Jaunumi

Helēna Navicka ieguvusi 3.vietu Parīzes konkursā  Concours international de violon – violoncelle – alto «Alexandre Glazounov»

Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkne Helēna Navicka ieguvusi 3.vietu Parīzes konkursā  Concours international de violon – violoncelle – alto «Alexandre Glazounov»                                  

Aprīlī, Parīzes konservatorijā Conservatoire Slave de Musique à Bagnolet  norisinājās starptautisks stīgu instrumentu spēles konkurss, kurā Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagoga Andra Puziņa alta klases 3. kursa audzēkne Helēna Navicka ieguva 3.vietu.

Helēna devās uz Parīzi sava koncertmeistara Endija Renemaņa mudināta. Jaunā altiste par šo notikumu: “Esmu ļoti pateicīga saviem vecākiem, specialitātes skolotājam Andrim Puziņam un koncertmeistaram Endijam Renemanim par doto iespēju un iegūto pieredzi!”

Konkursa dalībnieku spēli vērtēja starptautiska profesoru žūrija. Žūrijas priekšsēdētājs profesors Igors Lazko strādā vairākās konservatorijās, rīko Nikolaja Rubinšteina, Aleksandra Skrjabina un Aleksandra Glazunova konkursus Parīzē, vada meistarklases Eiropā un ASV. Profesors Lazko ir Ventspils Mūzikas vidusskolas klavieru nodaļas vadītāja Endija Renemaņa bijušais skolotājs, mūziķi regulāri uzstājas klavieru duetā Parīzē, Pēterburgā un citus Eiropā, veic mūzikas ierakstus.

Mūsu akadēmiskā vokāla nodaļas audzēkne gūst fantastiskus panākumus Starptautiskā konkursā

Lepojamies un sveicam mūsu audzēkni Paulu Mihailovu @paula_mihailova un pedagogu Gati Poriņu! ♥️
Paulas emocijas:
“Uhh… vēl joprojām nespēju noticēt tam,kas noticis šodien. Domas un emocijas raisās arvien vairāk. 
Aizvadīju divas lieliskas dienas Talsos- konkursā. Uztraukums liels,bet es to izdarīju. 1.vieta!🏆 Specbalva no operdziedātājas Danas Bramanes- meistarklase un iespēja dziedāt Mazajos Opermūzikas svētkos Laidzē! 
Kā arī kopvērtējumā Grand Prix!!!🤩 Šoks vēl joprojām. 
Liels paldies manam skolotājam Gatis Porins, koncertmeistarei Irinai Kušnirenko un,protams,maniem vecākiem Kaspars Mihailovs un Sindija Šubēvica – Mihailova. Paldies arī Rinalds Kandalincevs.😊
Paldies Ventspils Mūzikas vidusskola par atbalstu! ❤️
Paldies,paldies,paldies! ❤️”
Paula piedalījās – “Talsu starptautiskais bērnu un jauniešu akadēmiskās dziedāšanas un vokālo ansambļu konkurss”.

Mūsu Sitaminstrumentu spēles nodaļas audzēknis gūst lieliskus panākumus skatuves runas konkursā

Mūsu 2.kursa Sitaminstrumentu spēles nodaļas audzēknis Reinis Tomiņš ne tikai fantastiski spēlē sitaminstrumentus, bet arī godam pārstāvēja mūsu skolu Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu skatuves runas konkursā . Reinis ieguva 1.vietu starp visām profesionālajām vidusskolām Latvijā! Lepojamies ar tevi un skolotāju Inetu Celmu! Jūs paveicāt lielu darbu! Tā tikai uz priekšu!✌

Ventspils Bigbends atskaņo Latvijas Republikas valsts himnu kopā ar The Sound Poets solistu Jāni Aišpuru

Sadarbībā ar Olimpisko centru “Ventspils” @ocventspils , mūsu Ventspils Bigbends @ventspilsbigband atskaņoja Latvijas Republikas valsts himnu pirms Latvijas Basketbolas līgas čempionāta fināla 1. spēles kopā ar grupas The Sound Poets @thesoundpoets solistu Jāni Aišpuru.

“Nošu planētas” Lietuvā gūst Grand Prix un Zelta diplomus

Tikko ar Grand Prix kausu un Zelta diplomiem atgriezies PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas koris Nošu planētas, diriğentes R. Tālberga un A. Niedre, no IX Starptautiskā koru konkursa un festivāla Kaunas cantat, kurš notika no 2.- 5.05.2019.

Koris piedalījās B1 (Jauniešu  kori) un E (kamerkoru) kategorijās, iegūstot augstākos kategorijas punktus un Zelta diplomus, kā arī tiesības piedalīties Grand Prix izcīņā. Izturot  7 dažādu valstu un kategoriju koru konkurenci, ar ilgstošiem sajūsmas saucieniem un publikas ovācijām Grand Prix kauss tika pasniegts korim Nošu planētas! Kā arī kora priekšnesums tika atzīmēts ar speciālbalvu – Diploms par konkursa labāko programmu.

Korus no Krievijas, Baltkrievijas, Polijas, Itālijas, Zviedrijas, Lietuvas un Latvijas ar 20 konkursa programmām vērtēja žūrija priekšsēdētājs- Vaclovas Augustinas (Lietuva)diriğents, Lietuvas Mūzikas un Teātra Akadēmijas kompozīcijas katedras vadītājs, profesors.  Locekļi- Jurgens Partajs (Austrija), Viktorija Lieddbergius ( Norvēğija).

Konkursu Kaunas cantat organizē organizācija Lituania cantat, kura darbojas jau kopš 1992.gada.

Renārs Lācis par džemsesiju CaliCafe

Sagatavošanas kursi

Ainas Kalnciemas meistarklase un koncerts

Ventspils Mūzikas vidusskola rīkos izcilās klavesīnistes Ainas Kalnciemas meistarklasi un koncertu Pārventas Bibliotēkā

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncerts notiks otrdien, 07.maijā plkst. 19:00 Pārventas Bibliotēkā,

meistarklase tiks rīkota tur pat, pirms koncerta, 15:00.

Meistarklases tēma ir “Iepazīstam baroka mūziku” – Aina Kalnciema ir starptautiski atzīta baroka mūzikas eksperte. Koncertā skanēs Domeniko Skarlati, Fransuā Kuperēna, Ž. N. P. Roijē un Jura Karlsona skaņdarbi klavesīnam.

Māksliniece dosies uz Ventspili pati ar savu instrumentu, 1761 gada franču meistara Blanšē klavesīna kopiju, kura izgatavota vācu firmā J.C.Neupert, kas specializējas vēsturisku klavesīnu reproducēšanā.

Aina Kalnciema 

Māksliniece ar izcilību absolvējusi Sanktpēterburgas konservatoriju, paralēli klavierspēlei apgūstot trešo radošo sapni – ērģeļspēli. Tomēr viņas liktenis izrādījies ceturtais sapnis – klavesīns.

Aina Kalnciema dzimusi Tukumā, studējusi Vācijā, Šveicē, Francijā, Holandē un Norvēģijā. Māksliniece regulāri koncertē kā klavesīna soliste un ar vieskoncertiem apceļojusi agrāko Padomju Savienību, ASV, Kanādu, Austrāliju un Eiropas valstis.

Viņa muzicējusi kopā ar slaveniem orķestriem, diriģentiem un solistiem, un pašlaik vada klavesīna klasi Latvijas Mūzikas akadēmijā, apvienojot pedagoģes darbu ar Baha Mūzikas fonda prezidentes un Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla direktores pienākumiem.

  1. gadā Aina Kalnciema apbalvota ar Latvijas Triju Zvaigžņu ordeni (virsnieka pakāpe).

Lieldienās “Ventspils Saksofonu kvartets” un “Ventspils Brass” koncertēja Landzes luterāņu baznīcā.

Sveicam Martu un skolotāju Celmu ar izcilu rezultātu latviešu valodas olimpiādē!

Ventspils Mūzikas vidusskolas 2. kursa audzēkne Marta Liepiņa Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē 1. martā piedalījās latviešu valodas 11.-12. klašu valsts 45. olimpiādes trešajā posmā, iegūstot 71.5 punktus un III pakāpi.

Olimpiādes laureātu apbalvošana notika š. g. 18.aprīlī Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē.

Martas skolotāja ir Ineta Celma – apsveicam!