems apliecinājumu par piedalīšanos festivālā. Pedagogi saņems apliecības par profesionālās kvalifikācijas pilnveidi.

Dalības maksa:

50 Eur – dalības maksa bez naktsmītnes, bez ēdināšanas;
75 Eur – dalības maksa ar naktsmītni, bez ēdināšanas;
100 Eur – mazā Big Band nometne ar ēdināšanu;
100 Eur – dalības maksa ar ēdināšanu, bez naktsmītnes;
140 Eur – dalības maksas ar naktsmītni, ar ēdināšanu.

Dalības maksu samaksāt, veicot maksājumu uz rekvizītiem:

SIA „Kurzemes filharmonija”
Karlīnes iela 40, Ventspils, LV-3601
Reģistrācijas Nr.: 51203035281
Bankas nosaukums: AS Swedbank
Bankas kods: HABALV22
Bankas konta Nr.: LV26HABA0551026083819

Maksājuma uzdevumā norādot: Dalība Ventspils Groove 2019, dalībnieka vārds, uzvārds.

Pieteikuma anketu aizpildīt – https://forms.gle/kXhjJr7QDSVVXANDAlīdz 2019.gada 1.augustam.

Lūgums, pieteikties savlaicīgi, jo dalībnieku skaits ir ierobežots!

Festivāla kontaktpersonas: 
Krista Liepiņa 
Tel.: 28687754
Epasts: kristavmv@gmail.com

Jēkabs Macpans 
Tel.: 27149608
Epasts: jekabsvmv@gmail.com

Ventspils Mūzikas vidusskola būs droša vieta, kur skolēniem attīstīt savas prasmes

Pēdējo nedēļu laikā mediji vairākkārtīgi piesaukuši valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas vārdu saistībā ar iespējamo korupcijas skandālu jaunās Mūzikas vidusskolas un koncertzāles “Latvija” ēkas būvniecības kontekstā.

Mūzikas vidusskolas direktors Andris Grigalis vērš uzmanību, ka neviens no skolas personāla darbiniekiem iespējamā korupcijas skandālā nav iesaistīts un par notikumu informāciju ieguvis no medijiem tieši tāpat kā projekta pasūtītājs pašvaldības iestāde “Komunālā pārvalde” direktors Andris Kausenieks.

A.Grigalis uzsver, ka Mūzikas vidusskolas audzēkņi, pedagogi un darbinieki ar nepacietību gaida brīdi, kad varēs mācību procesu uzsākt jaunajā ēkā. Gan pasniedzēji, gan skolēni ir informēti par iespējām, kuras nodrošinās jaunās Mūzikas vidusskolas un koncertzāles “Latvija” telpas, tādēļ jaunās ēkas nodošana ekspluatācijā šobrīd ir ļoti būtisks jautājums gan Mūzikas vidusskolas vadības komandai, gan 100 pedagogiem un 500 skolēniem.

Lai gan nepatīkamais notikums iespējamās korupcijas lietā ir aizēnojis projektu kopumā, Mūzikas vidusskolas direktors A.Grigalis ir pārliecināts, ka pēc visām pārbaudēm un konstatēto nepilnību novēršanas jaunā ēka, būs drošākā ēka Latvijā. A.Grigalis: “Mēs jau tagad esam patiesi gandarīt, ka mūsu jaunās mācību telpas būs vienas no modernākajām visā Baltijā. Ēka, kurā atradīsies koncertzāle ar ideālu akustiku, jaunu Steinway flīģeli, pasaulē lielākajām vertikālajām klavierēm un Baltijā unikālajām ērģelēm. Mēs mīlam savu darbu, mēs mīlam mūziku un ar nepacietību gaidām jaunās iespējas prasmju attīstīšanai, ko sniegs jaunā ēka.”.

Mūsu Oskars Uhaņs ieguvis Ventspils Jauniešu gada balvu nominācijā “Gada daiļrade”!

Helēna Navicka ieguvusi 3.vietu Parīzes konkursā  Concours international de violon – violoncelle – alto «Alexandre Glazounov»

Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkne Helēna Navicka ieguvusi 3.vietu Parīzes konkursā  Concours international de violon – violoncelle – alto «Alexandre Glazounov»                                  

Aprīlī, Parīzes konservatorijā Conservatoire Slave de Musique à Bagnolet  norisinājās starptautisks stīgu instrumentu spēles konkurss, kurā Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagoga Andra Puziņa alta klases 3. kursa audzēkne Helēna Navicka ieguva 3.vietu.

Helēna devās uz Parīzi sava koncertmeistara Endija Renemaņa mudināta. Jaunā altiste par šo notikumu: “Esmu ļoti pateicīga saviem vecākiem, specialitātes skolotājam Andrim Puziņam un koncertmeistaram Endijam Renemanim par doto iespēju un iegūto pieredzi!”

Konkursa dalībnieku spēli vērtēja starptautiska profesoru žūrija. Žūrijas priekšsēdētājs profesors Igors Lazko strādā vairākās konservatorijās, rīko Nikolaja Rubinšteina, Aleksandra Skrjabina un Aleksandra Glazunova konkursus Parīzē, vada meistarklases Eiropā un ASV. Profesors Lazko ir Ventspils Mūzikas vidusskolas klavieru nodaļas vadītāja Endija Renemaņa bijušais skolotājs, mūziķi regulāri uzstājas klavieru duetā Parīzē, Pēterburgā un citus Eiropā, veic mūzikas ierakstus.

Mūsu akadēmiskā vokāla nodaļas audzēkne gūst fantastiskus panākumus Starptautiskā konkursā

Lepojamies un sveicam mūsu audzēkni Paulu Mihailovu @paula_mihailova un pedagogu Gati Poriņu! ♥️
Paulas emocijas:
“Uhh… vēl joprojām nespēju noticēt tam,kas noticis šodien. Domas un emocijas raisās arvien vairāk. 
Aizvadīju divas lieliskas dienas Talsos- konkursā. Uztraukums liels,bet es to izdarīju. 1.vieta!🏆 Specbalva no operdziedātājas Danas Bramanes- meistarklase un iespēja dziedāt Mazajos Opermūzikas svētkos Laidzē! 
Kā arī kopvērtējumā Grand Prix!!!🤩 Šoks vēl joprojām. 
Liels paldies manam skolotājam Gatis Porins, koncertmeistarei Irinai Kušnirenko un,protams,maniem vecākiem Kaspars Mihailovs un Sindija Šubēvica – Mihailova. Paldies arī Rinalds Kandalincevs.😊
Paldies Ventspils Mūzikas vidusskola par atbalstu! ❤️
Paldies,paldies,paldies! ❤️”
Paula piedalījās – “Talsu starptautiskais bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkurss”.

Mūsu Sitaminstrumentu spēles nodaļas audzēknis gūst lieliskus panākumus skatuves runas konkursā

Mūsu 2.kursa Sitaminstrumentu spēles nodaļas audzēknis Reinis Tomiņš ne tikai fantastiski spēlē sitaminstrumentus, bet arī godam pārstāvēja mūsu skolu Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu skatuves runas konkursā . Reinis ieguva 1.vietu starp visām profesionālajām vidusskolām Latvijā! Lepojamies ar tevi un skolotāju Inetu Celmu! Jūs paveicāt lielu darbu! Tā tikai uz priekšu!✌

Ventspils Bigbends atskaņo Latvijas Republikas valsts himnu kopā ar The Sound Poets solistu Jāni Aišpuru

Sadarbībā ar Olimpisko centru “Ventspils” @ocventspils , mūsu Ventspils Bigbends @ventspilsbigband atskaņoja Latvijas Republikas valsts himnu pirms Latvijas Basketbolas līgas čempionāta fināla 1. spēles kopā ar grupas The Sound Poets @thesoundpoets solistu Jāni Aišpuru.