Jaunumi

“Pagaidām tā” 1. koncerts

01.06.2020.


1.KONCERTS

05.06.2020. | 19.00 | Tiešraide no koncertzāles “Latvija”

Mūsu pirmajā koncertu tiešraižu cikla “Pagaidām tā” koncertēs 3 jauni un ļoti talantīgi Latvijas mūziķi – Beatrise Silvija Blauberga (čells), Aleksandrs Kalējs (klavieres) un Ventspils Mūzikas vidusskolas absolvents Dāvis Sliecāns (alts).

KONCERTA PROGRAMMA:

Roberts Šūmanis – “Märchenbilder” (Pasaku ainas) op.113

Ludvigs van Bēthovens – Klavieru Trio Op. 11 “Gassenhauer” pārlikumā altam, čellam un klavierēm.

KONCERTA SKAŅOTĀJS – Kristaps Kleinbergs (VMV)

KONCERTA GAISMOTĀJS – Ģirts Vjaters (VMV)

INFORMĀCIJA PAR KONCERTA MŪZIĶIEM:

Duets Kalējs & Sliecāns radās 2016. gadā, kļūstot par konkursa “JVLMA labākais studentu kameransamblis” laureātiem un iegūstot speciālbalvu Par labāko latviešu mūzikas interpretāciju. Duets kamermūziku studējis pie profesoriem Guntas Rasas un Sergeja Osokina. Mūziķi regulāri veido jaunas koncertprogrammas, kas ir skanējušas koncerttūrē Amerikas Savienotajās Valstīs (pateicoties Knuta Lesiņa balvai dueta mūziķiem XII Starptautiskajos jauno latviešu mūziķu meistarkursos Siguldā), starptautiskajos festivālos Latvijā un Igaunijā, Brēmenes Haus Schütting u.c. Pēdējie panākumi ir Grand Prix Rīgas Melngalvju brālības un JVLMA Kamermūzikas koncertprogrammu konkursā, kā arī 1. vieta 24. Briseles starptautiskajā mūzikas ierakstu konkursā Grand Prize Virtuoso kameransambļu kategorijā. Duetam veidojušās veiksmīgas sadarbības ar komponistiem Madaru Pētersoni, Agitu Reķi, Imantu Zemzari, Aivaru Kalēju un Arturu Maskatu.

Abi jaunie mūziķi sevi ir spilgti pieteikuši individuāli – altists Dāvis Sliecāns bijis Valsts kamerorķestra Sinfonietta Riga altu grupas koncertmeistars, kā altu grupas koncertmeistars uzstājies kopā ar Kanāriju salu Filharmonijas orķestri Orquesta Filarmónica de Gran Canaria, Ungdomssymofnikerne, kā arī koncertējis Kremerata Baltica, Bayerische Philharmonie, LNSO, LSO, Jēkabpils un Ventspils kamerorķestru sastāvos.  Dāvis, absolvējot JVLMA Ināras Brīnumas klasi, turpināja studijas Minhenē pie pasaulē atzītā altista Nils Monkemeyer un pašlaik studē alta spēli Roland Glassl klasē. Kā kamermūziķis, Dāvis koncertējis ar Elīnu Bukšu, Kristapu Bergu, Magdalēnu Geku, Minnu Pensolu, Georgiju Osokinu, Ellu Dolžikovu, Arvīdu Kazlausku, Ilonu Meiju, Agnesi Egliņu u.c., bet vieni no aizraujošākajiem Dāvja muzikālajiem projektiem  bijuši stīgu kvartets ReDo un mūzikālā apvienība “Pulsar”. Savas zināšanas Dāvis ir papildinājis meistarklasēs pie Andras Dārziņas, Gunāra Larsena, Lars Anders Tomter, Sergeja Azizjana, Herberta Kefera, Jana Repko, Lindas Skrides, Stefano Karlini, Arigo Štrāla, Bjerna Arnholdta-Olsona u. c.

Pianists Aleksandrs Kalējs ir vairāku starptautisku konkursu laureāts, to skaitā III starptautiskais Džordža Gēršvina konkurss Ņujorkā. Uzstājies Austrijā, ASV, Baltijas valstīs, Islandē, Itālijā, Somijā, Spānijā, Šveicē, Vācijā, Zviedrijā un tādos starptautiskos festivālos Latvijā kā Eiropas Ziemassvētki, Mākslas festivāls Cēsis, Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls, Artissimo, Avanti!. Šobrīd studē klavierspēli pie profesoriem Sergeja Osokina Rīgā un Avedisa Kujumdžana Vīnē. Regulāri papildinājis zināšanas pie Mihaila Voskresenska, kā arī piedalījies Borisa Bermana, Dmitrija Baškirova, Diānas Ketleres, Fransuā Kiljāna, Džona Jorka, Greiema Skota, Eliso Virsaladzes, Reiņa Zariņa, Davida Oistraha stīgu kvarteta u.c. meistarklasēs. Aleksandrs divus gadus pēc kārtas saņēmis JVLMA mecenātu balvas, kā arī atzinību Par izcilu jaundarba interpretāciju Vīnes mūzikas un tēlotājmākslas universitātes (MDW) rīkotajā vasaras mūzikas akadēmijā. Ieguvis 1., 2. un 3. vietu, ar trim ansambļiem piedaloties XXIV konkursā JVLMA labākais studentu kameransamblis. Aleksandrs ir sadarbojies ar tādiem mūziķiem kā Maksims Novikovs, Elīna Bukša, Marks Viļenskis, Jānis Tretjuks, Kristīne Gailīte, Ieva Parša, Roberts V. Butss, Andris Vecumnieks u.c.

Beatrise Silvija Blauberga savu ceļu mūzikā uzsāka Rīgā, mācoties 12 gadus Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie čella skolotājas Dace Pūces. Bakalaura diplomu ieguvusi pie profesora Denisa Severina Ženēvas mūzikas akadēmijā, kur šogad iegūs arī maģistra diplomu. Paralēli studijām Šveicē Beatrise ir uzsākusi aktīvu koncertdarbību ar čellistu ansambli Cellissimo, kā arī izveidojusi duetu ar pianistu Kārli Gunāru Tirzīti, ar kuru kopīgi studē Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā kamermūzikas klasē no 2019.gada septembra.

Pēdējo gadu laikā Beatrise ir piedalījusies tādos festivālos kā “Les Jardins Musicaux”, “Ars SummerFest” un “Schiermonnikoog Festival”, kā arī spēlējusi meistarklasēs tādiem profesoriem kā W.E.Schmidt, Reinhard Latzko, Troels Svane, Gary Hoffman, Gautier Capuson un citiem.

No 2015.gada Beatrises studijas atbalsta “La Fondation Jean Tanner”, piešķirot ilggadēju stipendiju.