Jaunumi

Būs bērnu skolas stīgu nodaļas koncerts!

Sveicam mūsu talantīgos pianistus!

Sveicam mūsu talantīgos
pianistus!

18. jauno pianistu etīžu konkurss Saldus Mūzikas un Mākslas skolā.

I vieta- Polina Luganceva 5.kl., ped. Ludmila Martinovska

II vieta- Marianna Višņauskaite, 3.kl., ped. Ludmila Kamiševa

Atzinība- Margarita Sidorenko Ivancova, 3.kl., ped. Ludmila Kamiševa

Ventspils Kamermūzikas dienas – Koncertīno klarnetei un stīgu kvartetam

27.novembrī, 19:00, Ventspils koncertzāles “Latvija” Lielajā zālē notiks Ventspils Kamermūzikas dienu koncerts “Koncertīno klarnetei un stīgu kvartetam”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncertu rīko Ventspils Mūzikas vidusskola, finansē Ventspils pilsētas dome, palīdz rīkot Ventspils Kultūras centrs un SIA “Kurzemes Filharmonija”. Koncerts apmeklējams ar ieejas kartēm, kas bez maksas ir pieejamas koncertzāles “Latvija” kasē. Viena persona var izņemt divas bezmaksas ieejas kartes.

Šis latviešu kamermūzikas koncerts būs īpašs ar to, ka salikums – klarnete plus stīgu kvartets Ventspilī, iespējams, nav skanējis. Īpašs šis vakars būs arī tādēļ, ka uz skatuves sastapsies pieredzējis meistars, Ventspils Mūzikas vidusskolas skolotājs, klarnetists Anrijs Pitens un četras apburošas mūziķes: vijolnieces Līva Tomiņa un Dita Immermane, altiste Madara Tupiņa, čelliste Sarma Gabrēna. Īpašs ir arī fakts, ka apdāvinātās Dita un Sarma ir Ventspils Mūzikas vidusskolas absolventes.

 

Koncerta programma

Maija Einfelde (1939)
“Skumjās serenādes” (“Trīs dziedājumi mirstošai jūrai”) klarnetei un stīgu kvartetam (1988)

Jānis Ivanovs (1906–1983)
Stīgu kvartets Nr. 1 (1932)

Arturs Grīnups (1931–1989)
“Dažādības vienā dimensijā” klarnetei un stīgu kvartetam (1979)

LASĪT

Ventspils Kamermūzikas dienas – “Pulsar”: Dāvis Sliecāns, Ilona Meija, Marta Spārniņa, Kristaps Bergs

26.novembrī, 19:00, Ventspils koncertzāles “Latvija” Lielajā zālē notiks Ventspils Kamermūzikas dienu koncerts “Pulsar”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncertu rīko Ventspils Mūzikas vidusskola, finansē Ventspils pilsētas dome, palīdz rīkot Ventspils Kultūras centrs un SIA “Kurzemes Filharmonija”. Koncerts apmeklējams ar ieejas kartēm, kas bez maksas ir pieejamas koncertzāles “Latvija” kasē. Viena persona var izņemt divas bezmaksas ieejas kartes.

Ventspils Mūzikas vidusskola kuplinās Ventspils Kamermūzikas dienu koncertu sēriju ar Rīgas draugu uzstāšanos. Apvienību “Pulsar” izveidojis Ventspils Mūzikas vidusskolas Andra Puziņa alta klases absolvents, ventspilnieks Dāvis Sliecāns.

Muzikālā apvienība “Pulsar”
Par pulsāriem, jeb pulsējošajām zvaigznēm tiek sauktas zvaigznes, kuru spožums ik pa laikam pulsē no tajās notiekošajiem procesiem – pulsēšanas, izvirdumiem, sprādzieniem.
Muzikālajā apvienībā “Pulsar” apvienojušies Latvijā pazīstami kamermūziķi, kolēģi kamerorķestrī “Sinfonietta Rīga” – orķestra koncertmeistare, vijolniece Marta Spārniņa, flautu grupas koncertmeistare Ilona Meija, altu grupas koncertmeistars Dāvis Sliecāns, kā arī domubiedrs, čellists Kristaps Bergs. Šis ir apvienības kodols, kas atvērts variācijām atkarībā no koncertprogrammas tēmas un rakstura.
Mūziķi un mākslinieki visos laikos īpaši jūtīgi uztvēruši pasaulē notiekošos procesus. Šīs apvienības uzmanības centrā ir daba, tās aizsardzība un planētas ekoloğiskās izmaiņas. Tādēļ arī pirmās koncertprogrammas tēma ir “Koku dzīve”.

Koncerta programma

Bingenes Hildegarde (1098–1179)
“O Ignee Spiritus”
Līga Celma-Kursiete (1978)
“Galotnes”
Klods Debisī (1862–1918)
“Syrinx”
Līga Celma-Kursiete
“Stumbrs”
Henrijs Pērsels (1659–1695)
Fantāzijas violām Nr. 1 un Nr. 2
Līga Celma-Kursiete
“Lapotne”
Volfgangs Amadejs Mocarts (1756–1791)
Flautas kvartets Re mažorā K.285
Aigars Raumanis (1997)
“Destroy me”
Moriss Ravēls (1875–1937)
Sonāte vijolei un čellam 1. un 2. daļa
Līga Celma-Kursiete
“Saknes”
Džons Taveners (1944–2013)
“Out of the night”

SVEICAM Ventspils Mūzikas skolas komandu!

IV LATVIJAS ORĶESTRU ASOCIĀCIJAS FESTIVĀLS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019. gada 29. – 30. novembrī Kurzemes reģiona pilsētās un Ventspils koncertzālē Latvija

Latvijas Orķestru asociācija (LOA) sadarbībā ar Profesionālās izglītības kompetences centru “Ventspils Mūzikas vidusskola” organizē IV LOA festivālu, kurā piedalīsies apmēram 800 dalībnieku no 29 Latvijas jauniešu un amatieru simfoniskajiem un kamerorķestriem. Festivāla koncertos skanēs latviešu klasiķu un mūsdienu komponistu oriģinālmūzika, kā arī pasaules mūzikas akadēmisko žanru pērles un populāru melodiju aranžējumi jauniešu orķestriem.
IV LOA festivāls būs muzikāli daudzveidīgs un vērienīgs kultūras dzīves notikums, kurš šogad notiks Kurzemes reģionā (Ventspilī, Talsos, Kandavā, Skrundā, Rojā, Kolkā un Dundagā). Tā galvenais mērķis ir valstiskā līmenī popularizēt Latvijas jauniešu un amatieru orķestru kustību, veicināt orķestru radošā potenciāla attīstību un savstarpējo sadarbību, kā arī aktualizēt kolektīvās muzicēšanas nozīmību kultūrizglītības nozarē.
Festivāla dalībnieki ir mūzikas un mākslas skolu, vidusskolu, augstskolu, kā arī dažādu kultūras iestāžu kolektīvi no visiem Latvijas reģioniem. Šie orķestri jau vairākus gadus ir apvienojušies LOA un mērķtiecīgi pilnveido savu māksliniecisko varēšanu, popularizē muzicēšanu dažādos orķestru sastāvos, kā arī veiksmīgi piedalās gan lokāla un starptautiska mēroga festivālos, gan iekļaujas Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kustībā. Spilgts apliecinājums tam bija Latvijas jauniešu simfonisko orķestru lielkoncerts Svētki ar orķestri koncertzālē Lielā ģilde, kas notika koncertcikla Dzimuši Latvijā ietvaros (2018), I Baltijas valstu jauniešu un amatieru simfonisko orķestru festivāls Nuova Sinfonia Baltica Vienības nama koncertzālē Daugavpilī (2016), kā arī Jauniešu simfonisko orķestru lielkoncerts Tūkstošbalsu simfonija, kas notika XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros (2015).
Ikviens interesents laipni aicināts uz IV LOA festivāla koncertiem 29. novembrī plkst. 18.00 Talsu tautas namā, Kandavas kultūras namā, Skrundas kultūras namā, Rojas kultūras centrā, Kolkas tautas namā un Dundagas pils Lielajā zālē, 30. novembrī plkst. 15.00 uz festivāla noslēguma koncertu Ventspils koncertzālē Latvija.

Ventspils Kamermūzikas dienas – koncerts “Atskats uz trim gadsimtiem” Sana Villeruša un Francis Gaiļus

21. novembrī, 19:00, Ventspils koncertzāles “Latvija” Lielajā zālē notiks Ventspils Kamermūzikas dienu koncerts “Atskats uz trim gadsimtiem”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ventspils Mūzikas vidusskola rīko izcilā klavieru dueta, Sanas Villerušas un Franča Gaiļus koncertu jaunajā koncertzālē – koncertu finansē Ventspils pilsētas dome, palīdz rīkot Ventspils Kultūras centrs un SIA “Kurzemes Filharmonija”. Koncerts apmeklējams ar ieejas kartēm, kas bez maksas ir pieejamas koncertzāles “Latvija” kasē. Viena persona var izņemt divas bezmaksas ieejas kartes.

Koncerta programmu raksturo Francis Gaiļus: “Programmā iekļautie skaņdarbi ļaus ne tikai baudīt trīs gadsimtu elpu stilistiskā nozīmē, bet arī nepārprotami pavērs ceļu pārdomām un diskusijām par jaunās koncertzāles “Latvija” akustisko apvārsni. Domājot par Valsts Svētkiem un Skolas Jubilejas gadu programmā ietveram gan komponistus, kuru vārdi saistīti ar Ventspils pilsētu (V.Šmīdbergs, A.Dzenītis”), gan komponistus (R.Jermaks, A.Kalniņš), kuru vārdi Latvijas mūzikas pasaulē nes jūtamu artavu arī pēc viņiem sekojošās komponistu un izpildītāju paaudzes mākslinieciskajā izaugsmē. Šīs latviešu komponistu miniatūras ierāmē no vienas puses viens no nozīmīgākajiem V.A.Mocarta darbiem sonātes žanrā klavierēm četrrocīgi, un no otras puses ar dziļu pietāti pret R.Šūmani (un viņa ģimeni) sarakstītās J.Brāmsa variācijas op.23 veltītas Šūmaņa meitai Jūlijai”.

PianoDuo Villeruša & Gaiļus

 

Programma:

V.A.Mocarts (1756/1791)

                           Sonāte klavierēm Fa mažorā KV 497

                           *adagio*allegro di molto

                           **andante

                           ***allegro

Alfrēds Kalniņš (1879/1951)

                            Trīs latviešu tautas dziesmas

Romualds Jermaks (1931)

                           „Kas dimd, kas rīb“

Andris Dzenītis (1978)

                          „Distant Bells“

Vilnis Šmīdbergs (1944)

                           Variācijas klavierēm par latviešu tautas dziesmas tēmu                          

J.Brāmss (1833/1897)

                           Variācijas par Roberta Šūmaņa tēmu op.23

LASĪT

Skani, mana tautasdziesma

DJ Monsta meistardarbnīca un Jam Session

Ventspils Kamermūzikas dienas – Vācu romantika

05. novembrī 19:00 Ventspils koncertzāles “Latvija” Lielajā zālē notiks Ventspils Kamermūzikas dienu koncerts “Vācu romantika”

Vienā no skaistākajiem Ventspils Kamermūzikas dienu koncertiem skanēs pianistes Sanas Villerušas, klarnetista Anrija Pitena un čellista Riharda Štrausa iestudētā programma “Vācu romantika”.

Koncerts
2019. gada 5. novembrī
19:00 Ventspils koncertzāles “Latvija” Lielajā zālē

Klāra Vīka-Šūmane (1819–1896)
„Trīs romances” klarnetei un klavierēm op. 22
Andante molto
Allegretto
Leidenschaftlich schnell

Roberts Šūmanis (1810–1856)
„Fantāzijskaņdarbi” čellam un klavierēm op. 73
Zart und mit Ausdruck
Lebhaft, leicht
Rasch und mit Feuer

Roberts Šūmanis
„Vakarā“ no cikla „Fantāzijskaņdarbi” klavierēm op. 12

Johanness Brāmss (1833–1897)
Intermeco op. 117

Johanness Brāmss
Trio klavierēm, klarnetei un čellam la minorā op. 114
Allegro
Adagio
Andantino grazioso
Allegro

Ventspils Kamermūzikas dienu koncerti tiek rīkoti pateicoties Ventspils pilsētas domes atbalstam un ir bezmaksas. Koncerts apmeklējams ar ieejas kartēm, kas bez maksas ir pieejamas koncertzāles “Latvija” kasē. Viena persona var izņemt divas bezmaksas ieejas kartes.

Par Ventspils Kamermūzikas dienām
Trīs gadus Ventspilī ir notikušas Ventspils Kamermūzikas dienas, kuru laikā krāšņus koncertus spēlējuši talantīgie, ārpus Latvijas studējošie latviešu mūziķi; pieaicinātie mūzikas profesionāļi – vijolniece no Somijas Minna Pensola, dāņu čellists Jakobs Kūlbergs un Parīzē strādājošā latviešu vijolniece Magdalēna Geka; Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogi un audzēkņi.

Festivāla ceturtais, 2019.gads, ir zīmīgs ar grandiozu, vēsturisku notikumu – jaunās Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas atklāšanu. Tas ir valstiski svarīgs notikums, kas piesaista lielu uzmanību gan jaunajai ēkai, gan skolai, gan Ventspilij un tās kultūras norisēm.

Šī ir lieliska izdevība Latvijas mērogā demonstrēt Ventspils un Ventspils Mūzikas vidusskolas radošo potenciālu, mūsu skolas izcilo pedagogu – profesionālu, koncertējošu mūziķu sniegumu uz jaunajām skatuvēm. Šobrīd Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogu komandā ir: Lielās mūzikas balvas laureāte ērģelniece Kristīne Adamaite; lieliskais klavieru duets – Sana Villeruša un Francis Gaiļus; neskaitāmu starptautisko konkursu laureāts, Parīzē izglītību guvušais pianists Endijs Renemanis; lieliskais klarnetists Anrijs Pitens, talantīgie metālpūšaminstrumentalisti Rudolfs Kūlbergs un Jānis Pusplatais, jaunā profesionāle vijolniece Dita Immermane un daudzi citi – saraksts ir garš, lai piedod nepiesauktie…

2019. gads tiks svinēts kā skolas jubilejas gads – tas ir papildu iemesls koncertos demonstrēt mūsu pedagogu radošo varēšanu, profesionalitāti un talantus kamermūzikā. Šogad festivāls “Ventspils Kamermūzikas dienas” koncentrēsies uz pašmāju izcilībām lepojoties ar to, ko spējam paši un mūsu draugi – te Ventspilī, Ventspils Mūzikas vidusskolā.