STĀSTI

Atbildot uz kritisko rakstu TVNET par jaunās skolas dārdzību

Šodien Hamburgā atvērs jauno Elbas filharmoniju, kur grandiozā koncertā jaunās ērģeles ieskandinās latviete Iveta Apkalna. Elbas filharmonija izmaksāja vairāk kā 700 milionus eiro, un tomēr vācu žurnalisti no ZDF un citiem mēdijiem jūsmo par jauno celtni, ērģelēm, to būvniekiem un talantīgo latvieti, kura instrumenta tapšanu uzraudzīja un arī pirmā spēlēs.

Arī bagātajā Vācijā bija diskusijas par koncertzāles lielo cenu, bet tagat, kad tā ir tapusi, ļaudis skatās nākotnē ar cerībām – Hamburga iezīmē sevi starp pasaules metropolēm, kā kultūras “bāka” – tas nesīs slavu, tūristu pieplūdumu, investīcijas, nekustāmā tirgus attīstību, kundes veikaliem un restorāniem u.t.t.

TVNET žurnālisti kritiskajam rakstam par mūsu skolas, koncertzāles un ērģeļu lielajām izmaksām pievienoja attēlu ar vēsturisku baznīcas instrumentu, raksta par digitālajām ērģelēm. Laikam nesaprotot atšķirību starp vēsturisku instrumentu, modernām koncertērģelēm un elektronisko sintētiku. Mūsdienīgs koncertinstruments nav dators uz kura var tikai vingrināties, vai vēsturisks instruments ar ierobežotām repertuāra iespējām, bet gan ērģeles, kas dod iespēju baudīt romantisma laikmeta un mūsdienu mūziku tās pilnajā krāšņuma – šī instrumenta tapšana ir notikums Baltijas valstu un visas Eiropas mērogā.

Par dārgo skolu… žurnālisti min mūsu kolēģus Liepājā un Cēsīs, nepieminot gan, ka šīs divas skolas uz telpām jaunbūvētajās koncertzālēs pārvācās tikai daļēji, saglabājot arī vecās telpas. PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” turpretī, atradīsies tikai jaunajā ēkā – bez citiem uzturēšanas izdevumiem.

Publicēts: 12.01.2017.

IETEIKT: