Jaunumi

Konkurss “Jūras zvaigzne”

Ventspils Mūzikas vidusskola rīkos V Kurzemes reģiona mūzikas skolu kora klašu solistu, duetu un ansambļu konkursu “Jūras zvaigzne”, kas veltīts izcilajai Ventspils novadniecei un operdziedātājai Alīdai Vānei.

 

17.oktobrī 18:00 ar atklāšanas koncertu Ventspils koncertzālē “Latvija” sāksies dziedātāju sacensības. Konkursā piedalīsies audzēkņi vecumā no 7 – 16 gadiem, kopā ap 80 dziedātāju 70 skolotāju pavadībā. Tiks pārstāvētas 21 Latvijas mūzikas skolas.

 

Konkurss notiks 18. oktobrī desmit dažādās grupās, kas sadalītas pēc dalībnieku vecuma un sastāviem. Konkursantus vērtēs žūrija diriģenta Jāņa Ozola vadībā.

 

Konkurss “Jūras zvaigzne” tiek rīkots lai sasniegtu šādus mērķus: attīstīt kora klašu audzēkņu profesionālās prasmes, uzstāšanās kultūru un koncertdarbību; veicināt audzēkņu apmācības procesa kvalitāti, atskaņojuma kultūras un mākslinieciskās gaumes izkopšanu; saglabāt latviešu tautas dziesmu dziedāšanas tradīciju a cappella, popularizēt latviešu komponistu oriğināldziesmas jauniešiem; veicināt audzēkņu daudzbalsīgās dziedāšanas prasmes; aktivizēt pedagogu pieredzes apmaiņu.

 

Konkursa norisi atbalsta: Ēriks Ešenvalds, biedrība “DoSim”, izdevniecība “Musica baltica”, biroja preču veikals “CHARLOT”, Olimpiskais centrs “Ventspils”, saldumu ražotājs “Skrīveru”, Latvijas Radio koris, mūzikas instrumentu veikals “Mūzikas centrs”, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Koncertzāle “Latvija”.

Etno mūzikas stila dziedātājas Asnates Rancānes meistarklase

Notiks etno mūzikas stila dziedātājas Asnates Rancānes meistarklase Ventspils Mūzikas vidusskolā un mini koncerts-jam session Ventspils koncertzāles “Latvija” Green Room. 

11.oktobrī Ventspils Mūzikas vidusskola rīkos etno–pop grupas “Tautumeitas” līderes Asnātes Rancānes tikšanos ar jauniešiem un dziedātājas vadītu džemsesiju Ventspils koncertzāles “Latvija” Green Room.

Džemsesija sāksies 21:00, tūlīt pēc tam, kad Lielajā zālē būs izskanējis vijolnieces Kristīnes Balanas, čellistes Margaritas Balanas un pianista Andreja Osokina koncerts “Kino mūzika”.

Meistardarbnīcas tēma – tautiskā un mūsdienīgā mijiedarbība. Asnate Rancāne dalīsies praktiskā pieredzē, kas gūta studējot etnomuzikoloģiju JVLMA, vadot folkloras kopas un Latvijā populāro etno-pop grupu “Tautumeitas”.

Džemsesijā plānota kopīga uzstāšanās ar Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogiem un studentiem. Repertuārā “Tautumeitu” skaņdarbi, tautas mūzikas un pasaules mūzikas improvizācijas dziedātājiem un instrumentālistiem.

Mūziķis, Ventspils Mūzikas vidusskolas Ritma mūzikas nodaļas vadītājs Toms Poišs par šī pasākuma ideju: “Šis Ventspils jauniešiem būs interesanti, jo Asnate ar savu darbību lauž stereotipus par folkloristiem – jauna, aktīva, bet jau ļoti pieredzējusi un ar nopietnu etnomuzikoloģes izglītību, nebaidās no izaicinājumiem. Meklē un atrod tautas mūzikai svaigu skanējumu. Asnate darbnīcā jauniešiem iemācīs nodziedāt un nospēlēt kādu tautasdziesmu, varbūt pat uz vietas radīt kādu jaunu apdari, ko vēlāk publikai parādīt vakara jam-session. Manuprāt, šis būs ļoti atraktīvs veids, kā jauniešos rosināt interesi par mūsu tautas mantojumu.”

Ventspils Kamermūzikas dienas, koncerts “Dzejnieka mīla” – Rinalds Kandalincevs (baritons), Endijs Renemanis (klavieres). Piedalās Daiga Solovjova (saksofons).

22.oktobrī 19:00 Ventspils koncertzāles “Latvija” Lielajā zālē notiks Ventspils Kamermūzikas dienu koncerts “Dzejnieka mīla”

Dziedātājs Rinalds Kandalincevs un pianists Endijs Renemanis ir Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās paaudzes pedagogi – praktizējoši mūziķi, apdāvināti un plaši atzīti mākslinieki. Viņu talanti jau vairākkārt ir priecējuši Ventspils publiku dueta sastāvā, šoreiz mūziķiem piebiedrosies saksofoniste Daiga Solovjova.

Popularizējot akadēmisko mūziku, kā arī izceļot mūsu pedagogu talantus Ventspils Mūzikas vidusskola rīko koncertu “Dzejnieka mīla”, kurā Roberta Šūmaņa dziesmu ciklu papildinās vairāki citi skaņdarbi:

Darius Milhaud “Six chansons de theatre”:

  1. La Bohemienne la main m’a pris
  2. Un petit pas, deux petits pas
  3. Je suis dans le filet
  4. Chacun son tour
  5. Mes amis les cygnes
  6. Blancs sont les jours d’ete

(Endijs Renemanis, Rinalds Kandalincevs)

 

Fernande Decruck

Sonate

(Endijs Renemanis, Daiga Solovjova)

 

Francis Poulenc “C”.

(Endijs Renemanis, Rinalds Kandalincevs)

 

MAZS STARBRĪDIS

Roberts Šūmanis

Cikls “Dzejnieka mīla”

(Endijs Renemanis, Rinalds Kandalincevs)                         

 

Ventspils Kamermūzikas dienu koncerti tiek rīkoti pateicoties Ventspils pilsētas domes atbalstam un ir bezmaksas. Koncerts apmeklējams ar ieejas kartēm, kas bez maksas ir pieejamas koncertzāles “Latvija” kasē. Viena persona var izņemt divas bezmaksas ieejas kartes.                                    

Par Ventspils Kamermūzikas dienām

Trīs gadus Ventspilī ir notikušas Ventspils Kamermūzikas dienas, kuru laikā krāšņus koncertus spēlējuši talantīgie, ārpus Latvijas studējošie latviešu mūziķi; pieaicinātie mūzikas profesionāļi – vijolniece no Somijas Minna Pensola, dāņu čellists Jakobs Kūlbergs un Parīzē strādājošā latviešu vijolniece Magdalēna Geka; Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogi un audzēkņi.

 

Festivāla ceturtais, 2019.gads, ir zīmīgs ar grandiozu, vēsturisku notikumu – jaunās Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas atklāšanu. Tas ir valstiski svarīgs notikums, kas piesaista lielu uzmanību gan jaunajai ēkai, gan skolai, gan Ventspilij un tās kultūras norisēm.

 

Šī ir lieliska izdevība Latvijas mērogā demonstrēt Ventspils un Ventspils Mūzikas vidusskolas radošo potenciālu, mūsu skolas izcilo pedagogu – profesionālu, koncertējošu mūziķu sniegumu uz jaunajām skatuvēm. Šobrīd Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogu komandā ir: Lielās mūzikas balvas laureāte ērģelniece Kristīne Adamaite; lieliskais klavieru duets – Sana Villeruša un Francis Gaiļus; neskaitāmu starptautisko konkursu laureāts, Parīzē izglītību guvušais pianists Endijs Renemanis; lieliskais klarnetists Anrijs Pitens, talantīgie metālpūšaminstrumentalisti Rudolfs Kūlbergs un Jānis Pusplatais, jaunā profesionāle vijolniece Dita Immermane un daudzi citi – saraksts ir garš, lai piedod nepiesauktie…

 

2019. gads tiks svinēts kā skolas jubilejas gads – tas ir papildu iemesls koncertos demonstrēt mūsu pedagogu radošo varēšanu, profesionalitāti un talantus kamermūzikā. Šogad festivāls “Ventspils Kamermūzikas dienas” koncentrēsies uz pašmāju izcilībām lepojoties ar to, ko spējam paši un mūsu draugi – te Ventspilī, Ventspils Mūzikas vidusskolā.

“VMV 90+1” Jubileja + salidojums

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sveiki, mūsu dārgie draugi!

Kā jau jūs visi zināt, mums pirms gada apritēja 90 gadu jubileja, kas ir patiesi liels notikums. Mēs tīšām nesvinējām pagājušajā gadā, lai to darītu šogad 26.10.2019, jo vēlējāmies, lai šis vērienīgais pasākums notiek mūsu Jaunajā skolā. Tāpēc, kā jau Ventspilī tas ir modē, nosaucām šos svētkus par “VMV 90+1”. Tad nu, ar lielu gandarījumu un prieku par mūsu svētkiem, jaunbūvi un organizāciju, aicinām Jūs – absolventus, skolotājus, darbiniekus, esošos studentus – uz salidojumu.

—Reģistrēšanās no 15:00;

—-Svētku koncerts 17:00;

—–Saviesīgā daļa 19:00 (groziņu vakars).

Pedagogu un darbinieku pieteikuma anketa dalībai salidojumā –
https://forms.gle/V3UdKJsZxJgj8K4K9

Bijušajiem un esošajiem pedagogiem un darbiniekiem dalība salidojumā BEZ MAKSAS!

Absolventu pieteikuma anketa dalībai salidojumā –
https://forms.gle/K98cgnLGTQcLNX476

Dalības maksa 10 EUR*.

Dalības maksa jāpārskaita uz šiem rekvizītiem, maksājuma uzdevumā norādot:
“21499 VMV salidojums, Vārds, Uzvārds”:

Profesionālās izglītības kompetences centrs
“Ventspils Mūzikas vidusskola”
Lielais laukums 1, Ventspils, LV-3601, Latvija
Reģ. Nr.90000035726
Banka: Valsts Kase, kods TRELLV22
Norēķinu konts: LV92TREL2220527005000

Pieteikšanās līdz 2019.gada 14.oktobrim!

*Jūsu neierašanās gadījumā, dalības maksa netiks atmaksāta!
Jautājumu gadījumā sazinieties ar Kristu Liepiņu
e-pasts: kristavmv@gmail.com
Tel.nr.: 28 687 754

Jūsu, VMV!

Mūzikas nodarbības mazajiem mūzikas mīļotājiem!

Ventspils Kamermūzikas dienas – koncerts “TĀLĀ DĀRZA PUTNS”

Visas bezmaksas ieejas kartes jau ir izdalītas! Bet lūdzam nenoskumt, mēs šogad rīkosim vēl četrus bezmaksas koncertus Ventspils koncertzālē “Latvija”, sekojiet informācija mūsu lapā! Uz tikšanos nākamos koncertos!

24.septembrī 19:00 Ventspils koncertzāles “Latvija” Lielajā zālē notiks Ventspils Kamermūzikas dienu koncerts “TĀLĀ DĀRZA PUTNS”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Viens no krāšņākajiem Ventspils Kamermūzikas dienu  koncertiem ir ērģelnieces Kristīnes Adamaites kopdarbs ar saksofonistu Arti Sīmani un dziedātāju Ievu Paršu. Izcilā ērģelniece Kristīne Adamaite ir Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogs – viena no vairākiem, kuri uzstāsies skolas rīkotajos Ventspils Kamermūzikas dienu koncertos, to norise ilgs līdz decembrim. Pārējo koncertu datumi un programmas tiks izsludināti vēlāk.

 

TĀLĀ DĀRZA PUTNS

Pēteris Vasks                 Laudate Dominum

Aldonis Kalniņš            “Es tavu vārdu piesaucu”

Valdis Zilveris              “Aicinājums”

Alfrēds Kalniņš             Fantāzija

Tālivaldis Ķeniņš         “Tālā dārza putns”

Uģis Prauliņš                 Fantasia rustica

Aivars Kalējs                 Tokāta par korāli “Lai Dievam slava ir un gods”

Ilze Reine                      “Uz Tavu svēto taisnību”

                                                                                   

Ieva Parša – balss

Artis Sīmanis – saksofons

Kristīne Adamaite – ērģeles

 

Koncerts apmeklējams ar ieejas kartēm, kas bez maksas ir pieejamas koncertzāles “Latvija”, Ventspils Kultūras centra un t/n “Jūras vārti” kasēs. Viena persona var izņemt divas bezmaksas ieejas kartes.

 

Dabas tēli, sapņi un ilgas, atmiņu smeldze un saldums, cerības, vīzijas un lielie, neatbildamie jautājumi – tāda ir programmas tēlu pasaule.

 

Koncertu ievadīs Pētera Vaska Laudate Dominum šī darba jaunākajā versijā – ērģelēm un saksofonam. Arī noslēgumā izskanēs slavinājums Visaugstākajam – Aivara Kalēja Tokātā un Ilzes Reines parafrāzē ar 43. psalma tekstu. Aldoņa Kalniņa dziesma ar Ojāra Vācieša vārdiem ļaus ieklausīties Ievas Paršas balsī bez pavadījuma. Bet Uģa Prauliņa instrumentālais duets Fantasia rustica (Lauku fantāzija) glezno spilgtus dabas tēlus un nevairās no mūsdienu ritma mūzikas ietekmes. Valda Zilvera “Aicinājums” ir viens no jaunākajiem darbiem, kas tapis tieši šim mūziķu trio. Aicinām! LASĪT

NRA.LV veidotajā topā mūsu skola ierindojas 49. vietā starp 100 labākajām skolām visā Latvijā!

V Latvijas Mūzikas skolu Kora klašu solo, duetu un trio konkurss „Jūras Zvaigzne”

Veltīts operdziedātājai Alīdai Vānei.

Profesionālās izglītības kompetences centrs “Ventspils Mūzikas vidusskola” sadarbībā ar A. Vānes atbalsta fondu  2019. gada 18. oktobrī
rīko Latvijas profesionālās ievirzes Mūzikas skolu konkursu dziedāšanā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nolikums atrodams šeit

Pieteikuma veidlapa šeit

Konkursa mērķis:
1. attīstīt kora klašu audzēkņu profesionālās prasmes, uzstāšanās kultūru un koncertdarbību;
2. veicināt audzēkņu apmācības procesa kvalitāti, atskaņojuma kultūras un mākslinieciskās gaumes izkopšanu;
3. saglabāt latviešu tautas dziesmu dziedāšanas tradīciju a cappella, popularizēt latviešu komponistu oriğināldziesmas jauniešiem;
4. veicināt audzēkņu daudzbalsīgās dziedāšanas prasmes;
5. aktivizēt pedagogu pieredzes apmaiņu.

Konkursa norises vieta un laiks:
PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”, Lielais laukums 1,
2019. gada 17.- 18. oktobris

Konkursa rīkotāji un organizētāji:
PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”

Konkursa dalībnieki:
1. konkursā var piedalīties visi Latvijas Mūzikas skolu audzēkņi vecumā no 7 – 16 gadiem (ieskaitot), kuri sagatavojuši konkursā paredzēto programmu;
2. konkurss norisinās 2 (divās) kategorijās un 4 (četrās) vecuma grupās;
3. audzēkņu vecums tiek noteikts uz konkursa dienu, B un C kategorijās jaunākais konkursants ietilpst vecākā dalībnieka grupā;

A solo
1. grupa vecumā no 7 – 8 gadiem
2. grupa vecumā no 9 – 11 gadiem
3. grupa vecumā no 12 – 13 gadiem
4. grupa vecumā no 14 – 16 gadiem

B dueti un trio
1. grupa vecumā no 8 – 10 gadiem
2. grupa vecumā no 11 – 13 gadiem
3. grupa vecumā no 14 – 16 gadiem

C vokālie ansambļi līdz 10 dziedātājiem
1. grupa vecumā no 8 – 10 gadiem
2. grupa vecumā no 11 – 13 gadiem
3. grupa vecumā no 14 – 16 gadiem

Konkursa repertuārs:
A – solo
● visās vecuma grupās katrs dalībnieks izpilda 2 dažāda rakstura dziesmas no galvas, neizmantojot nošu partitūru;
● latviešu tautasdziesma a cappella un latviešu komponista orğināldziesma;
● pavadījumā izmantojami tikai akustiskie instrumenti;
● nošu materiāli 3 eksemplāros iesniedzami pie reģistrācijas.
B – dueti, trio
● visās vecuma grupās dalībnieki izpilda 2 dažāda rakstura dziesmas no galvas, neizmantojot nošu partitūru;
● latviešu tautasdziesmas apdare a cappella un latviešu komponista orğināldziesma;
● izpildījumā jāiekļauj 2balsība vai 3balsība,atbilstoši vecuma grupai;
● pavadījumā izmantojami tikai akustiskie instrumenti;
● nošu materiāli 3 eksemplāros iesniedzami pie reģistrācijas.
C – ansamblis
● visās vecuma grupās dalībnieki izpilda 2 dažāda rakstura dziesmas no galvas, neizmantojot nošu partitūru;
● latviešu tautasdziesmas apdare a cappella un latviešu komponista orğināldziesma;
● izpildījumā jāiekļauj 2balsība, 3balsība vai vairākbalsība, atbilstoši vecuma grupai;
● pavadījumā izmantojami tikai akustiskie instrumenti;
● nošu materiāli 3 eksemplāros iesniedzami pie reģistrācijas.

Hronometrāža:
• A,B,C kategorijās 1.un 2.grupa līdz 5 min.;
• A kategorijā 3.un 4.grupa līdz 7 min.;
• B, C kategorijās 3.grupā līdz 7 min.

Vērtēšana
• Konkursa dalībniekus vērtē 25 (divdesmit piecu) baļļu sistēmā PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” direktora apstiprināta žūrijas komisija ne mazāk, kā trīs cilvēku sastāvā;
• Vērtēšanas pamatkritēriji – dziesmas tehniskais izpildījums, vokālā kultūra un mākslinieciskais sniegums;
• Katra vecuma grupa tiek vērtēta atsevišķi;
• Piešķirto vietu skaits ir žūrijas kompetencē;
• Žūrijas komisijas locekļi savus audzēkņus nevērtē;
• Žūrijas vērtējums ir galīgs un nav apstrīdams.

Apbalvošana
• Visi konkursa dalībnieki saņem Pateicību par piedalīšanos konkursā;
• Visi konkursa laureāti saņem Diplomu un balvu.

Pieteikšanās

Pieteikuma (Pielikums Nr.1) iesūtīšanas termiņš 10.10.2019.
Sūtot elektroniski uz e-pasta adresi kristavmv@gmail.com
Tālrunis: 28687754

Dalības maksa:
A kategorija (solisti) 15,00 EUR,
B kategorija (dueti, trio) 20,00 EUR par katru priekšnesumu,
C kategorija (vokālie ansambļi) 30,00 EUR

Dalības maksa jāsamaksā līdz 14.10.2019. ar pārskaitījumu uz kontu:

Nodibinājums “Ventspils Mūzikas skolas atbalsts fonds “DoSiM””
Pils iela 38, Ventspils, LV-3601
Reģistrācijas Nr. 40008177185
N/k LV92HABA0551030686833
AS SWEDBANK
Kods HABALV22
maksājuma mērķī norādīt – Jūras zvaigzne, dalībnieka vārdu, uzvārdu.

Dalībnieka neierašanās gadījumā, dalības maksa netiek atmaksāta.

Ceļa un uzturēšanās izdevumus sedz paši dalībnieki.

 

 

2019.gada 2.septembris, Zinību diena!


Svētku programma!

PULCĒŠANĀS PIE VĒSTURISKĀS MŪZIKAS VIDUSSKOLAS ĒKAS PLKST. 11:00!!!

GĀJIENA LAIKĀ BŪS SATIKSMES IEROBEŽOJUMI UN KAVĒS SABIEDRISKAIS TRANSPORTS!!!

Plkst.11.30
Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņu un darbinieku svētku gājiens no Ventspils Mūzikas vidusskolas vēsturiskās ēkas uz jaunajām mājām Lielajā laukumā (Pils iela – Tirgus iela – Rātslaukums – Kuldīgas iela – Ganību iela – Lielais laukums).
Visiem audzēkņiem, viņu vecākiem, skolas pedagogiem un darbiniekiem.

Plkst.11.00 sākas pulcēšanās gājienam Pils ielas un Kuģinieku ielas krustojumā (būs redzamas norādes, un tiks sniegta informācija par gājiena plānu un organizēšanu. Pedagogiem informācija un instruktāža tiks sniegta pirms Zinību dienas svētkiem.) Plkst.11.15 būsim visi sastājušies gājienam un notiks simboliska “atvadīšanās” no vēsturiskās Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas.

Plkst.11.30 sāksies svētku gājiens uz Lielo laukumu, augstāk norādītajā maršrutā.

Plkst.12.00
Ventspils Mūzikas vidusskolas Zinību dienas svinīgais pasākums.
Pasākums tiek plānots uz Ventspils Mūzikas vidusskolas Mazās zāles atvērtās āra skatuves.
Plkst.12.30 (pēc svinīgā pasākuma) Lielajā laukumā (būs norādes) pie nodaļu vadītājiem un/vai specialitātes pedagogiem tiks izdalīti Mūzikas skolas bērniem stundu saraksti.

Plkst.13.00
Ventspils pilsētas Zinību dienas svētku koncerts visiem pilsētas iedzīvotājiem. Koncertēs Ventspils Bigbends kopā ar dziedātāju Ralfu Eilandu.

Ieeja pasākumos bez maksas.

Organizatorisku iemeslu dēļ, šajā dienā Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas apskate nebūs iespējama. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

Ventspils Kamermūzikas dienas – koncerts “Svētku Fanfaras un Himnas”

3.septembrī 19:00 Ventspils koncertzāles “Latvija” Lielajā zālē notiks Ventspils Kamermūzikas dienu pirmais koncerts “Svētku Fanfaras un Himnas”

Uzstājas: Ilona Birģele (ērģeles), Rūdolfs Kulbergs (trombons), Jānis Pusplatais (trombons). Rūdolfs Kulbergs un Jānis Pusplatais ir Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogi – divi no vairākiem, kuri uzstāsies skolas rīkotajos Ventspils Kamermūzikas dienu koncertos, kuru norise ilgs līdz decembrim. Pārējo koncertu datumi un programmas tiks izsludināti vēlāk.

Programmā

1. Nicolas de Grigny (1672-1703) Himna Svētajam Garam  / Veni Creator ,ērģelēm

Plein jeu en taille à  5

Récit de Cromorne

Dialogue sur les grands Jeux

2. Petr Eben (1929) Invokācija / Invocation (1988), ērģelēm un trombonam

3. Johann Sebastian Bach (1685-1750)  Korāļprelūdija  Allein Gott i der Höh sei Ehr BWV 662, ērģelēm

                                                                         (no krājuma „18 Laipcigas korāļi”)

4. Henry Eccles (1670-1742) Sonāte (Ilonas Birģeles pārlikums Eifonijam un ērģelēm)

5. Nezināms 18.gadsimta spāņu komponists Batalla Famossa / Slavenā kauja, ērģelēm

6. Jozeph Horovitz (1926) Koncerts Eifonijam un orķestrim , 2.daļa Lento (Ilonas Birģeles pārlikums eifonijam un ērģelēm )

7. Pauls Dambis (1936) Toccatta alla Fantasia (1993), ērģelēm

8. Jan Sandrstrom (1991) Sång till Lotta / Lotes dziesma (Ilonas Birģeles pārlikums trombonam un ērģelēm)

9. Agneta Krilova – Bērziņa (1980) Kurzemes Fanfaras (2019) , trombonam, eifonijam un ērģelēm PASAULES PIRMATSKAŅOJUMS.

 

Par mūziķiem

Ilona Birģele  bakalaura grādu ērģeļspēlē ieguvusi Ligitas Sneibes vadībā, 2009.gada jūnijā absolvē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju maģistra studiju programmā pie prof. Teofila Dekšņa. Papildinājusi zināšanas Enshedes Mūzikas konservatorijā (prof. Gijs van Shonhovens, 2003.), Starptautiskajā Ērģeļu akadēmijā Leufsta Bruk 2002., 2006., Zalcburgā (prof. Heriberts Mecgers, 2007.), Laipcigā (O.Latri, H.O.Erikssons, D. Rots, E. le Prado, M.Šmēdings, 2013.,2017.) Hārlemā (O.Latry, J.Laukviks, J.van der Kojs 2014.)  u.c.

Ērģelniece regulāri muzicē Rīgas Domā un Latvijas reģionos, atskaņojot virkni solo programmu. Sadarbojas ar koriem un ievērojamiem solistiem (Paula Šūmane, Artis Gāga, Evita Zālīte, Krišjānis Norvelis, Inga Šļubovska Kanceviča, Kristīne Gailīte, Jānis Kurševs, Gunta Gelgote, Biruta Ozoliņa, Anda Eglīte u.c.)

Ērģelniece ir sniegusi koncertus Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Somijā, Čehijā, Holandē, Krievijā, Kazahstānā,  Vācijā, Šveicē, Izraēlā. Piedalās starptautiskos ērģeļmūzikas konkursos un festivālos.

Viens no nozīmīgākajiem ir Starptautiskais ērģeļu un kamermūzikas festivāls “Вселенная звука” 2014.gada novembrī Irkutskā (Sibīrija), kurā māksliniece atskaņoja latviešu komponistu ērģeļmūziku. Tāpat atzīmējams ir Starptautiskais festivāls Heure Mistique Šveicē 2016.gada jūnijā, kurā tika atskaņota solo programma, veltīta latviešu ērģeļmūzikai.

 I.Birģele ir vairāku latviešu komponistu mūzikas pirmatskaņotāja. 2016.gada nogalē Ilona Birģele piedalījās meistarklasēs Somijā, Kotkā,  kur, pārstāvot Latviju, koncertā atskaņoja P.Vaska un R.Dubras skaņdarbus. I.Birģele ir vairāku nozīmīgu projektu vadītāja, kuru mērķis ir popularizēt un attīstīt ērģeļkultūru Latvijā (Rīgas Sv.Jēkaba Katerāles ērģelēm-100, Vasaras ērģeļu fantāzijas, Tūkstoš mēlēm ērģeles spēlē, R.Jermaka jubilejas autorkoncerts, Vēsturisko ērģeļu svētki “Latvija – ērģeļu zeme” u.c.) Mūziķe ir biedrības mūzikas aktvitātēm Pleno dibinātāja, kur kopā ar ērģelnieci Diānu Jaunzemi Portnaju realizē vairākus projektus Latvijas reģionos un Rīgā. Kopš 2013. gada Ilona Birģele ir ērģeļu dueta Riga Organum Duo dalībniece.

 

Kopš 2012.gada mūziķe ir SIA IMPRO CEĻOJUMI sadarbības partnere ( Ērģeļu demonstrējumi un koncerti Latvijas dievnamos(Skanošā Kurzeme kopā ar Ilonu Birģeli, Skanošā Vidzeme kopā ar Ilonu Birģeli, Skanošā Latgale kopā ar Ilonu Birģeli, Skanošā Rīgas apkārtne kopā ar Ilona Birģeli)

 

Ilona Birģele 2015.gadā ir piedalījusies CD Mūzika Dievnamam Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles ērģeļu ierakstā. 2016. gadā Ilona Birģele kopā ar ērģelniekiem Tālivaldi Deksni un Kristīni Adamaiti ir veikusi  CD ierakstu Vecrīgas gravīras komponista Romualda Jermaka  jubilejas koncertam Rīgas Domā.

 

Rūdolfs Kulbergs ir Latvijas Nacionālās Operas un Baleta orķestra trombonu grupas mūziķis un pedagogs Ventspils Mūzikas Vidusskolā. Studējis Karaliskajā Konservatorijā Hāgā, Nīderlandē, un Karaliskajā Mūzikas Akadēmijā Ārhusā, Dānijā. Patlaban iegūst Maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā. Darbība galvenokārt saistīta ar Latvijas Nacionālo Operu, bet ir piedalījies arī mūzikas projektos ar Raimondu Paulu, Elīnu Garanču, Aleksandru Antoņenko, Maiju Kovaļevsku, Laimu Vaikuli, Intaru Busuli u.c. māksliniekiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jānis Pusplatais eifonija spēli apgūst no 11 gadu vecuma. Ieguvis maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Papildinājies “Royal Scottish Academy of Music and Drama” (šobrīd Skotijas Konservatorija) un Stohholmas Karaliskajā Mūzikas Koledžā, pie Mikaela Lindta. 2009. gadā, studiju laikā saņēmis Yamaha stipendiju. 2010. gadā ieguvis otro vietu Jurjānu Andreja Starptautiskajā pūšaminstrumentālistu konkursā. Kopš 2009.gada ir Orķestra “Rīga” eifoniju grupas koncertmeistars, skolotājs Ventspils Mūzikas vidusskolā un Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolā, kā arī dažādu projektu ietvaros sniedz koncertus un meistarklases visā Latvijā.

 

 

Par Ventspils Kamermūzikas dienām

Trīs gadus Ventspilī ir notikušas Ventspils Kamermūzikas dienas, kuru laikā krāšņus koncertus spēlējuši talantīgie, ārpus Latvijas studējošie latviešu mūziķi; pieaicinātie mūzikas profesionāļi – vijolniece no Somijas Minna Pensola, dāņu čellists Jakobs Kūlbergs un Parīzē strādājošā latviešu vijolniece Magdalēna Geka; Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogi un audzēkņi.

 

Festivāla ceturtais, 2019.gads, ir zīmīgs ar grandiozu, vēsturisku notikumu – jaunās Ventspils Mūzikas vidusskolas ēkas atklāšanu. Tas ir valstiski svarīgs notikums, kas piesaista lielu uzmanību gan jaunajai ēkai, gan skolai, gan Ventspilij un tās kultūras norisēm.

 

Šī ir lieliska izdevība Latvijas mērogā demonstrēt Ventspils un Ventspils Mūzikas vidusskolas radošo potenciālu, caur mūsu skolas izcilo pedagogu – profesionālu, koncertējošu mūziķu sniegumu uz jaunajām skatuvēm. Šobrīd Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogu komandā ir: Lielās mūzikas balvas laureāte ērģelniece Kristīne Adamaite; lieliskais klavieru duets – Sana Villeruša un Francis Gaiļus; neskaitāmu starptautisko konkursu laureāts, Parīzē izglītību guvušais pianists Endijs Renemanis; lieliskais klarnetists Anrijs Pitens, talantīgie metālpūšaminstrumentalisti Rudolfs Kūlbergs un Jānis Pusplatais, jaunā profesionāle vijolniece Dita Immermane un daudzi citi – saraksts ir garš, lai piedod nepiesauktie…

2019. gads tiks svinēts arī kā skolas jubilejas gads – tas ir papildus iemesls koncertos demonstrēt mūsu pedagogu radošo varēšanu, profesionalitāti un talantus kamermūzikā. Šogad festivāls “Ventspils Kamermūzikas dienas” koncentrēsies uz pašmāju izcilībām lepojoties ar to, ko spējam paši un mūsu draugi – te Ventspilī, Ventspils Mūzikas vidusskolā.

Viens no savdabīgākajiem mūsu sērijas koncertiem varētu būt “Svētku Fanfaras un Himnas”. Mētālpūšaminstrumentu skanējums solo un kamermūzikā ir retums, bet salikumā ar unikālajām Ventspils ērģēlēm – nebijis notikums Latvijas mūzikas dzīvē.

Ventspils Kamermūzikas dienu koncerti tiek rīkoti pateicoties Ventspils pilsētas domes atbalstam un ir bezmaksas.