Jaunumi

Erasmus+ mācību prakse Zviedrijā

07.09.2018.

Šologosbeneficaireserasmusright_lvvasar trīs PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” audzēkņi guva pieredzi Erasmus+ mācību praksē Zviedrijā. Prakse notika Ziemeļvalstu Jauniešu simfoniskā orķestra ietvaros. Prakses laikā notika mēģinājumu process orķestrī un ansambļos, tika sniegti pieci koncerti. Audzēkņi apguva iespaidīgu simfonisko repertuāru: Gustava Mālera 1. simfoniju, Pētera Čaikovska 6. “Patētisko” simfoniju, Kloda Debisī Prélude à l’après-midi d’un faune, Johanessa Brāmsa Akademische Festouvertüre op.80. Paralēli tika iestudēti kamermūzikas un solo darbi.

Šī prakse bija iespējama pateicoties Erasmus+ programmas finansētam projektam “Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņu mācību prakse Ziemeļvalstu Jauniešu orķestrī”, projekta numurs 2017-1-LV01-KA102-035291.

Projekta rezultāti tika izplatīti skolas pedagoģiskajā sēdē un nodaļu sēdēs, kuras tai sekoja 05. septembrī – audzēkņiem stāstot par prakses norisi un gūto pieredzi. 13. septembra audzēkņu sanāksmē projekta dalībnieki dalīsies gutājā pieredzē ar kolēģiem.

Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņiem tika nodrošināta iespēja iestudēt vairākas koncertprogrammas pilna sastāva simfoniskajā orķestrī. Mēģinājumu procesu un koncertus vadīja profesionāli diriģenti. Audzēkņu atskaitēs var lasīt atzinīgus vārdus par gūto pieredzi – tika apgūtas daudzas prasmes un paņēmieni, tika pieredzēta muzicēšana orķestrī, muzicēšana ansamblī, tika piedzīvota kolektīvā muzicēšana kur atsevišķs mūziķis iekļaujas, pārtopot par daļu no kaut kā skaista. Amandai Rūtai Viešķo bija iespēja spēlēt solo ar orķestri – sākotnēji šī retā izdevība nemaz nebija cerēta vai plānota. Amanda mācījās veidot saskaņu ar orķestri, to vadīt. Audzēkņi guva orķestranta darba pieredzi, kā arī uzlaboja komunikatīvās prasmes svešvalodā. Audzēkņu atskaitēs tiek uzsvērta pieredze dabā orķestrī, apgūtais repertuārs, komunikācijas prasmes, izturības treniņš garajās mēģinājumu stundās.

Ventspils Mūzikas vidusskola papildus mācību procesam sagatavoja projekta dalībniekus iestudējot orķestra partijas. Šajā procesā vadošā loma bija specialitāšu pedagogiem, taču arī teorijas skolotāji, savu priekšmetu ietvaros, sagatavoja audzēkņus apgūt repertuāru. Lundas Komūnas Kultūras skola organizēja mēģinājumu procesu un koncertus – tā to dara jau 50 gadus.

Projekta dalībnieki tika nodrošināti ar transporta biļetēm, apdrošināšanu – par ceļojumu rūpējās Ventspils Mūzikas vidusskola. Uzturēšanos un transportu prakses laikā nodrošināja Uzņemošais partneris. Pirms mobilitātes dalībnieki saņēma instrukcijas par ceļojuma drošību, prakses norises valsts kultūras specifiku, par uzvedību. Gan partneri gan dalībnieki tika apgādāti ar nepieciešamo kontaktinformāciju un instrukcijām par ceļojuma norisi.