JAUNUMI

Aicinām apmeklēt latviešu komponistu kamermūzikas koncertu 21. novembrī 19:00 Pārventas bibliotēkā “Latviešu dziesmas – Latvijas simtgadē”

Uzstāsies Ventspils Mūzikas vidusskolas mācību spēki Rinalds Kandalincevs (baritons), Endijs Renemanis (klavieres) un skolas talantīgais audzēknis Andrejs Mārtiņš Grīnbergs.

 RTMM_12182-Darzins_Emils645

Savs laiks mīlēt un laiks ciest, laiks cerēt un ticēt, laiks dzīvot un laiks mirt, laiks uzvarēt un svinēt, laiks priecāties un skumt, laiks rezignēti atcerēties bijušo un laiks atdzimt atkal jaunai dzīvei… Valsts mūžs ir kā cilvēka mūžs un otrādi. Likteņi savijas kopā, papildina  un atspoguļo cits citu. Tas viss rod savu atbalsi arī mākslā, dzejā un mūzikā – dziesmā. Tādēļ, lai skan dziesma – tikpat daudzveidīga un patiesa kā mūžs.

 

Dziedātājs Rinalds Kandalincevs un pianists Endijs Renemanis ir Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās paaudzes pedagogi – praktizējoši mūziķi, apdāvināti un plaši atzīti mākslinieki. Viņu talanti jau vairākkārt ir priecējuši Ventspils publiku, tostarp kopīgā programmā “Dzejnieka mīla” kuru mēs varējām baudīt 2017. gada aprīlī, kad šie apdāvinātie mūziķi pieskandināja Livonijas Ordeņa pils kapelu.

 

Popularizējot akadēmisko mūziku, kā arī izceļot mūsu pedagogu talantus Ventspils Mūzikas vidusskola rīko koncertu, kurā publikai būs iespējams sastapties ar latviešu komponistu klasisko repertuāru.

 

 

 

 

Programmā iekļautās dziesmas:

Jāzeps Vītols (1863-1948)

Sapņu tālumā /Aspazija/

Pie tava augstā baltā loga /Jānis Poruks/

Man prātā stāv vēl klusā nakts /Valdis/

Emīls Dārziņš (1875-1910)

Sāpju spītes /Jānis Poruks/

Aizver actiņas un smaidi /Jānis Poruks/

Tev nosarkst vaigi /Jānis Poruks/

Kad būs as’ras izraudātas /Jānis Poruks/

Teici to stundu, to brīdi /Jānis Poruks/

Alfrēds Kalniņš (1879-1951)

Bez ceļa /Andrievs Niedra/

Brīnos es /Andrievs Niedra/

Jānis Mediņš (1890-1966)

Aka /Fricis Bārda/

Ir viens vakars /Jānis Jaunsudrabiņš/

Man sirds ir atkal jauna /Atis Ķeniņš/

Arvīds Žilinskis (1905-1993)

Gaisma /Jānis Plaudis/

Uz tilta /Jānis Ziemeļnieks/

Jasmīni tvan /Arvīds Borincs/

Komponistam /Mirdza Ķempe/

Pēteris Plakidis (1947-2017)

Kas dimd, kas rīb /Latviešu t.dz. apdare/

 

Koncertu finansē Ventspils pilsētas dome, atbalsta Pārventas Bibliotēka. Īpaša pateicība Igetai Gredzenai par nesavtīgo palīdzību!

Publicēts: 19.11.2018.

IETEIKT: