Jaunumi

Sveicam Šamila Almakajeva klases audzēkņus ar panākumiem

Dmitrijs Ivanovs februārī guvis 3.vietu starptautiskajā konkursā Viļņā, solo kategorijā; un 2.vietu B grupā starptautiskajā konkursā “Dolce Chitarra” Daugaupilī – konkurss norisinājās martā. Sveicam Dmitriju un viņa skolotāju Šamilu Almakajevu!

IMG_20161013_131047

 

Savukārt Jeļena Baibekova mūs iepriecināja ar 4.vietu konkursā “Dolce Chitarra”, 4.vietu konkursā “Latvijas gada ģitārists 2017.” un labiem panākumiem Ineses Galantes Latvijas Talantu konkursā.image1 Novēlam Jeļenai turpmākus sasniegumus un labu sadarbību ar uzcītīgo skolotāju Šamilu Almakajevu!

Vokālisti rīko koncertu

vokalisti

PIKC Ventspils Mūzikas vidusskola Vokālā mūzika – Kora klase

unnamed

Neskaitāmus mūzikas instrumentus, kas izgatavoti no dažādiem materiāliem var paņemt rokās, izpētīt un apgūt to spēlēšanas mākslu. Ventspils Mūzikas skolā mācās daudzi jaunie dziedātāji, kuri savu instrumentu – balsi vienmēr nes sev līdzi un labprāt ar to izdzied dvēseli pasaulei. Kora klasē mācās 60 audzēkņi, kuri, dziedot koros, ansambļos, uzstājoties solo priekšnesumos, katru gadu piedalās dažādos konkursos un festivālos sevi pierādot Latvijai un pasaulei.

Šajā mācību gadā kora klases audzēkņiem bija iespēja sevi pierādīt Latvijas profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas Vokālā mūzika audzēkņu valsts konkursā, kur trīs kārtās tika noteikti un tālāk izvirzīti spožākie solisti.  Starp finālistiem Rīgas A. Dombrovska Mūzikas skolā dziedāja Loreta Bileskalna, Sāra Tālberga, Kristiāns Lindenblats (3. vietas laureāts), Ričards Tālbergs (audzēkņu pedagogi Anitra Niedre un Rudīte Tālberga), Demi Šulberga (ped. Astra Plostniece, koncertmeistare Daina Salmiņa) un Marta Liepiņa (3. vietas laureāte, pedagogs Rinalds Kandalincevs, koncertmeistars Endijs Renemanis). LASĪT

PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” lepojas ar saviem jaunajiem talantiem!

No 380 audzēkņiem, 1 izcilnieks, 14 teicamnieki, 111 audzēkņi, kuri mācību gadu noslēguši ar 8, 9, 10 ballēm, un 137 audzēkņi, kuru liecībās ir tikai 7, 8, 9, 10 balles.
Paldies audzēkņiem par ieinteresētību un uzcītību, pedagogiem par jauno talantu audzināšanu, un vecākiem par atbalstu!

 

PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola”

2016./17.māc.g. Mūzikas skolas izcilnieki

 

Izcilniece, liecībā 10 balles-

 

Tīrmane Terēza, 7.flautas klase

 

Teicamnieki, liecībā 9, 10 balles-

 

Zīle Renāte, 1.ģitārspēles klase

Vdovenko Lika, 1.klavierspēles klase

Švarca Emīlija Jasmīna, 2.kora klase

Luganceva Poļina, 2.klavierspēles klase

Grīnvalde Beāte, 2.vijoļspēles klase LASĪT

Stīgu nodaļas jaunumi

images

Mācību gads tuvojas noslēgumam. Kas tad bija interesants stīgu nodaļas dzīvē 2. pusgadā?
Kā jau vienmēr – visinteresantākais bija piedalīšanās koncertos, jo mācāmies jau tāpēc, lai arī citus patīkami pārsteigtu un iepriecinātu. Šoreiz ar koncertiem bija apmeklēti 3 bērnudārzi un 2 vispārizglītojošas skolas, kur uzstājās Anna Zagraja, Jekaterina Krupnova (ped. S. Staruk), Ruta Hudakova (ped. M. Luiga)
Betija Valdmane (G.Valdmane), D.Balkovskis ( A.Štrauss)

Nevar paiet garām ikgadējam konkursam Saldū, kur šogad piedalījās 6 audzēknes, kuras sagatavoja ped. S. Staruk, G. Valdmane, M. Luiga. Īpaši priecājamies par Beātes Grīnvaldes 3. vietu (ped. S. Pēdiņa), jo tā bija audzēknes pirmā uzstāšanās konkursā. LASĪT

PIKC Ventspils MV pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļa 2016./2017. mācību gads

pus pa devin_1_
Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļu šogad ir absolvējuši 10 audzēkņi: flautas spēli – Madara Balode, Sabīne Putna, Vlada Šafranska, Evelīna Štefenberga, Karina Šteina, sk. Marina Žučkova un Alīsija Ozoliņa, Samanta Pazņikova, sk. Aina Lodziņa, trombona spēli – Valters Ņevzorovs, Edvards Landmanis, sk. Rūdolfs Kulbergs, sitaminstrumentu spēli – Harijs Dāvids, sk. Guntars Freibergs.
Audzēkņi, šajā mācību gadā, kopumā ir piedalījušies 8 konkursos. Varam lepoties ar talantīgiem audzēkņiem, kuri sasnieguši augstu līmeni gan Latvijas mērogā, gan arī starptautiskā mērogā, muzicējot Itālijā.
I Latvijas kameransambļu konkurss – festivāls “Sudraba flautas” Rīgā, kurā jauktais koka pūšamo instrumentu ansamblis – Nora Lodziņa, Karlīna Priedēna, Terēza Tīrmane, Renāte Lodziņa, ieguva augstāko novērtējumu un Diplomu par labāko māksliniecisko sniegumu, sk. Aina Lodziņa.

LASĪT

Mūzikas skolas mūsdienu ritma mūzikas nodaļas dzīve šajā mācību gadā bija krāsaina un daudzveidīga.

Audzēkņi piedalījās dažādos konkursos un koncertos, guva jaunus iespaidus un muzikālo pieredzi.Izlaidums

10.novembrī Biznesa centrā izskanēja koncerts Skani, mana tautasdziesma, kurā savu piederību Latvijai, mīlestību pret mūsu zemīti, svētku noskaņas bērni radīja ar latviešu tautasdziesmu dziedāšanu. Laiki un dažādi mūzikas stili mainās, bet tautasdziesmas ir un būs nemainīga, stabila vērtība.

16.decembrī Ziemassvētku noskaņās skolā bērni muzicēja ikgadējā nodaļas Ziemas koncertā.

17.februārī Cēsīs Vidzemes koncertzālē Cēsis, džeza un mūsdienu populārās mūzikas dziedātāju konkursā šī gada absolvente Emīlija Jermola ieguva 1.vietu. Kopā ar Emīliju pie klavierēm muzicēja Markuss Marks Ābelītis (ped. Evija Vēbere). LASĪT

Vokālisti ielūdz…

GATAVA-1

VMV džeza mūzikas izglītības pasaules apritē

Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogs Ventspils Bigbenda vadītājs Renārs Lācis dosies uz  Starptautiskās džeza skolu asociācijas sanāksmi Sienā, Itālijā.

 

Šopavasar PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” kļuva par Starptautiskās džeza skolu asociācijas (International Association of Schools of Jazz) biedru. Dalība šajā organizācijā ļauj sūtīt skolas pārstāvjus uz ikgadējām džeza mūzikas profesionāļu tikšanām, kuras notiek dažādās pasaules vietās – pērn Bostonā, šogad Sienā, nākamgad Tallinā.

 

Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālais atbalsts ļaus Renāram Lācim dibināt kontaktus, dalīties pedagoģiskā darba pieredzē, apmeklēt meistarklases un koncertus.

 

Sienā notiks diskusijas par džeza mūzikas izglītības sistēmas attīstības problemātiku: kā organizēt mācību procesu, kā izvairīties no elitārisma un konservatīvisma izglītības sistēmā, kādas inovācijas būtu ieviešamas, vai džeza izglītībai būtu ieviešami vienoti standarti…

 

Starptautiskās džeza skolu asociācijas sanāksme notiks 08. – 13. jūlijā Sienā Itālija, šogad to rīko Sienas Džeza universitāte.IMG_6199

Amanda Maržecka iegūst “Ghetto Faktors 2017” GRAND PRIX!

Ventspils Mūzikas vidusskolas 4.kursa audzēkne Amanda Maržecka iegūst “Ghetto Faktors 2017”  GRAND PRIX!

Savā Facebook profilā Amanda raksta: “Paldies, paldies visiem, kas man tic, mēs kopā varam daudz. Ziniet, ir tādi mirkļi, kurus vārdiem nevar aprakstīt, tāpēc vienīgais, ko varu jums visiem teikt ir -PALDIES! Šis vakars bija varens.
@ghettogames ģimene, jūs esat fantastiski!

Amanda

Ghetto Faktors finālā 26.05. dalībniekus vērtēja žūrija: Dj, mūziķis un digitālā mārketinga guru–> Arturs Mednis; Latvijas Nacionālās Operas soprāns Evija MartinsoneFIRST menedžere, vadītāja un pasākumu organizatore  Patrīcija Vasiļevska; Latvijas hiphopa mūziķis Girts Rozentals sabiedrībā zināms arī kā Ozols; un pirmo reizi mūsu žūrijas rindās būs arī mūziķis, komponists un grupas  «The Sound Poets» līderis Janis Aispurs.

 

Ghetto Faktors ir vokālās mūzikas / dziedāšanas konkurss ar devīzi ”Seko savam sapnim!” Projekta mērķis ir, izmantojot Ghetto Games sniegto platformu un iespējas, palīdzēt pilnīgi visiem dalībniekiem attīstīt un pilnveidot dažādas ar mūziku saistītas prasmes.

 

Konkursa uzvarētājam būs iespēja ierakstīt savu dziesmu profesionālā skaņu studijā, uzfilmēt šai dziesmai videoklipu, uzstāties Ghetto Games rīkotājos sezonas lielākajos pasākumos kā arī sadarboties ar plaši atpazīstamiem mūziķiem un mūzikas industrijas profesionāļiem.

 

Ghetto Faktora organizatori- Edgars Augstkalns un Kristīne Ivanovska