Jaunumi

Competition Ventspils Groove!

Būs muzikāls vakars ar Hubertu Ignatu


11.janvārī laipni gaidīti koncertā ar triju paaudžu bigbendu piedalīšanos.
Vakars ar saksofonista, komponista, aranžētāja Huberta Ignata dalību, neformālu 70 gadu jubilejas muzikālu sveicienu.
Huberta muzikālās aktivitātes aizsākušās 60 gados, muzicēts G. Šteinerta vadītajā bigbendā , Ventspils bigbendā Z.Zaikovska vadībā Ventspilī, tāpat restorānos un saviesīgos pasākumos.
Šobrīd Huberts muzicē Ventspils senioru bigbenda sastāvā un joprojām ir viens no labākajiem tenorsaksofonistiem Latvijā!

20. janvārī teātra namā “Jūras vārti” izskanēs koncertprogramma “Sirds prieks”

kurā uzstāsies dziedātājs Daumants Kalniņš. Kopā ar viņu uz skatuves kāps Kristaps Vanadziņš, Mārcis Auziņš, Toms Poišs un Rūdolfs Dankfelds.

Koncertā piedalīsies arī Ventspils Mūzikas vidusskolas koris “Nošu planētas”, Ventspils Kultūras centra koris “Venda” un ansamblis “Mundus”. Diriģentes – Anitra Niedre un Rudīte Tālberga
Vairāk informācijas: http://www.jurasvarti.lv

Aina Lodziņa par pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļas veikumu

Ventspils Mūzikas vidusskolas pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļa

45420991_485610391934920_6005591051316756480_n (1)2018./2019. mācību gads.

 

 

Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļā dažādus mūzikas instrumentus apgūst – 57 audzēkņi. Šajā semestrī notika Valsts konkursa I kārta, kurā piedalījās visi nodaļas audzēkņi. Tālāk uz II kārtu, dazādās vecuma grupās (kopā četras), startēs 23 audzēkņi: 6 flautas spēlē, 5 trompetes spēlē, 4 sitaminstrumentu spēlē, 3 saksofona spēlē, 2 mežraga spēlē, 2 trombona spēlē un 1 eifonija spēlē. Vēl, šajā semestrī, Karlīna Priedēna (7. flautas spēles kl.) piedalījās II jauno mūziķu un mākslinieku konkursā “Mākslu duets”, iegūstot II vietu, koncertmeistars Francis Gaiļus, skolotāja Aina Lodziņa.

Audzēkņi ir piedalījušies dažādos koncertos gan Ventspilī, gan citur. Junioru bigbends, Renāra Lāča vadībā, ir koncertējuši kopā ar populāriem latviešu mūziķiem – Normundu Rutuli un Aiju Andrejevu. Savukārt, pūtēju orķestris, diriģenta Daiņa Brauna vadībā, muzicēja Pārventas bibliotākā kopā ar stīgu orķestri, diriģentes Vinetas Krūmiņas vadībā un 2. – 3.kl. flautu ansamblis, sk. Aina Lodziņa.

Novembrī meistarklases flautas spēlē vadīja ievērojama Latvijas flautiste – Dita Krenberga, kura strādāja ar labākajiem PIKC Ventspils MV flautas spēles audzēkņiem. Norisinājušies koncerti dažādās pirmskolas izglītības iestādēs kā “Zvaigznīte”, “Varavīksne”, kur muzicēja jaunāko klašu audzēkņi. Audzēkņi ir piedalījušies dažādos Valsts svētku koncertos Pārventas bibliotēkā, Tārgalē, Landzes baznīcā,  Ziemassvētku koncertos Ventspils mūzikas skolā, Ventspils baznīcās un citur. Decembrī norisinājās nodaļas Ziemassvētku koncerts, kurā piedalījās flautas spēles audzēkņi. Koncertu vadīja pūšaminstrumentu nodaļas audzēknes – Terēza Tīrmane un Nora Lodziņa.

Flautu ansambļi: 2. – 3. kl. (K. Vilka, H. Lapiņa, E. Zecmane, L. Vašuka) un 6. – 7. kl. (N. Lodziņa, K. Priedēna) piedalījās II Baltijas valstu kameransambļu festivālā “Sudraba flautas”, gūstot jaunu pieredzi un zināšanas meistarklasēs, sk. Aina Lodziņa.

Paldies visiem nodaļas skolotājiem un koncertmeistariem par šī semestra darbu un visiem gaišus un siltus svētkus!

Nodaļas vadītītāja: Aina Lodziņa

Mēs esam trešie labākie Latvijā!

PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” ieguvusi 3. vietu Draudzīgā aicinājuma skolu reitingā specializēto skolu nominācijā

PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” 2017/2018 mācību gadā ir uzrādījusi izcilus rezultātus centralizēto eksāmenu priekšmetos un pakāpusies uz 3. vietu specializēto skolu reitingā. Izaugsmes kopvērtējumā Ventspils Mūzikas vidusskola ir uzrādījusi 4. straujāko rezultātu uzlabojumu.

Īpaši labi ir veicies vēstures, angļu valodas un latviešu valodas un literatūras priekšmetos – tajos Ventspils Mūzikas vidusskola ir otrā labākā profesionālā vidusskola valstī. Arī matemātikā ir klājies labāk, kā pērn – 14. vieta no 95 profesionālajām vidusskolām.

001

Zīmīgi, ka labāki rezultāti kā Ventspils Mūzikas vidusskolai bijuši tikai citām kultūrizglītības iestādēm – Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolai (1.vieta reitingā) un PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” (2.vieta reitingā). Jāpabilst gan, ka punktu skaits pirmajā trijniekā atšķiras maz – attiecīgi 6,728, 6,687 un 6,333 Ventspils Mūzikas vidusskolai.

 

Arī citām Ventspils vidusskolām ir izdevies uzrādīt labus rezultātus, tomēr pie apbalvojumiem ir tikusi tikai Ventspils Mūzikas vidusskola.

 

Draudzīgā aicinājuma skolu reitings ir Latvijas Republikas skolu vērtējums, balstoties uz skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātiem.

Skolas tiek vērtētas četrās nominācijās: ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas, specializētās skolas (tehnikumi, arodvidusskolas, mūzikas skolas, u.c.)

Skolu reitinga periods ir mācību gads – kopš 1.septembra līdz nākamajam 1.septembrim. Par datu bāzi tiek izmantoti Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra organizēto skolēnu centralizēto eksāmenu rezultāti.

Mūzikas skolas 1.- 9.kl. audzēkņi ieskandina Ziemassvētkus! Būsiet mīļi gaidīti koncertā!

47685830_499266063914863_7063794156086231040_n

Par pūtēju valsts konkursa 1. kārtas rezultātiem

 

Uz valsts konkursa profesionālās ievirzes izglītības programmas Pūšaminstrumentu spēle II kārtu tiek izvirzīti šādi audzēkņi:

 1. Ernests Gurtlavs I grupa            mežrags
 2. Rets Gūtmanis II grupa           trompete
 3. Emīlija Lāce II grupa           trompete
 4. Henrijs Lācis II grupa           trombons
 5. Valts Rūsis II grupa           eifonijs
 6. Gustavs Zviedrītis II grupa           trompete
 7. Elizabete Marta Doniņa III grupa          trompete
 8. Elza Plostniece III grupa          trompete
 9. Edvards Landmanis III grupa          trombons
 10. Eduards Zviedrītis IV grupa          trompete
 11. Karolīna Vilka I grupa             flauta
 12. Olivers Matvejevs I grupa             saksofons
 13. Laura Elizabete Umbraška I grupa             saksofons
 14. Jana Ancāne II grupa           flauta
 15. Elza Zecmane II grupa           flauta
 16. Harijs Stūris II grupa           saksofons
 17. Nora Lodziņa III grupa          flauta
 18. Evelīna Šterna III grupa          flauta
 19. Karlīna Priedēna IV grupa          flauta

 

Uz valsts konkursa profesionālās ievirzes izglītības programmas Sitaminstrumentu spēle II kārtu tiek izvirzīti šādi audzēkņi:

 1. Kate Makrecka I grupa
 2. Ernests Mālītis I grupa
 3. Valters Kalniņš II grupa
 4. Linards Ligeikis II grupa

 

Uz valsts konkursa profesionālās vidējās izglītības programmas Pūšaminstrumentu spēle III kārtu tiek izvirzīti šādi audzēkņi:

 1. Terēza Tīrmane V grupa           flauta
 2. Anastasija Gailīte V grupa           flauta
 3. Ieva Zvirgzdiņa V grupa           fagots
 4. Makss Andronovs V grupa           trombons
 5. Renāte Lodziņa VI grupa          oboja
 6. Kristīne Šķēle VI grupa          saksofons

 

Uz valsts konkursa profesionālās vidējās izglītības programmas Sitaminstrumentu spēle III kārtu tiek izvirzīti šādi audzēkņi:

 1. Kārlis Upenieks V grupa
 2. Reinis Tomiņš V grupa
 3. Efeja Šnikvalde VI grupa

Sveicam Artūru, Dorianu, Madaru, Kristapu un skolotāju Cinkmani!

dipl_akord_bardukovs_golubjevs-1dipl_akord_gregenberga_striks-1

Giunter Percussion un Perpetuum Ritmico 2. decembrī uzstāsies Jūras Vārtos, Ventspilī

Decembra mēnesis sāksies ar ritma eksploziju teātra nama Jūras Varti Jaunajā zālē, kur uzstāsies Eiropā zināmais lietuviešu sitaminstrumentu trio Giunter Percussion un pašmāju perkusiju mūzikas flagmaņi Perpetuum Ritmico.Giunter percussion

Ansambļa Giunter Percussion līderis un mākslinieciskais vadītājs ir slavenais lietuviešu perkusionists Pavel Giunter, kurš ir uzstājies ar tādiem pasaulē slaveniem solistiem kā Marta Argeriča, Ņebojša Jovans Živkovičs un citiem. Ansamblis Giunter Percussion ir koncertējis lielākajā daļā Eiropas valstu un aktīvi koncertē arī Lietuvā. Ansambļa raksturojoša ir mutuļojoša enerģija un harizmātisks skatuviskais tēls.

 

 

 

22-08-2017 PR Gribuvasaru-lv (19)

Perpetuum Ritmico ir jau Latvijā labi pazīstams perkusionistu kvartets, kurš 2017. gadā arī ticis nominēts Latvijas Lielajai Mūzikas balvai kategorijā Gada koncerts. Ansamblis ir uzstājies gandrīz visās Latvijas vadošajās koncertzālēs un muzicējis ar Latvijas vadošajiem orķestriem. Katrs ansambļa dalībnieks ir pazīstams arī ar savu individuālo mūziķa karjeru gan kā solists, gan arī dažādu citu kamermūzikas ansambļu sastāvos, kas ansambli Perpetuum Ritmico padara par īsti spēcīgu profesionālo kolektīvu.

Koncerts noritēs divās daļās, pirmajā uzstāsies Giunter Percussion atskaņojot skaņdarbus, ko lielā mērā var uzskatīt par sitaminstrumentu zelta repertuāru. Koncerta otrajā daļā uzstāsies Perpetuum Ritmico ar savu orģinālmūziku. Koncerta sākums plkst. 18.00 ieeja – bez maksas.

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds

Mūsējie šodien muzicē Katlakalnā. Joprojām svinam!