JAUNUMI

Airas Rūrānes meistarklase un studentu koncerts

Airas Rūrānes meistarklase un studentu koncerts Ventspils Mūzikas vidusskolā, koncertzāles “Latvija” Mazā zālē

Ventspils Mūzikas vidusskola ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu ievieš projektu sēriju ar vienotu mērķi – stiprināt saikni ar mūzikas profesionāļiem un Latvijas Mūzikas akadēmijas mācību spēkiem un studentiem, rīkojot meistarklases un koncertus Ventspilī.

  1. martā notiks Airas Rūrānes studentu un pašas mākslinieces koncerts un meistarklase “Ieelpas nozīme skaņveidē”. Meistarklase norisināsies 11:30 – 14:00 Ventspils Mūzikas vidusskolas 116. klasē un 15:00 – 17:30 Mazā zālē. Savukārt bezmaksas koncerts būs 18:30 Mazā zālē.

Koncerta repertuārs – klasiskā opermūzika, zelta repertuārs.

Aira Rūrāne par meistarklases tēmu: “Manuprāt ļoti būtisks elements tieši vokālajā tehnikā, jo bez pareizas ieelpas ir ļoti grūti veidot skaistu, dabīgu vokālo toni un līdz ar to arī veidot muzikāli nepiespiestu, aizrautīgu priekšnesumu. Tās ir cēloņu un seku likumsakarības, ja mēs koriģēsim cēloņus, sekas būs atbilstīgas cēloņu korekcijām, ja “pareizi” ieelposim, varēsim “pareizāk” veidot skaņu. Ļoti bieži “pareizi” ieelpojot atkrīt vairākas skaņveides problēmas ar kurām dziedātājs spiests “cīnīties” ieelpojot “nepareizi”. Vārdus “pareizi” un “nepareizi” lieku pēdiņās, jo tie ir nosacīti lielumi, kas prasa izpratni un paskaidrojumus katrā konkrētā gadījumā”.

 

 

AIRA RŪRĀNE absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, kur ieguvusi maģistra grādu, beigusi prof. Regīnas Frinbergas meistarklases. Vokālās prasmes un meistarību papildinājusi pie M. Gruzdevas, P. di Napoli, M.Honigas, J.Rihenena,I. Krikunovas, A. Everarta. Aira Rūrāne ar LNO sadarbojas kopš 2000. gada, no 2006. gada ir LNO soliste. Aira Rūrāne veic aktīvu pedagoģisko darbību, šobrīd viņa ir docētāja Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālajā katedrā, LNO kora un Latvijas Nacionālā teātra vokālā pedagoģe. Aira Rūrāne ir AS Latvijas Gāze Gada balvas Operai laureāte kā Gada labākā operas soliste (2007) un Par īpašiem mākslinieciskiem sasniegumiem (2008), saņēmusi Paula Saksa atzinības balvu (2007).

Ventspils Mūzikas vidusskola ir pateicīga skolas atbalsta biedriībai “DoSim” un personiski Ingai Pozdejevai par atbalstu VKKF projekta ieviešanai.

Publicēts: 06.03.2020.

IETEIKT: