Jaunumi

29. septembrī plkst. 19:00 Pārventas bibliotēkā izskanēs Ventspils Kamermūzikas dienu koncerts “Vivaldi & Pelēcis”

Ventspils Kamermūzikas dienu koncerts Pārventas bibliotēkā

29. septembrī plkst. 19:00 Pārventas bibliotēkā izskanēs Ventspils Kamermūzikas dienu koncerts “Vivaldi & Pelēcis”

Programma
Antonio Vivaldi “Gadalaiki” – pārlikums marimbai un stīgu kvartetam
1. Pavasaris
2. Vasara
3. Rudens
4. Ziema

Georgs Pelēcis “Plaukstošais jasmīns” – pārlikums vijolei, vibrofonam un stīgu kvartetam

Koncertā piedalās
Reinis Tomiņš – sitaminstrumenti

stīgu kvartets NŌNA
Līva Tomiņa – vijole
Dita Celitāne – vijole
Katrīna Anna Pelnēna – alts
Tomass Ančs – čells

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Par solistu
Reinis Tomiņš dzimis 2001. gada 20. februārī. Absolvējis Limbažu mūzikas skolas klavieru klasi un Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas skolas sitaminstrumentu klasi. Pašlaik Reiņa ikdiena aizrit Ventspils Mūzikas vidusskolā, kur viņš apgūst sitaminstrumentu spēli un džeza klavieres, ko papildina ar mācībām Ventspils valsts 1. ģimnāzijā.

Reinis Tomiņš ir vairāku Latvijas un starptautisko konkursu laureāts. Valsts konkursa Sitaminstrumentu spēlē 1. vietas ieguvējs. Aktīvi koncertē gan kā solists, gan dažādu orķestru sastāvos. Regulāri piedalās “Ineses Galantes talanti” koncertos un festivālā ,,Summertime”.
Atveidojis G. F. Hendeļa palīga Šmita lomu, kā arī rūpējies par muzikālo noformējumu Paula Barca izrādē “Iespējamā tikšanās” Dailes teātrī. Ar perkusiju solo piedalījies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku noslēguma koncertā “Zvaigžņu ceļā”.

Reinis Tomiņš par skaņdarbiem:
“Georga Pelēča brīnišķīgo un ēterisko skaņdarbu ”Plaukstošais jasmīns” koncertam izvēlējāmies jo, šis ir viens no skaistākajiem latviešu komponistu skaņdarbiem vijolei un vibrofonam. Tā kā māsa (Līva Tomiņa) ir vijolniece, es labprāt spēlēju vibrofonu un mēs vienmēr ļoti priecājamies spēlēt kopā, šis skaņdarbs mums ir īpaši mīļš.

Antonio Vivaldi vijoļkoncertu cikls “Gadalaiki”, kurš ir viens no zināmākajiem klasiskās mūzikas opusiem jau, protams, ir piedzīvojis daudz un dažādas interpretācijas, bet šajā koncertā mēs piedāvāsim savu versiju par to. Vivaldi mūzika ir enerģijas un aizrautības pilna un arī mēs paši tādi jūtamies. Turklāt, kā īsti latvieši, pēc pagājušās ziemas grimstam nostaļģijā par kārtīgiem četriem Latvijas gadalaikiem. Šis azartiskais, krāsām un noskaņām tik bagātais skaņdarbs, noteikti nav pelnījis gulēt nošu plauktā. Tā ir mūzika, kas jāspēlē”.

Par Ventspils Kamermūzikas dienām
Vairākus gadus Ventspilī ir notikušas Ventspils Kamermūzikas dienas, kuru laikā krāšņus koncertus spēlējuši talantīgie, ārpus Latvijas studējošie latviešu mūziķi; pieaicinātie mūzikas profesionāļi – somu vijolniece Minna Pensola, dāņu čellists Jakobs Kūlbergs un Parīzē strādājošā latviešu vijolniece Magdalēna Geka; Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogi un audzēkņi.

Šī koncertsērija demonstrē Ventspils un Ventspils Mūzikas vidusskolas radošo potenciālu, caur skolas izcilo pedagogu – profesionālu, koncertējošu mūziķu sniegumu. Šobrīd Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogu komandā ir: Lielās mūzikas balvas laureāte ērģelniece Kristīne Adamaite; lieliskais klavieru duets – Sana Villeruša un Francis Gaiļus; neskaitāmu starptautisko konkursu laureāts, Parīzē izglītību guvušais pianists Endijs Renemanis; lieliskais klarnetists Anrijs Pitens, talantīgie metālpūšaminstrumentālisti Rūdolfs Kulbergs un Jānis Pusplatais, jaunā profesionāle vijolniece Dita Celitāne un daudzi citi – saraksts ir garš, lai piedod nepiesauktie…

Šogad “Ventspils Kamermūzikas dienas” koncentrēsies uz pašmāju izcilībām lepojoties ar to, ko spējam paši un mūsu draugi – te Ventspilī, Ventspils Mūzikas vidusskolā.

Ventspils Kamermūzikas dienu koncerti tiek rīkoti pateicoties Ventspils pilsētas domes atbalstam – ieejas kartes var saņemt Pārventas bibliotēkā un koncertzāles “Latvija” biļešu kasē.

Ventspils Kamermūzikas dienas – Dienvidu mūzika

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Piedalās:
Agnese Egliņa (klavieres)
Guntars Freibergs (sitaminstrumenti)
 
 
Programma:
Mičio Kitazume (Michio Kitazume, 1948)Side by side Filips Jurels (Philippe Hurel, 1955)Tombeau 

Klods Debisī (Claude Debussy, 1862–1918)

Mēnessgaisma

 

Gaspars Kasado (Gaspar Cassadó, 1897–1966)

Svīta čellam

            Prelūdija – Fantāzija

            Sardana

            Intermeco un fināla deja

 

Alberto Hinastera (Alberto Ginastera, 1916–1983)

Argentīniešu dejas op. 2

 

Arvo Perts (Arvo Pärt‎, 1935)

Fratres

 

Džons Psatas (John Psathas, 1966)

Matres deja

Par mūziķiem:
Pianisti Agnesi Egliņu raksturo smalka skatuviskā izjūta, rotaļīga precizitāte, spēles spars un atraktivitāte. Par izcilu darbu ansamblī viņa ieguvusi Lielo mūzikas balvu 2010 un ir laureāte vairākos starptautiskos konkursos par pianistes – koncertmeistares sniegumu. Agnese Egliņa muzicējusi Dienvidāfrikas Republikā, Zambijā, Zimbabvē, ASV (Ņujorkā, Vašingtonā, Klīvlendā), Igaunijā, Krievijā, Šveicē, Gibraltārā, Itālijā, Vācijā, Austrijā, Albānijā, Norvēģijā, Somijā un citviet. Kā soliste uzstājusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Liepājas Simfonisko orķestri, sadarbojusies ar kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio kori. Kopš 2011. gada Agnese Egliņa ir laikmetīgās mūzikas trio Art–i-Shock dalībniece. Viņa spēlējusi kopā ar pasaules līmeņa solistiem. Viņu vidū klarnetisti H. Halevi un N. Balderū, obojisti T. Indermīle un K. Šmits, flautists F. Bernolds. Ik gadu pianiste sniedz vairākas meistarklases Latvijā un ārpus tās. Agnese Egliņa dzimusi Liepājā, mūziķu ģimenē. Pirmo muzikālo izglītību ieguvusi Liepājā un Rīgā, ar izcilību absolvējusi Cīrihes mūzikas augstskolu.

 

Guntars Freibergs pēc sekmīgas uzstāšanās Maskavas starptautiskajā TV konkursā “Riekstkodis” mācījās Maskavas Centrālajā mūzikas skolā Marka Pekarska klasē. No 2007. līdz 2011. gadam studēja Strasbūras Mūzikas konservatorijā. 2014. gadā ieguvis maģistra grādu Lincas Antona Bruknera Universitātē. Mūziķis piedalījies meistarklasēs pie Keiko Abes, Momoko Kamijas, Bogdana Bacanu, Pētera Sadlo, kā arī papildinājis prasmes Zalcburgas Mozarteum vasaras akadēmijā un Villekrozes akadēmijā Francijā. Guntars Freibergs guvis panākumus daudzos starptautiskos konkursos Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Itālijā, Bulgārijā un Austrijā, kā augstākos no tiem var minēt 2012. gadā iegūto 2. vietu prestižajā Zalcburgas Marimbas konkursā un Grand-Prix sitaminstrumentu konkursā Fermo, Itālijā 2011. gadā. Kā solists uzstājies ar orķestriem Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Vācija, Bulgārijā un Čehijā. 2011. gadā ticis nominēts Lielajai mūzikas balvai kategorijā par spožu debiju, bet 2018.gadā nominēts par izcilu darbu ansamblī.

Kamermūzikas dienas Ventspilī notiek jau vairākus gadus, piedāvājot klausītājiem gan ārpus Latvijas studējošo latviešu mūziķu, gan ārvalstu mūzikas profesionāļu, gan Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogu un audzēkņu koncertus. Kopš koncertzāles “Latvija” atklāšanas, Kamermūzikas dienas organizē Ventspils Mūzikas vidusskola sadarbībā ar SIA “Kurzemes filharmonija”.

KAMERMŪZIKAS DIENU TURPINĀJUMĀ OPERU ĀRIJAS UN DUETI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. septembrī plkst. 19.00 koncertzālē “Latvija” ar koncertprogrammu “Opera diviem” viesosies operas solisti Sonora Vaice (soprāns) un Rinalds Kandalincevs (baritons), kā arī pianists Endijs Renemanis.
Koncertā izskanēs Paminas un Papageno duets “Bei Männern, welche Liebe fühlen” no Volfganga Amadeja Mocarta operas “Burvju flauta”, kā arī Cerlīnas un Dona Žuana duets no operas “Dons Žuans”. Turpinājumā Adīnas un Dulkamaras duets no Gaetano Doniceti operas “Mīlas dzēriens”, Nedas un Silvio duets no Rudžēro Leonkavallo operas “Pajaci”, Violetas un Žermona skats no Džuzepes Verdi operas “Traviata”, kā arī citi slavenu operu ārijas un dueti.

Vairāku starptautisku konkursu laureāte Sonora Vaice absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ludmilas Braunas vokālo klasi. Dziedātājas repertuārā ir donna Anna un Cerlīna Mocarta operā „Dons Žuans”, Džilda Verdi operā „Rigoleto”, Rozīna Rosīni operā „Seviljas bārddzinis”, Lučija Doniceti operā „Lucia di Lammermoor”, Neda Leonkvallo operā „Pajaci” un daudzas citas lomas, kā arī soprāna partijas vokāli simfoniskajos darbos. Sonora Vaice koncertējusi Latvijas Nacionālajā operā, Štutgartes pilsētas teātrī, Drēzdenes Zempera operā, Klāgenfurtes valsts teātrī, Krievijas Lielajā akadēmiskajā teātrī Maskavā, Igaunijas Nacionālajā operā un citviet.

Rinalds Kandalincevs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvis bakalaura grādu vokālajā mākslā, kā arī maģistra grādu Norvēģijas Mūzikas augstskolā. Dziedātāja repertuārs aptver baroka, klasicisma, romantisma, verisma un arī mūsdienu opermūziku un kamermūziku. Šobrīd strādā kā vokālais pedagogs PIKC Ventspils Mūzikas vidusskola. 2018./2019. gada sezonā debitējis uz Latvijas Nacionālās Operas un Baleta skatuves Dž.Pučīni operā “La Boheme”, dzied arī R.Leonkavallo operas “I Pagliacci” un I.Kalniņa operas “Spēlēju, dancoju” iestudējumos.

Endijs Renemanis klavierspēli apguvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Ecole Nationale de Musique un Schola CANTORUM (Parīze, Francija), kur ieguvis profesionālo doktora grādu klavierspēlē. Paralēli tam iegūti vairāki maģistra grādi mūzikā, tai skaitā, humanitāro zinātņu maģistra grāds mākslā. Renemanis ir daudzu starptautisko pianistu konkursu laureāts, uzstājies Pēterburgas filharmonija, Grācas koncertzāle u.c. Kā solists muzicējis kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, Kremerata Baltica, Latvijas Nacionālo Simfoniskais orķestris, LNO Simfoniskais orķestris u.c. Pašreiz strādā PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolā.

Kamermūzikas dienas Ventspilī notiek jau vairākus gadus, piedāvājot klausītājiem gan ārpus Latvijas studējošo latviešu mūziķu, gan ārvalstu mūzikas profesionāļu, gan Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogu un audzēkņu koncertus. Kopš koncertzāles “Latvija” atklāšanas, Kamermūzikas dienas organizē Ventspils Mūzikas vidusskola sadarbībā ar SIA “Kurzemes filharmonija”

INFORMĀCIJA PAR ZINĪBU DIENAS SVINĪGĀ PASĀKUMA NORISI

INFORMĀCIJA PAR ZINĪBU DIENAS SVINĪGĀ PASĀKUMA NORISI
PIKC « VENTSPILS MŪZIKAS VIDUSSKOLA »
2020.GADA 01.SEPTEMBRĪ

• Visas Zinību dienas svētku pasākuma aktivitātes notiek laukā pie koncertzāle “Latvija” Lielajā laukumā 1;
• Ienākšana skolas vai koncertzāles telpās nenotiek;
• Audzēkņi, audzēkņu vecāki, pedagogi un darbinieki pulcējas pie koncertzāle “Latvija” atvērtās skatuves;
• 1.klases audzēkņi un 1.kursa audzēkņi pulcējas pie skolas ieejas (ārpusē);
• Pēc svētku svinīgā pasākuma MS audzēkņi tiks aicināti iepazīties ar jaunajiem stundu sarakstiem Lielajā laukumā 1 (ārpus skolas ēkas) pie nodaļu vadītājiem;
• MV audzēkņi savus stundu sarakstus saņems elektroniski.

Ja jūties slikti vai ir kādas augšējo elpceļu saslimšanas pazīmes, lūdzu, neapmeklē šo pasākumu, informē savu specialitātes pedagogu un tiksimies, kad būsi vesels!

Ar attiecīgo rīkojumu var iepazīties šeit

2. septembrī būs pirmais Ventspils Kamermūzikas dienu koncerts

Pirmais Ventspils Kamermūzikas dienu koncerts jau pavisam drīz. Biļetes var iegādāties šeit – https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/83562vai arī koncertzāles "Latvija" kasē.

Posted by Ventspils Mūzikas vidusskola on Piektdiena, 2020. gada 28. augusts

 

Par zinību dienu

Ikviens interesents 1. septembrī aicināts kopīgi atzīmēt Zinību dienu pie koncertzāles “Latvija”. Plkst. 13.00…

Posted by Ventspils Mūzikas vidusskola on Piektdiena, 2020. gada 28. augusts

 

Nošu planētas gūst panākumus tiešsaistes konkursā Spānijā

PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” Kora klases audzēkņi un skolotājas Rudīte Tālberga, Anitra Niedre arī vasarā rada iespēju apliecināt savas prasmes starptautiskā konkursā, kas norisinājās tiešsaistē.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koris “Nošu planētas” un Kora klases solisti piedalījās organizācijas Fiestalonia rīkotajā starptautiskajā konkursā Online Wave, Spānijā un ieguva vairākas godalgotas vietas.

Koris “Nošu planētas” ieguva 1. vietu koru kategorijā vecumā no 16 līdz 19 gadiem.

Zēnu trio: Kristiāns Lindenblats, Kārlis Jansons un Ričards Tālbergs ieguva 1. vietu kategorijā “Vokālā dziedāšana trio vecumā no 16 līdz 19 gadiem”.

Sāra Tālberga kļuva par 1. vietas laureāti kategorijā “Vokālā dziedāšana solo no 13 līdz 15 gadiem”. 

Sofija Davidova ieguva 3. vietu kategorijā “Vokālā dziedāšana solo dalībniekiem līdz 10 gadiem”.

Konkursā piedalījās 236 dalībnieki no 40 valstīm. Dalībnieki konkursam iesniedza video materiālu, kuru atzinīgi novērtēja septiņi žūrijas locekļi no Zviedrijas, Spānijas un Krievijas.

Skolotāja Šamila Almakājeva audzēkņi gūst panākumus ģitāristu konkursā

Pleskavā (Krievija) norisinājies attālinātais ģitāristu konkurss «ГИТАРА-СОЛО ГИТАРА-ПЛЮС», kurā dalību 

ņēma dalībnieki no dažādiem Krievijas reģioniem, Baltkrievijas un Latvijas.

Konkursā panākumus guva Šamila Almakājeva audzēkņi: Alīna Gpoņenko (2.pakāpes laureāts), Dmitrijs Ivanovs (3.pakāpes laureāts), Mihails Rjadinskis (1.pakāpes diploms).

Apsveicam audzēkņus un skolotāju ar gūtajiem panākumiem!

Tuvojas izskaņai pirmais mācību gads jaunajā Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkā

2019. – 2020. mācību gads ieies vēsturē, kā pirmais jaunuzceltajā Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkā. Patlaban tiek kārtoti kvalifikācijas eksāmeni, kā jau tas bija peredzams – ar labām, ļoti labām un izcilām sekmēm.
Visi cerēja, ka pirmais vidusskolas izlaidums tiks svinēts krāšņi – ar ziedu grēdām, apkampieniem, skūpstiem, kuplā draugu un skolas biedru pulkā. Tāču visiem zināmu apstākļu dēļ, tā nebūs.
27. jūnijā plkst.14:00 koncertzāles “Latvija” Lielajā zālē notiks diplomu pasniegšana. Katrs absolvents drīkst ielūgt divus tuviniekus un specialitātes skolotāju. Ceremonijā piedalīsies skolas direktors Andris Grigalis, direktora vietniece Maija Solovjova, kursa audzinātājs, fotogrāfs un varbūt, vēl kāds viens sveicējs no skolas konventa vai Ventspils domes.
Tomēr absolventu radi un draugi, kā arī skolotāji un skolas biedri varēs piedzīvot šo īpašo notikumu vērojot Facebook tiešraidi skolas lapā: www.facebook.com/vmv.ventspils/.

Attēlā redzams absolventu kurss, vēl vecajā skolā. Foto – Juris Ģigulis.

INFORMĀCIJA PAR UZŅEMŠANU 1. KURSĀ

Profesionālās izglītības kompetences centrs “Ventspils Mūzikas vidusskola” aicina jaunos mūziķus, skaņu operatorus un gaismotājus, kuri 2020./ 2021. mācību gadā vēlas uzsākt mācības profesionālās vidējās izglītības programmās, līdz 15. jūnijam (ieskaitot) uz e-pastu uznemsana.ventspilsmv@gmail.com atsūtīt dokumentus uzņemšanas eksāmeniem. Informācija par iesniedzamajiem dokumentiem: http://vmv.ventspils.lv/uznemsana/

Iesnieguma veidlapa interesentiem pēc pamatizglītības ieguves (aizpilda vecāki vai likumiskie pārstāvji):

https://drive.google.com/file/d/10lT-fmUCPNclLih5w9WF4KARKkJCqK4q/view?usp=sharing  

Iesnieguma veidlapa interesentiem pēc vidējās izglītības ieguves (aizpilda pats interesents): https://drive.google.com/file/d/1pFPFzgjWKOL6ZvwBIK1JrkRqBh7W2onR/view?usp=sharing  

Uzņemšanas eksāmeni notiks 17., 18., 19. jūnijā klātienē vai attālināti. Kontaktinfomācija ar uzņemšanas eksāmeniem saistītu jautājumu risināšanai: tālrunis 26173918 (darba dienās no 9:00 līdz 17:00), e-pasts uznemsana.ventspilsmv@gmail.com.

Profesionālās izglītības kompetences centrs “Ventspils Mūzikas vidusskola” aicina jaunos mūziķus, skaņu operatorus un gaismotājus, kuri 2020./ 2021. mācību gadā vēlas uzsākt mācības profesionālās vidējās izglītības programmās, līdz 15. jūnijam (ieskaitot) uz e-pastu uznemsana.ventspilsmv@gmail.com atsūtīt dokumentus uzņemšanas eksāmeniem. Informācija par iesniedzamajiem dokumentiem: http://vmv.ventspils.lv/uznemsana/

Iesnieguma veidlapa interesentiem pēc pamatizglītības ieguves (aizpilda vecāki vai likumiskie pārstāvji):

https://drive.google.com/file/d/10lT-fmUCPNclLih5w9WF4KARKkJCqK4q/view?usp=sharing  

Iesnieguma veidlapa interesentiem pēc vidējās izglītības ieguves (aizpilda pats interesents): https://drive.google.com/file/d/1pFPFzgjWKOL6ZvwBIK1JrkRqBh7W2onR/view?usp=sharing  

Uzņemšanas eksāmeni notiks 17., 18., 19. jūnijā klātienē vai attālināti. Kontaktinfomācija ar uzņemšanas eksāmeniem saistītu jautājumu risināšanai: tālrunis 26173918 (darba dienās no 9:00 līdz 17:00), e-pasts uznemsana.ventspilsmv@gmail.com.