JAUNUMI

Ainas Kalnciemas meistarklase un koncerts

Ventspils Mūzikas vidusskola rīkos izcilās klavesīnistes Ainas Kalnciemas meistarklasi un koncertu Pārventas Bibliotēkā

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncerts notiks otrdien, 07.maijā plkst. 19:00 Pārventas Bibliotēkā,

meistarklase tiks rīkota tur pat, pirms koncerta, 15:00.

Meistarklases tēma ir “Iepazīstam baroka mūziku” – Aina Kalnciema ir starptautiski atzīta baroka mūzikas eksperte. Koncertā skanēs Domeniko Skarlati, Fransuā Kuperēna, Ž. N. P. Roijē un Jura Karlsona skaņdarbi klavesīnam.

Māksliniece dosies uz Ventspili pati ar savu instrumentu, 1761 gada franču meistara Blanšē klavesīna kopiju, kura izgatavota vācu firmā J.C.Neupert, kas specializējas vēsturisku klavesīnu reproducēšanā.

Aina Kalnciema 

Māksliniece ar izcilību absolvējusi Sanktpēterburgas konservatoriju, paralēli klavierspēlei apgūstot trešo radošo sapni – ērģeļspēli. Tomēr viņas liktenis izrādījies ceturtais sapnis – klavesīns.

Aina Kalnciema dzimusi Tukumā, studējusi Vācijā, Šveicē, Francijā, Holandē un Norvēģijā. Māksliniece regulāri koncertē kā klavesīna soliste un ar vieskoncertiem apceļojusi agrāko Padomju Savienību, ASV, Kanādu, Austrāliju un Eiropas valstis.

Viņa muzicējusi kopā ar slaveniem orķestriem, diriģentiem un solistiem, un pašlaik vada klavesīna klasi Latvijas Mūzikas akadēmijā, apvienojot pedagoģes darbu ar Baha Mūzikas fonda prezidentes un Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla direktores pienākumiem.

  1. gadā Aina Kalnciema apbalvota ar Latvijas Triju Zvaigžņu ordeni (virsnieka pakāpe).

Publicēts: 03.05.2019.

IETEIKT: