JAUNUMI

“Ainavisti” ar koncertprogrammu “Dalī pastaiga”

12.septembrī 19:00 Ventspils Kultūras centrā ar koncertprogrammu Dalī pastaiga uzstāsies jaunās paaudzes laikmetīgā džeza grupa Ainavisti un stepa dejas duets Soul Tap .

Video fragmenti no koncertprogrammas “Dalī pastaiga” – pirmatskaņojums LKA E.Smiļģa Teātra muzejā 21.12.2016.

Koncertu rīkot rosināja Ventspils Mūzikas vidusskola izmantojot Ventspils Kultūras projektu konkursa piešķirto finansējumu.  Skolas lielā interese par šo koncertprogrammu ir tādēļ, ka grupas Ainavisti bundzinieks Pauls Ķierpe ir absolvējis Ventspils Mūzikas vidusskolu un ventspilniekiem būs interesanti vērot viņa radošo attīstību un darbību Rīgas studiju laikā! Pauls Ķierpe ir kļuvis par džeza mūzikas profesionāli, darbojās arī pedagoģiskajā laukā – ir Liepājas Mūzikas vidusskolas pasniedzējs.

 

Programmas mākslinieki:

 

Edgars Cīrulis –klavieres

Svens Vilsons – ģitāra, vargāns

Dita Belicka –vokāls

Toms Lipskis – bass

Pauls Ķierpe – bungas

Ēriks Miezis –vibrafons/marimba

Guna Kaše – steps

Annija Ķesele – steps.

Ainavisti_Foto-Lučana Logina

Koncertprogrammas apraksts:

 

“Ainavisti” ir jaunās paaudzes laikmetīgā džeza grupa no Rīgas. 2016. gadā grupa izdevusi debijas albumu, kas ieguvis augstu vērtējumu mūzikas kritiķu aprindās. Grupas repertuārā ir tās dalībnieku, galvenokārt „Ainavistu” dibinātāja Edgara Cīruļa oriģinālkompozīcijas, kurās jūtama dažādu mūzikas stilu ietekme. Tajās savijas elementi no akadēmiskās mūzikas, džeza apakšstiliem – hārdbopa, modernā džeza, frīdžeza -, no pasaules mūzikas, etnomūzikas un pat no progresīvā roka. Katrs stils muzikālajās ainavās ienes jaunas krāsas un nianses.

 

  1. gadā „Ainavisti” sāka sadarbību ar stepa dejas duetu „Soul Tap”, izveidojot koncertprogrammu „Dalī pastaiga”, kurā mūzika tiek papildināta ar stepa dejas horeogrāfijām un improvizācijām. Steps tajā pilda muzikālu, ritma instrumenta funkciju un vienlaikus darbojas kā vizuāli izklaidējošs elements. Tā ir Latvijā unikāla,

starpdisciplināra sadarbība starp talantīgiem un radošiem jaunās paaudzes džeza mūziķiem un profesionālām stepa dejotājām. „Dalī pastaiga” lauž stereotipu par laikmetīgo džezu kā par mūziku, „pie kuras nav iespējams dejot” un izceļ stepa dejas muzikālo dabu.

 

 

Ainavistu mūzika:

Publicēts: 11.09.2017.

IETEIKT: