Jaunumi

Akadēmiskajiem ģitāristiem lieliski panākumi konkursā

19.04.2022.

Mūsu skolas klasiskās ģitārspēles audzēkņiem veselu gadu praktiski nebija iespējas sevi parādīt nevienā pasākumā, piedalīties kādā koncertā, festivālā vai konkursā, jo pār mums valdīja Covid-19 ierobežojumi. Tagad tie atcelti un šogad, 11. maijā, pēc divu gadu pārtraukuma, notiks Latvijas čempionāts ģitārspēlē, jeb “Latvijas Gada ģitārists 2022”, kurā piedalīsies arī mūsu skolas audzēkņi.

Lai labāk sagatavotos šim atbildīgajam solim, nolēmām piedalīties X starptautiskajā jauno ģitāristu video konkursā ar nosaukumu – “Kur Tad Tu Nu Biji – KTTNB -2022”, kas veltīts latviešu tautas dziesmas popularizēšanai un latvieša, leģendārā flamenko ģitārista Andra Kārkliņa piemiņai un 80.dzimšanas dienas atcerei.

Piedalījās četri mūsu skolas audzēkņi un viņu sniegums tika atalgots ar godalgotām vietām. Diplomus par iegūtajām 2. vietām – 2. klašu grupā ieguva Una Zariņa un 4. klašu grupā Alekss Zauerhagens, bet 3. klašu grupā 1. vietu ieguva ģitārspēles audzēknis Ralfs Mūrnieks .

Tāpat 1.vietu ieguva II kursa audzēknis Kristaps Prancāns, kurš piedalījās vecuma grupā (17-22 g.).

Jāpiemin, ka visu audzēkņu pedagogs ir ģitārspēles nodaļas vadītājs Reinis Krūziņš, kuram arī tika piešķirts īpašs pateicības diploms par latviešu tautasdziesmas aranžijas “Āvu, āvu baltas kājas” apdari.